Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A hánytatás akkor is elfogadha...

A hánytatás akkor is elfogadhatatlan, ha?

Figyelt kérdés

Az kérdés elméleti!


A bulimiás betegek ugyebár pukkadásig tömik magukat kontrollálhatatlanul, majd bűntudatuk lesz és mindent kihánynak. Egy idő után már minden kis falatot, míg végül a hányás is automatikussá válhat. Ez egy nagyon súlyos mentális betegség, ez eddig tiszta sor.


De mi van akkor, ha valaki megkíván valamit a diétája alatt amit amúgy nem ehet, és tudatosan, tervezetten megeszi majd "kidobja"? Pl. teszem azt fél éve nem evett mondjuk palacsintát, anyuka süt, a fogyózó pedig kivételesen jól bezabál belőle, de utána rögtön ki is üríti magából? Egyszerűen mert hiányzott az íze, és amúgy soha máskor ilyet nem csinál, nem hány kényszeresen.


Azon gondolkozom, hogy ez szerintem nagyon határeset, valahol a ravaszság és betegség mezsgyéjén...


Ti mit gondoltok erről? Nagyon drasztikusan kell venni ezt a hányás dolgot, vagy kicsit túl van lihegve a téma, és ilyen esetekben például elmegy megoldásként arra, hogy "kecske is, káposzta is"?


2012. márc. 13. 00:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Húú... Passz. Ez relatív, de szerintem sok embernél nem normális dolognak minősül. Én személy szerint lesz@rom, ki hogy kezeli ezt, saját személyes dolga. De ahogy te is írtad, ravaszság és betegség mezsgyéje... Szóval nagyon feszegeti a határt... Határeset, de nah... Durva. Mondjuk úgy, nem normális, ha valaki így ravaszkodik.
2012. márc. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a tápanyagok pár perc alatt felszívódnak, tehát igazából úgy kéne, hogy eszel a wc előtt egy falatot, ujjat le, és új falat.xd
2012. márc. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
erről a római lakomák jutnak eszembe, ott volt ez a módszer. Amúgy nem egészséges ez sem, a gyomorsav nem túl hasznos a nyelőcsőnek.
2012. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

második vagyok, egyébként bizonyíték:

fogj egy falat kiflit, és szopogasd 2 percig. Egy idő után édes lesz, ugyanis lebontod cukorra.:D de tényleg

2012. márc. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mondjuk egy f.. az illető fogyókúrája, kalóriát kéne csak számolni és kalóriadeficitet elérni és akkor nincs olyan étel amiből nem lehet enni legalább egy kicsit, és akkor nem lesz ilyen se hogy iszonyu mennyiséget bezabal olyanbol amit már időtlen idők óta nem evett és akkor okádni se kell.

én azt gondolom erről, hogy 1x megtörtént, nem szép dolog, de nem normális (mivel megkérdezted te is érzed ezt nyilván). felül kell vizsgálni ezt a diétát és változtatni rajta, hogy tartható legyen. ugye nyomják mindenhol ezt a hangzatos "életmódváltás" szöveget, de sajnos amennyire elcsépelt, olyannyira hatásos. olyan nincs hogy az illető többé ne egyen palacsintát, azért nem kell ennyire drasztikusnak lenni. egy ebédre nyugodtan meg lehet enni 2-3 palacsintát. ki kell csak számolni a kalóriatartalmát, összevetni az egyén napi kalóriaszükségletével (nagyszerü kalkulátorok vannak a neten) és természetesen az előbbi értéket az utóbbi alatt tartani. de soha nem 1200kcal/nap alatt.

nekem ez a megoldásom arra hogy a kecske is jóllakjon de a káposzta is megmaradjon.

2012. márc. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez az a bizonyos első lépés, amit nem szabad megtenni. Mert ha anyuka legközelebb almás pitét csinál, akkor ugyanez lesz a helyzet, és hamar megszokássá válhat.


Semmiképpen sincs túllihegve, ugyanis evés után a szándékos hányás nem természetes.


Úgy gondolom, hogy minden diétába belefér néha egy kis édesség, pont ezért, hogy ne jöjjön az emberre falási roham. Én is életmódot váltottam, és igyekszem kerülni a cukros dolgokat. De ha megeszek egy szelet sütit, vagy két darab palacsintát, nem lesz bűntudatom, mert ha már eszem akkor egyek jóízűen és eszembe sincs megbánni. Nem igaz? :)


Egyébként szerintem sokszor pont az a baj, hogy az ilyen önmagukat sanyargatóknak nulla alapismeretük van a szervezet működéséről. Ugyanis aki életmódot vált, és havonta 1-2-szer eszik valami finomságot még nem fog hízni.

2012. márc. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A hánytatás bizonyos mérgezések esetén hatékony és gyors eszköz, kizárólag orvosi javaslat esetén, minden más esetben baromság. Én utálok hányni, nem tudom elképzelni, hogy hogyan is lehetne valakinek természetes, hogy eszik pár palacsintát, aztán meghánytatja magát? Az is visszás, hogy azért a palacsintáért a paraszttól kezdve anyukáig mindenki dolgozik, aztán csakúgy kihányod, mintha valami undorító dolog lenne, közben meg mások éheznek.
2012. márc. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően ott ezzel a probléma, amire már más is rámutatott, hogy a jövő héten a tócsit, jövő szerdán a sültkrumplit, vasárnap meg a paprikás csirkét hányod ki? SZeritnem könnyen szokássá válhat, mert rájössz, h milyen király, ehetsz amit akarsz, csak egy "szimpla" kis hányás és már voltnincs.

Ne állj neki, mert a bulémiás betegek többsége is pontosan ezzel kezdi. H csak ma. Te is tudod, hogy nem oké. Különben nem kérdeznéd meg.

2012. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy is beteges, mert igy kezdödik a bulimia.


Ha BÁRMILYEN diétában valaki EGYSZER eltér az elöirttól, akkor NEM hizik töle, akkor sem, ha EGYETLEN EGY napon tényleg pukkadásig tömi magát, ha UTÁNA visszatér az eredeti renszerhez és betartja.


De ha valaki értelmesen akar fogyni, akkor NEM diétázik, hanem odafigyelve étkezik, és ha a megadott kalorián belül van, akkor akár hetente is ehet "hizlaló" ételeket, csak akkor másból kell kevesebbet ennie. Ha a kalóriaszámolás MELLETT jól van lakva, akkor az összetétele sem lehet nagyon rossz, mert a sokkalóriás ételek általában nem laktatnak kis mennyiségben, illetve nagyon hamar megéhezik utána az ember.

2012. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is így kezdtem.

Aztán rájöttem, milyen "nagyszerű" dolog ez, ehetek amit csak akarok.

Most ott tartok, hogy majdnem 10 éve bulímiám van, bár szerencsére az utóbbi 1-2 évben sokat javultam.


Ne kezdd el!!!

2012. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!