Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Update? A bevitt kalória...

Andika82 kérdése:

Update? A bevitt kalória mennyisége is számít?

Figyelt kérdés
Most a mozgást mellőzzük, csak az étkezés részére lennék kíváncsi. Én úgy értelmeztem, hogy a szénhidrát miatt termel a szervezet inzulint. Hízni viszont csak az inzulintól lehet. Akkor ha egyáltalán nem eszek szénhidrátot, akkor fogyás nem következik be, csak éppen nem hízok tovább? Persze ezt arra értem ,ha nem számolgatom a kalóriát. Fogyni csak úgy lehet, ha odafigyelek a bevitt kalória mennyiségére?
2012. jan. 23. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

az az elméleted, hogy ha megeszel egy kiló zsírt minden nap (9000 kcal) akkor nem hízol, mert ez nem emeli meg az inzulin szintedet?


nem, ez még mindig nem talált. avagy a kérdésre: mióta van élet a Földön...? azóta számít a bevitt energia mennyisége. mondhatjuk viszonylag hagyományos dolognak, nem kéne látványosan rádöbbenni! :)

2012. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Hízni viszont csak az inzulintól lehet."=> Szerintem ez nem így van.

Vagyis ha nem eszel szénhidrátot, de több kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted felhasznál, akár fehérjéből/zsírból, akkor hízás van.

"Fogyni csak úgy lehet, ha odafigyelek a bevitt kalória mennyiségére?"=> Gyakorlatilag igen.

És a mozgás is így kapcsolódik ide, mivel plusz kalóriákat le lehet vele dolgozni, így többet ehetsz/vagy ugyanannyi kcal mennyiségnél többet fogyhatsz.

2012. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt, hogy egyáltalán ne egyél szénhidrátot, gyakorlatilag nem lehet kivitelezni. (túl azon, hogy nagyon nagy butaság is lenne). A húsok, sajtok, tojás mind tartalmaznak szénhidrátot is. Igaz, hogy nagyon csekély mértékben, de mégis. A zöldségek már ehhez képest sokkal többet. A cél az ésszerű arányok megtartása.
2012. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szóval... Updatenél tényleg a szénhidrátot számoljuk,ezen felül még a glikémiás index,az ami számít. A legújabb könyvben szépen le van írva,mit,mikor,hogyan. Kalóriát az Update-ben tényleg nem számolunk,de ez nem azt jeleneti,hogy zabálunk és fogyunk. MÉRTÉK AZ ÉRTÉK,ahogy Réka szokta mondani. Amire te gondolsz szerintem az,hogy olyan ételeket fogyasztunk,amitől nem ugrik meg az inzulinszint,hanem egyenletes. Ez így van.
2012. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

na, a végén még kiderül hogy az update az egészséges étkezés maga :D én meg itt leszólom hogy olyan formában szóba kerül.

nem esznek magas glikémiás indexű ételeket, kiderül mindjárt hogy az egyéb inzulin szintet erősen megemelő ételeket is kihagyják, meg az édesítőszereket, aromákat..

és nagy hangsúlyt fektetnek a mennyiségekre "mérték az érték" én meg itt hülyéztem össze-vissza. mekkorát tévedhetek én... :P

2012. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!