Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen hogy valaki...

Miért lehetetlen hogy valaki jól érzi magát kövéren?

Figyelt kérdés
178 cm és 80 kg vagyok, 16 éves lány. Van aki azt mondja hogy szerinte normális ez a súly de van aki szerint ez már "durván" túlsúlyos. Nem értem miért van az hogy akik szerint ez az alkat nem megfelelő (amit tiszteletben tartok mert mindenkinek lehet saját véleménye)és mondjuk amikor valaki azt mondja boldog akkor egyből arra gondolnak hogy biztos nem az csak beletörődött hogy ilyen és hogy nem akar rajta változtatni meg, hogy biztos lusta meg össze-vissza zabál. Tényleg olyan nehéz elhinni hogy van akit nem zavar annyira hogy így néz ki? Mármint persze énis szeretnék változni és ha -5 kg sikerülne valami bombanőként érezném magam de miért mondják minden ilyen tipusú nőre hogy lusta és hogy nincs akaratereje pedig lehet hogy csak jól érzi magát a bőrében.
2012. máj. 12. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, nálam az a lényeg, hogy jól érezze magát a bőrében.


Más, ha valaki kicsit túlsúlyos, meg más az, aki lefolyik egy székről.


Megjegyzem, súly/magasság alapján te szerintem inkább a nőies formába tartozol, nem feltétlenül a túlsúlyos.


Mindent összevetve, sokkal szemrevalóbb egy életvidám, magát elfogadó, kedves lány, mint egy folyton önsanyargató, ebbe belefásult csontkollekció...

2012. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Én terhesen rengeteget híztam, durván megdupláztam a súlyom.Utáltam kövérnek lenni, még akkor is,ha a terhes kövés MÁS.Nem éreztem magam szépnek, nem a gömbölyű pocim miatt. Alig kaptam levegőt, bleeee.Nem tartom normálisnak a kövérséget.XY ismerősöm is kövér, szuszog, fullad a zsírjában,magas a vérnyomása, magas a koleszterin szintje, mindenféle bogyót szed.Teljesen odavan én meg egy kis kitartással, és önfegyelemmel karcsú vagyok,és jól érzem magam.ENNYI
2012. máj. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
nem lehetetlen, de hosszútávon egészségtelen a túl nagy felesleg, és én pl nem tudom azt elképzelni, hogy valakinek az tetszik ha sok rajta a felesleg.. az tényleg csak beletörödött, vagy beteg
2012. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Húú.

Jó magas vagy :)

Nekem tetszenél.

2012. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért gondolják, mert a külső és a vérmérséklet összefügg. Mondhatnám, ahogy kinézünk az a belsőnk fizika megnyilvánulása.
2012. máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Messze vagy te még a kövérségtől. Egyébként ne csodálkozz: nézd meg az oldalon a kérdéseket, elsősorban a "kövér vagyok?" jellegűeket, 55 kilósan már aggódnak, koplalnak, önhánytatnak...


megjegyzem az én sem nagyon hiszem, hogy ha valaki IGAZÁN KÖVÉR, az jól érzi magát a bőrében, mert voltam szörnyen dagadt fél évig (174/106) és majd megőrültem, csüngött a hájam mindenhol, brrr.... de te ezzel a súllyal és magassággal bár nem vagy sovány, de kövér sem, ezért készséggel elhiszem neked, hogy elégedett vagy a formáiddal ;)

2012. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Ha 80kilósan elégedett vagy magaddal az azt jelenti hogy borzaszóan szerencsés vagy mert nem aránytalanul oszlik meg rajtad. De a legtöbb emberen viszont nem esztétikus már ennyi zsír sem, nekem egy kis mellű úszógumis nő ne mondja hogy elégedett a testével. Ha felhíznál 100 kilóra fáradékonyabb lennél rosszabb lenne a közérzeted, ez nem divat kérdése hanem egészségügyi hatásai vannak a kövérségnek, amiket csak az tud igazán aki volt már fitt és elhízott is.


búcsúzóul:

[link]

2012. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem más esztétikai túlsúlyról beszélni, tehát olyan súlyfelesleg, ami nem veszélyezteti az egészséged, mint pl. neked, az tényleg olyan, hogy valakinek tetszik, nőiesnek tartja, másnak meg nem. Simán lehet így valaki boldog, nekem is van ilyen ismerősöm, kicsit duci, de nagyon életvidám, csinos is.

De ha valaki komolyan elhízott, az már veszélyes, úgy nehéz elégedettnek lenni, ha a kövérséged miatt cukorbeteg leszel, vagy szívinfarktust kapsz, vagy ha még nem, akkor se ártana változtatni, mielőtt még baj lesz. Ha valaki azt mondja boldog, és közben 150 kg, nem tud felmenni a lépcsőn, nem kap magára ruhát és ezer baja van a súlya miatt, arról nem igazán tudom elhinni, hogy boldog, jól érzi így magát. De te nem ez vagy, csak arra vigyázz, ne is legyél. :)

2012. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen plusz 25-30 kiló felett nem lehet elhinni, hogy jól érzi magát a bőrében. Neked max 8 kiló felesleged van, ami ha arányosan oszlik el, és nem vagy plötyi akkor egyáltalán nem vészes.

Szóval elhiszem, hogy te így jól érzed magad, én is 160 centisen és 60 kilósan éreztem a legjobban magam. Voltam 48 is, de se cicim, se fenekem, se combom, se szép kerek arcom, semmim nem volt. Nekem az úgy nem tetszik. Én biztos vagyok benne, hogy nem vagy kövér.


De, a másik oldalról, én se tudom elhinni, hogy egy 160 centis és 120 kilós nő tényleg, őszintén, igazán meg lehet elégedve a külsejével. Ha mégis akkor fatorexiás, vagy más önképi zavara van.

2012. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad, akkor ne törődj senkivel és semmivel, mert csak az a fontos, amit Te érzel!!! :) Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!