Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek sokat eszem?...

Szerintetek sokat eszem? Elhízhatok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen imádok enni. De attól félek, hogy elhízok. Jelenleg 15 éves vagyok, 58 kiló és 176 centi. (leányzó)

Szerintetek sok napi kb. 6 nagy szelet lekváros, vagy felvágottas, vagy vajas-mézes kenyér? Emellett minden nap nasizok valamit. Mondjuk cukorkát, vagy mézet kanálról, vagy valami csokit. Le kellene állnom? Van olyan is, amikor csak 4 szelet valamilyen kenyeret, és mellé főtt kaját eszek. Egy nagy tányér levest és egy nagy tányér másodikat. Pl. a tojásos nokedliért oda vagyok.


2012. febr. 10. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nemcsak kövér, hanem beteg is leszel.

Nemcsak a mennyiség számít, hanem az is, hogy MIT eszel.

2012. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Mintha a saját soraimat olvasnám :D. Az adatok is megegyez(tek). Annyit egyél amennyi jól esik, de egyél gyümölcsöt és zöldséget is. Én szinte éjjel nappal ettem, és nem híztam. Nézd meg a szüleidet, ha kicsit ducik vagy túlsúlyosak, akkor olyan 18-19 éves korod körül kezd el jobban odafigyelni, hogy mennyit eszel, mert szép lassan kinövöd magad és elkezdesz hízni.

(Tapasztalat)

22/N

2012. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Itt nem csak arról van szó hízol-e, mert rendben szerencsés alkat vagy nem hízol (még!). De amit eszel az ráadásul teljesen egészségtelen. Szénhidrátot eszel szénhidráttal... Nem most leszel ettől beteg, hanem 10-20-30 év múlva. De persze ha ez valakinek nem fontos, akkor egyed bátran.
2012. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Én is ugyan ilyen voltam, nagyon sok kenyeret ettem, nutellásat, lekvárosat, melegszendvicset, amikor csak megkívántam, sokszor az éjszaka közepén is :D

Aztán később annyira már nem éreztem magam soha olyan éhesnek, egyre kevesebbet ettem, és most 170 cmhez vagyok 56 kg kb, és nagyon tetszik az alakom, semmi problémám nincs. :))

21L

2012. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöt és zöldséget is szoktam, mert azokat is imádom, csak most itt a tél, és kevesebbet vagy rosszabb minőségben lehet őket kapni, így most hanyagolom. De nemsoká jön az eper és a málna, és aztán nyamm. :D


Második válaszoló: Anyu és apu mindig is vékony volt. Anyu most 167 centi és 66 kiló, de sokszor fogyózik. Alapjáraton én is vékony vagyok, csak azért tettem fel a kérdést, mert ezt az alakot meg is akarom tartani. >.<

2012. febr. 10. 23:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen betegségeim lehetnek később? Úgy sem jó, ha nasizok, és mellé naponta eszek gyümölcsöt és zöldséget? Vagy a nasiról mindenképp szokjak le?
2012. febr. 10. 23:46
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember pubertás korban hízik el. De ez természetes amúgy, hogy ennyit eszel, meg nasi stb... de mondjuk ha fékezed magad, vagy lecseréled a csokit, gyümölcsre, és a fehér kenyeret és a fehér lisztből készült dolgokat rozsra vagy teljes kiőrlésű péktermékekre cseréled akkor ehetsz bátran, de akkor is a cukorral vigyázni kell! Remélem tudtam segíteni! üdv.;) 21F
2012. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja és még annyit, hogy a szénhidrát szénhidrátot követel:( szóval minél több cukrot, kenyeret eszel annál jobban fogsz sóvárogni utánuk... ha leállsz velük, vagyis legalább mérsékled a mennyiséget akkor nem fogod annyira kívánni, pl a csokit cseréld csokis jó reggeltre, laktat és egészséges.

(amúgy a sok cukornak vannak mellékhatásai, nem csak hizlal, hanem pl. gyakori hangulatváltozások is társulnak mellé... ha van bőven a szervezetben akkor minden rendben, ha fogytában van akkor hisztissé válik az ember, kb mint egy menstruáló nő... tapasztalat:)

2012. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

IGEN, ELHÍZHATSZ!

mint akárki más is. milyen kérdés ez? amúgy én többet eszem, de maradjunk annyiban, hogy én a minődégi ételekkel jóval több tápanyagot viszek be (eleve nem fehér kenyeret, igazi húst eszem nem "felvágottat", zöldséget stb.)

plusz a fehér kenyérrel, fehér lisztes cuccokkal csak a későbbi cukorbetegségedet alapozod :D

meg ki tudja, nem írtál semmit edzésről, ha nem edzel ennyi idősen heti 3-4 alkalommal, akkor a korodbeliek tipikusan sz.ar jövője vár rád :D hát ez van.

tudtátok, hogy amerikában megszületet az a generáció, akik várható élettartama alulmúlja az előzőét? hát igen, a mozgásszegény életmód konkrétan halálos. még jó táplálkozás meleltt is. ha meg nem tudsz normális kajákat enni, háát, lesz ami lessz :)

Aczél.

2012. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Aczél végre, Téged vártalak! :) Gyújts fényt a fejekben! Mert látod, szinte mindenki támogatja, hogy jó ez így, minden rendben.. pfff


3. válaszoló

2012. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!