Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit diéta?

Paleolit diéta?

Figyelt kérdés
Orvosom javaslatára áttérek a Paleolitra, (pm alulműködésem és endometriózisom van) kíváncsi lennék, hogy valóban olyan hatásos-e, illetve lehet-e tőle fogyni is? Tapasztalaitokat,ha leírnátok!? Köszönöm!

2012. ápr. 7. 22:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már régebben elhatároztam én is.Meg is vettem mindkét szakácskönyvet.Sőt, gyakran olvasgatok Szendi Gábortól ezt-azt-Biztos jó,és 100%,hogy lehet fogyni tőle. De még nem tudtam elkezdeni,mert más az életritmusom,egyszerűen nem fér bele az életembe,nincs ennyi időm a főzésre.(vega kajákat főzök amúgy,a zöldség hamar elkészül)
2012. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam róla, megoszlanak a vélemények. Nem láttam még közelről a szakácskönyvet, de miért időigényesebb ez a fajta főzés? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de még teljesen 100%-ig nem merültem bele.
2012. ápr. 7. 22:56
 3/13 anonim válasza:
100%
Barátnőmnek szintén régóta pm alulműködése volt,gyógyzserkkel próbálták beállítani.Ő hónapok óta csinája lefogyott 10 kilót és egészen jók az eredményei. Érdemes megpróbálni.
2012. ápr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Átmenetileg hatásos, hosszú távon viszont nem ajánlanám. A tej elhagyása nem gond, viszont a gabonák teljes kiiktatása egy idő után problémák forrása lehet. (még az amaránt és a quinva sem ajánlott a kölessel együtt és ez azért nem helyénvaló).

A cukor elhagyása tökéletes, viszont a rengeteg hús fogyasztás savasít, amellett ma az állatokat antibiotikumokkal, hormonkészítményekkel kezelik, és ez hol van az őskortól??? Amikor még ugye, szabadon legelésztek az állatok az értékes mezőkön vagy itták a kristálytiszta vizet. És ez sajna mindenre igaz, a zöldségekre, gyümikre, amiket permeteznek...stb. Már ezért sem szabad bedőlni egy-egy divatos diétának sem. Mértékeletesen egyél és változatosan. Ne mindig egy helyen vásárolj, és ne csak egy fajta gyártótól.:)

2012. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ugyan mi problémát okoz a gabona elhagyása? Gyümölccsel, zöldséggel, bőven be lehet vinni a szükséges szénhidrátot, pl ha megeszel 2 banánt, az rögtön 60g például. Illetve ez az életmód nem húsevést jelent. Ajánlom neked, hogy olvasd el a könyveket, kicsit mélyedj bele (de ne fórumokat olvasgass, ott olyanok is leírják a véleményüket, akiknek fogalmuk sincs az egészről) és meglátod, működik. Ráadásul "nem vallás", simán előfordul velem, hogy megkívánok pl egy gombóc fagyit és megeszem, ettől sem beteg, sem kövér nem leszek. AZ más kérdés,, hogy totál megbánom minden alkalommal a "bűnözést", annyira elszoktam ezektől a cukros sz@roktól, hogy mindig csalódást okoznak.


Én egyébként 2 éve élek így, közben szültem egy gyereket, szoptatok és a vérképem kifogástalan. A pici és a férjem is így esznek és totál egészséges mindenki. Érdekes, hogy mi felnőttek vékonyak vagyunk, de a pici pedig pont az ellenkezője, kis hurkás, mint a babák általában... Csak ő nem iszik kakaót meg nem kap rudit, dörmit és barátait.

2012. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Eddig a legtöbb életmódváltós diétában hús elhagyásáról próbálják a embereket meggyőzni.

A hús fogyasztásáról is nagyon sok kutatást végeztek amiben megállapították h nem jó ha sokat eszik belőle az ember.(rákot okoz)

Én nem is szeretnék minden nap húst enni egyszerűen nem kívánom.

olvastam a könyvet de nem lettem meggyőzve. ha jól emlékszem arról nemigen esett szó h miért olyan iszonyat fontos a hús fogyasztása és h milyen ragyogó élettani hatása van...

2012. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A p.diéta nagyon ajánlatos. A gabona elhagyásától az ég világon semmi bajod nem lesz, hosszú távon sem.

A p.szakácskönyv f..ság, hús,magvak,zöldség,gyümölcs, tökmindegy, hogy készíted el.

A hús evéstől való elsavasodás emlegetése manapság divat. Komolyabb női kajakosok napi 1 kg húst is megesznek, erőatlétákról, testépítőkről nem is beszélve, mégsincsenek elsavasodva.

Persze a sport igencsak ajánlott, súlyzózzál!

Fontos, hogy ne ess át a ló túloldalára( ahogy sok paleós teszi), mégpedig, hogy alig eszel húst, így gyakorlatilag vega étrend lesz belőle, sok szénhidráttal és zsírral, ez nagyon kerülendő.

2012. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha lehagyod az gabonaféléket valóban semmi bajod nem lesz, csak pótold sok zöldséggel és gyümölccsel a rostbevitelt. Én egy ideje kényszerből (glutén és laktóz érzékeny vagyok) paleo szerű étrendet követet, sokat olvastam a témában orvosokkal konzultáltam. Ezekből azt a konzekvenciát szűrtem le, hogy mértékletesen kell enni és minőségi alapanyagot kell vásárolni, ez a két legfontosabb alapja az egészséges táplálkozásnak.


Az eredeti kérdésre válaszolva, ha előtte ettél gyors szénhidrátokat, ezek elhagyásával valószínűleg fogyni fogsz. Ha előtte sem ettél (mint pl én) akkor nem hiszem, hogy lesz nagyobb változás.

2012. aug. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szoondiii ***** válasza:

a pajzsmirigy alulműködés elég sok eseben összefüggésben van a glutén fogyasztással.

persze, hogy esélyes a javulás. ritka az ilyen orvos, miatta kezd most bűntudatom lenni, mert én nagyon le szoktam szólni az orvosokat. de ő nagyon komolyan veheti a szakmáját!

2012. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 tutivalaszado válasza:
Azt javaslom hogy keress fel egy olyan személyt aki csinálja ezt pl.: [link]
2012. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!