Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor abszolút nem jó a...

Most akkor abszolút nem jó a puffasztott búza?

Figyelt kérdés

A puffasztott rizsről szól, de a búzára vetítve is igaz lehet, ha igaz... Én szoktam puffasztott búzát enni, tízóraira vagy uzsonnára 1-2 szeletet. Fogyni akarok persze. :)


Szóval: "Hány csajtól hallottam már, hogy fogyózik, ezért nem eszik mást, csak pufirizst. Miért? Honnan jön ez mégis? Azért mert kicsi, száraz, ropogós, ízetlen? Vagy, mert versenyek előtt a testépítők ezzel tömik magukat? Vagy miért? A rizs egy gyors felszívódású szénhidrátforrás. 10 dekában 70 g szénhidrátot tartalmaz. Nagyszerűen biztosít energiát edzéshez és visszatöltést edzés után. Ám ha valaki diétázik és mondjuk nőként 1-1,5 g szénhidráton van testsúly kilogrammonként, akkor gondoljunk már bele, hogy mondjuk 60 kg-s nő, 60-90 g szénhidrát bevitellel, az 9-13 szelet pufirizs. Egész napra. Oké, ha nem eszel semmit, csak 4 szelet pufirizst, akkor valóban tudsz tőle fogyni. De az, aki vesz négy zacskóval, mert azt gondolja, hogy fogyókúrás kaja és több szénhidrátot vesz magához, mintha a szokásos szendvicsét és sütikéjét megenné, akkor nem fogyókúrás. Ráadásul mivel gyorsan felszívódik, így hamar éhes lesz tőle az ember. Ha szénhidrátról van szó, akkor diétában inkább a zabpehely menjen, de a legeslegjobb megoldást a zöldségek jelentik, mint pl. brokkoli, spenót, kelbimbó, karfiol stb. Lassú a felszívódásuk, rostot tartalmaznak, így sokáig eltelítenek."


2012. ápr. 27. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:

nem hallottam még olyan testépítőről,vagy bármilyen komolyabb sportolóról,aki ilyeneket evett.

ilyesmit az anorexek és a hozzá nem értők szoktak majszolni.

szálkásítás alatt sima rizs megy és zöldség ch-ként.

2012. ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már megzavarodok. Lehet zabot kéne helyett vagy nemtom :( de a reggeli szokott lenni
2012. ápr. 27. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:

" Ám ha valaki diétázik és mondjuk nőként 1-1,5 g szénhidráton van testsúly kilogrammonként, akkor gondoljunk már bele, hogy mondjuk 60 kg-s nő, 60-90 g szénhidrát bevitellel, az 9-13 szelet pufirizs."


Nekem ez szúrja a szemem. 60-90 g szénhidrát nagyon kevés, ha diéta, ha nem.

2012. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ja igen.

igazad van.

a zabpehely is megy.

2012. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de gondolom eszik mellé mást is, aztán bőven megvan a ch, talán több is, mint ami kéne
2012. ápr. 27. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is, arra azért nem annyira jó, hogy a kenyeret helyettesítse. Legalábbis nálam. Én szoktam puff. rizst/búzát enni, de egy nap max. 2-3 db-ot, joghurthoz például. Azt már én is hallottam, hogy gyors felszívódású, és így nem a legjobb választás. Talán jobb lenne a háztartási keksz cukormentes változata.
2012. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Néha rágcsálom én is,de nem szeretem.Én inkább pászkát eszek kenyér helyett,igaz ennek sincs semmi íze,meg nagyon vékony,de ez jobban bejön.Meg a WASA márkájú valamiket:)
2012. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hülye, régebben reggelire mindig megettem egy zacskó csokis pufirizst, hogy ezáltal elverjem az édesség utáni vágyamat. Aztán egy szép napon utánaolvastam: 500kcal egy zacskó ilyen vacak! Annyi erővel éppen egy tàbla csokit is megehettem volna élvezettel..
2012. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Puffasztott búza...:D

Emlékszem a lisztérzékeny barátnőmet megkínálták vele, és az mondták, hogy puffasztott rizs, mert a kínáló is azt hitte...aztán így 5 perc múlva elkérte a csomagolást, hogy kiszámolja a kalóriaértékét, és ÓHOGY ROHADNÁL MEG EZ BÚÚÚÚZA!!!!! De nem lett semmi baja:)

Amúgy mondhattok bármit, de a zabkásánál tökéletesebb reggeli egyszerűen nincs, akár fogyózik az ember, akár nem:)

2012. ápr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!