Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úgy érzem a sok gyomorsav...

Úgy érzem a sok gyomorsav gátolja a fogyást, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
32 éves férfi vagyok, pár éve alattomosan felszedtem 20 kilót és már 3 éve stagnál a súlyom. A mozgástól csak éhesebb leszek, ezért szeretnék diétával elindulni a fogyás útján. De nem nagyon megy, mert 3-4 óránként eszméletlen görcsös éhség tör rám... főleg este. Általában 2x vacsorázok, viszont minimum 11-ig fent vagyok. Csodálom a kollégáimat, akik megállják, hogy nem vacsoráznak, én meg kénytelen vagyok ebéd méretű vacsorát enni, hogy ne bántson az éhség. Emlékszem 20 kilóval könnyebben milyen egyszerű volt diétázni, de most nem megy. Próbáltam Quamatel-t szedni napi 2x, 3x, de úgy érzem a gyomrom csakazértis újratermeli a hiányzó savat. Ha nem lenne az éhségérzet, könnyebben át tudnék szokni kisebb adagokra. Mit tehetnék ?
2009. jún. 10. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Te egyszreűen fegyelmezetlen vagy!

Én is éhes vagyok este, mégsem eszem "ebéd méretű" vacsorát. Valamit, valamiért!

2009. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg több részre elosztani az étkezésed. Nagy segítség lenne, ha leírnád a testmagasságod és súlyod, valamint egy tipikus napodat, hogy néz ki egy napi kajálásod részletesen!
2009. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Jól gondolod! Először a túlzott gyomorsavtól kellene megszabadulnod. Azon kívűl, hogy fokozza az éhségérzetedet, komolyabb problémákat is okoz/hat/. Ezeket most nem részletezném, csak akkor, ha külön kéred. A savat nagyban csökkentheted, ha minél kevesebb főtt ételt, tartósított élelmiszert és húst fogyasztasz. Vagyis: át kellene reformálnod az étkezésedet. Minél több gyümölcsöt, zöldséget fogyassz lehetőleg nyersen és több folyadékot /víz, ásványvíz és zöld tea/. Így gyógyszerek nélkül is beáll a savszinted, fogysz is és megszünik a farkaséhséged is. És tudatosan kerülj minden olyan élelmiszert, amely savat képez. Ezeket /is/ megtalálod a neten.
2009. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Krisz85 ***** válasza:

Utolsó válaszadóval totál egyetértek, Végre valaki!! :-)


Annyit tennék még hozzá, hogy ha precíz, a súlyodnak megfelelő diétát alkalmazol akkor nem leszel farkas éhes. Szénhidrátéhség előjön de az csak a diéta késői szakaszában.

A legjobb ha legalább 6x kajálsz, és az előttem író tanácsait betartod a kaját illetően. Min 4 liter folyadék.

Rágózni ne rágózz, úgyanis a rágó hamarabb aktivizálja az emésztőrendszert és kezdődik az emésztőenzim játék a gyomorban.

Illetve vannak erre kifejezett termékek, étvágycsökkentők, de neked normális diéta kéne elsődlegesen, ami nem jelent koplalást. Így nyugodtan tudnál edzeni is.

Majd leírom hogy hogyan ha érdekel.

2009. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Hasonló dolgokat már hallottam másoktól is. Asszem ideje kipróbálni.


A részletek: 170cm / 95kg. Irodában dolgozok, de kicsi a stressz. Reggel nem tudok sokat enni, de eszem általában 1 szendvicset korán (7-kor) mert különben a melóhelyen úgyis éhes leszek. Ez egy benti cappuccino-val egyetemben lazán kitart (éhségben) délig. Ebédre szerintem nem eszek sokat, általában itthoni főtt kaja, vagy menza (sajnos ez tipikusan hús-krumplival jellegű menü, az itthoni legalább zöldséges). Aztán jön a délután és kezdődik az őrület. 3 körül kell valami nasi, mondjuk 1 túrórudi, esetleg egy igazi főzött kávéval, hogy jobban pörögjön a délután. 6 tájban hazafelé már nagyon éhes vagyok, itthon általában eszek még 2 szendvicset :((( néha két menetben, de az legalább sokáig kitart. Lefekvés előtt 1-2 órával ismét nagyon éhes leszek de érdekes módon ezt már simán megállom evés nélkül. Egész nap sok vizet iszok, néha egy kis üveg nestea lecsúszik mellé. Sajnos sokat is izzadok, mintha a megivott folyadék azonnal kipárologna. Kiskoromban örökmozgó voltam, de a meló miatt szépen lelassult az élet. Szeretek kerékpározni: általában 1000 km egy szezonban, egyébként mozgásszegény az életmód a fent említett probléma amiatt. Még talán annyi adalék, hogy soha nem volt magas a koleszterinem, se a vércukrom, ellenben a vérnyomásom mostanság 140/100, gondolom az extra hőszigetelőréteg miatt ;)


