Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az Anorexiások csak izomból...

Az Anorexiások csak izomból fogynak? (Kiváncsiságbol)

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom hogy egyél többször mert csak akkor fogysz rendesen,de akkor az anorexiások pl azok hogyan fogynak le mert ugye nem esznek semmit!Akkor izomból fogynak?De akkor a zsir az hova tünik?Mert hát ne látni rajtuk!(Puszta kiváncsiság)
2012. jan. 29. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
NEMCSAK izomból fogynak, hanem a zsirt is leadják.
2012. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt, hogy kapcsolódik a kettő egymáshoz?

Másrészt, a zsírtartalékok azért vannak, hogy ha esetleg egy ínségesebb időszak jön, a szervezet a zsír lebontásával tudjon energiát szerezni. Ha már izomból fogysz, ott bajok vannak. (viszont azt se felejtsük el, hogy az izmok körül is van zsírréteg)

2012. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
oké,köszi csak sokat olvastam itt kommentelöket hogy egyen a fogyozok ne éheztesse magát mert a zsir raktározza a szervezet és egy dekát sem fog fogyni,ezért a kérdés az anokról.
2012. jan. 29. 08:14
 4/15 anonim ***** válasza:
igen. ha éhezel, akkor a legokosabb dolog az izomtömeged csökkentése, mert így kevesebb energiára lesz szükséged. a zsír az utolsó védelem lesz az elpusztulás ellen, az arany tartalék, ha ínség van nem az fog elhasználódni, legalábbis egyáltalán nem csak az.
2012. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen!Hát nem az a cél h az izmaimat leépitsem:D
2012. jan. 29. 08:20
 6/15 anonim ***** válasza:
ezzel lényegében így van másik ~6*10^9 is.
2012. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
kitérhetünk arra is, hogy az 'anorexiás emberek' étvágytalan embereket jelent. na most, jó lenne étvágytól függetleníteni az evést. az étvágy egy szép és jó dolog, ami évezredeken át hasznos volt, ma viszont már ésszel is lehet enni, étvágytól függetlenül. és akkor nincs olyan, hogy étvágytalan vagyok és akkor éhezek kicsit (mert elhagyott a kutyám és szomorú vagyok) vagy baromi nagy étvágyam van, csak éppen nem mozgok semmit és nem biztos hogy olyan mennyiséget meg kellene ennem, mint amennyit kívánok.
2012. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ételek.nem is azért nem esznek mert nincs étvágyuk hanem mert undorodnak az ételtöl mert kövérnek látják magukat nem de?a kövér ember meg azért zabál mert laszarja hogy néz ki vagy lelki problámáját véka alá dugva igy vigasztalja magát.tisztelet a kiv.nek
2012. jan. 29. 09:58
 9/15 anonim ***** válasza:

azok az anorexia nervosások. nekik már lelki problémáik vannak. olyannyira, hogy magam sem tudom ez vajon társul-e valamilyen szervi elváltozással, mert nem lehet igaz, hogy egészséges aggyal nem tudja megítélni a saját alakját, testzsírját.

bár persze elképzelhető, hiszen az emberi elme talán minden külső ingert valami érzelmi szűrőn át dolgoz fel, innentől annyi az objektivitásnak..

2012. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a barátnöm folyton lugositó meg méregtelenitö teát iszik enni semmit vagy ritkán egy almát.a teát minekk issza?hat az valamit?
2012. jan. 29. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!