Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon hizlalóak a félkész...

Nagyon hizlalóak a félkész ételek? Becsapja az embereket az élelmiszeripar?

Figyelt kérdés
Igazából le szeretnék szokni róla, hogy boltban vásárolok félkész ételeket. Van valami jó cikk, ami arról szól, hogy az élelmiszeripar, hogy csapja be az embereket, hogy minél többet vásároljanak? Például már annyira rászoktunk a vegetára, hogy só helyett használjuk.
2012. jan. 30. 13:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne egy olyan cikk vagy akármi, ami elveszi az ember kedvét, hogy "másokat gazdagítson". Talán ez motiválna leginkább, és nem mellesleg egészségesebb is lenne.
2012. jan. 30. 13:01
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem az élelmiszeripar csapja be az embereket, hanem az emberek magukat. A gyártók meg ezt kihasználják. Miért használsz vegetát? Dobd ki. A félkész-készételekkel az a gond, hogy nagyon sok sót, cukrot, ízfokozót tartalmaznak.
2012. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A félkész ételek nem csapnak be, mert pontosan rájuk van írva, mennyi kalóriát tartalmaznak. Ez fogyókúra szempontjából még előnyös is.

Az, hogy hogy vegyen rá, hogy minél többet vásárolj... szerintem ide nem kell becsapás. Egyszerűen kihasználják azt, hogy az ember lusta. Én azt hittem, az eszem megáll, amikor megláttam a polcon a következő terméket: Bolognai alappor. Nem kell hozzá más, csak egy kis hagyma, hús, paradicsomlé, tészta. Magyarán az alappor csak a fűszereket tartalmazza. És megveszik az emberek. Mert mennyivel könnyebb beleborítani egy zacskó port, mint külön tenni bele sót, borsot, oreganót, bazsalikomot.

Most erre mit lehet mondani? Aki hülye, annak úgy kell.


Ne cikkeket keress, egyszerűen gondold végig, hogy mi az, amire valóban szükséged van, ami valóban megéri az árát, és mi az, ami nem. Ilyen egyszerű :)

2012. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mi az hogy hizlaló?

mivel csapnak be? senki sem mondta, hogy a sült burgonya szelet, vagy akármi azért szalonna ízű, mert szalonna van benne. és ez mindenre igaz, persze mindenféle ízzel.

el tudod olvasni miben mennyi energia van, milyen adalék (ízfokozó vagy aroma). ennyi. nincs semmi becsapás.

2012. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell fogyatékosnak lenni, hanem meg kell nézni, mit veszel a boltban. Lehet szerezni tanyasi csirkét, rendes zöldségeket és gyümölcsöket, csak utána kell menni, nem nagy fáradság.


Egyébként nem is értem, hogy lehet opció valakinek az ilyen előre panírozott hús, sajtos tallérok, sült krumplik, pizzák. Annyira kézenfekvő hogy szar az egész, nem tudom ehhez minek kell cikk!


Ha nagyon kéne motiváció, ajánlom a következő filmeket:

Food Inc.

Super Size Me

Fast Food Nation

youtube-on beírod hogy Obesity Epidemic


:)

2012. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

aaaahh

Obesity Epidemic

végre újra nyugodt szívvel hülyézhetem az amcsikat. mostanában nem tettem, mert pl. tai-chit oktatnak a nehezen kezelhető, agresszív embereknek (és sikeres a kezelés természetesen) meg egyéb jó dolgokkal 300 millió évvel beelőztek minket, de szerencsére azért az átlag ott is segg hülye, és nem tudnak normálisan enni :D

2012. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az átlag valóban butaökörsegg, ha a 65%-os túlsúly/elhízottsági arányt nézzük. Milyen kényelmesen meg lehet ott élni edzőként/tanácsadóként...
2012. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!