Ha még ezután is vannak ötletek, szívesen várom.

2009. jún. 10. 22:53
 6/8 Krisz85 ***** válasza:

Hmm hát igen, ez így nagyon nem okés.

Az étrended és az életviteled is. Szendvics? Felejtsd el nagyívben!


A megoldás, meló előtt reggel egy óra aerob edzés éhgyomorra. Utánna reggeli, pl 100 g zabpehely, egy alma vagy banán, és két dl tej.

Utánna olyan 10 körül egyél a napi mennyiségnek megfelelően. és utána három óránként egyenletesen, viheted magaddal a kaját, menzát hagyd ki.


Pl nálam így néz ki. Igaz én versenyre készülök de a séma jó egy átlagembernek is.


REggel egy órát görgőzöm bringán. éhgyomorra

7 kor 100 g zabpehely 1 banán 2 deci tej, vagy tojásfehérje, vagy tejsavófehérje, vitamincsomag,

10, 13,16 kor, Lencse, 100 g hal, vagy csirkemell, zöldségköret, pl brokkoli 100 g

19 kor 2 óra edzés, vagy bringán vagy edzőteremben, mikor mia feladat :D

Edzés után fehérrizs, hússal, zöldségekkel

23 kor 10 g lenmagolaj, 100 g hal 100 g brokkoli /zéró szénhidrát!/


Naponta ez megy, persze lencse helyett van hogy vörösbab, vagy rozskenyér, tészta, vagy burgonya megy. És persze változatosan készítem el, a zöldség sem ugyanaz persze.

4 liter mentes ásványvíz megy.


Kb. ennyi.

Persze ez az én méreteimre és súlyomra, aktivitásomra van készítve, ez egyéninek kell lennie.

A kaját vidd magaddal, műanyag kis dobozokban, hűtő van, elrakod és megeszed amikor itt az idő. Ha meg a főnök balhézik, mivel sprtolsz ugyebár jöhetsz azzal hogy TE nem dohányzol és a cigizőkkel szembeni idődet Te kajálásra fordítod. Én is ezzel jövök a fönökömnek, és szépen tudomásul is veszi.


Sok sikerT!

2009. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Néhány újabb érdekes adat ! :)


Sajnos a korai kelést és reggeli edzést már próbáltam 2 héten keresztül - szintén kerekezést, de nem megy. Kínszenvedés, úgy érzem nincs energiám... mert ugye nincs is ! Mire picit bemelegszem már épp hazafele tartok. Viszont meló után, mondjuk hazafele bringázni, vagy itthonról elmenni este az egész más ! Könnyen megy, és ez jó érzés, arra sarkal, hogy még gyorsabban, vagy még messzebre tekerjek. De reggel csak vonszolom magam, és ha nincs sikerélmény lőttek az egésznek.


Sok sportolótól (amatőr+profi) hallottam, hogy reggel kell edzeni, én viszont reggel még fáradt vagyok és nincs energiám, tiszta nyűglődés az egész. Szerintem ez inkább alkati kérdés, és azon múlik, hogy a test mikor és hogyan hasznosítja az energiáit. Az enyém így... még ha ez nem is felel meg az átlagnak. Ha csak az edzésen múlna minden, esténként edzenék 2x annyit mint amennyit mások reggel :)

2009. jún. 11. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Na,sikerult fogynod azota?
2017. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!