Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit diéta szerinti...

Paleolit diéta szerinti táplálkozás esetén kb. mennyi idő múlva indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak saját tapasztalatot tudok írni. Nekem a kezdeti "lightos" (rizzsel megtámogatott) paleo mellett 6 hét alatt 10 kiló ment le. Vagyis szerintem kb 2 hét után indult be. (Bár nem figyeltem, mert nem fogyni akartam és nem is gondoltam, h valóban lefogyok tőle.) Aztán a második tízes a következő 4-5 hónap alatt tűnt el rólam.
2011. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Pont két hete csinálom, nagyon szigorúan betartom, se gabona, se tej, se cukor, se hüvelyesek, és még egy deka se ment le :S
2011. nov. 10. 21:34
 3/23 anonim ***** válasza:

És egyáltalán lenne miből fogynod? :)

Ha igen (és amúgy egészséges vagy), akkor előbb-utóbb beindul.

2011. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos lenne, 160 cm-hez vagyok 67 kg :D


Köszi hogy válaszoltál :)

2011. nov. 10. 21:52
 5/23 anonim ***** válasza:

Én 173cm-hez 78kg voltam.

Szerintem csak egy kis türelemre van még szükséged. :)

Amúgy aztán, ha nem indul be a fogyás hetek (4-5) múlva sem, akkor nem árt egy kivizsgálás (pl pajzsmirigyre).

2011. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azért kezdtem el a diétát, mert PCO szerű tüneteket (hormonzavar, cikluskimaradás,ha később gyereket szeretnék az esélyeim a béka feneke alatt vannak, pattanások, zsíros bőr, fokozott szőrnövekedés, nem ettem sokat mégis túlsúlyos lettem) produkálok, de nincs hormonzavarom, már többször voltam vérvételen, és az orvosok csak azt tudják hajtani, hogy "szedjek fogamzásgátlót, attól rendbe jövök". Elvileg, gyakorlatilag csak elpalástolja tüneteket, és elővesz a mélabú is tőle (már próbáltam).


Abban reménykedem, hogy a paleolittal végre rendbe jöhetek, köszi a biztatást :)

2011. nov. 10. 22:15
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 2 hét után indult körülbelül, de hullámzik. Azt hozzá kell tennem, hogy nem 100%-ban paleo szerint táplálkozom, mert pl. kávéba cukrot teszek és tejszínt. :) Tésztaételeket teljesen elhagytam, pékárut max vacsorához 1-2 zsemlét eszek. A zöldségevést pedig jóval feljebb vittem. Régen (férfimód :)) nem szerettem sok zöldséget, de valahogy az ízlésem is megváltozott, most már sokkal többet meg tudok enni belőlük.

Most 3 hónapja kezdtem, eddig 6-7 kilónál tartok. 182cm/82-83 kilóról 76 kilóra fogytam, habár a fogyás nem volt elsődleges célom.

2011. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Én azóta már abbahagytam (nov. végéig csináltam), mert hiába tartottam be nagyon szigorúan (se cukor, se liszt se keményítő, se hüvelyesek, sőt még olyan felvágottat se ettem, amiben volt cukor), mégsem fogytam. Azóta voltam endokrinológusnál, de eredményt még nem tudok, majd csak dec. 29-én.

A dokinak is említettem a diétát, és ő is csodálkozott, hogy egy deka se ment le... na de remélem 29-én majd okosabb leszek :D

2011. dec. 9. 21:18
 9/23 anonim ***** válasza:
kiváncsi lennék mi lett
2012. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
?
2012. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!