Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyár végéig le tudok adni 15...

Nyár végéig le tudok adni 15 Kg-t? (asztmás vagyok)

Figyelt kérdés

kb 90 kg vagyok most,180 cm magas

hátráltató tényező az asztmám,ezt figyelembe véve tudtok valami tippet adni? A lényeg hogy futni ne keljen,mert 10 másodperc és már fulldoklom is :(

16/F



2012. máj. 13. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Sportnak az úszás a legjobb. Azt amúgy is ajánlják az asztmásoknak... én is az vagyok.

Bár ehhez hozzátenném, hogy amikor én voltam gyerek, akkor ugye azt mondták, hogy fel kell menteni futásból a fulladás miatt... ma már azt mondják, hogy inkább fusson pipával, de fusson és megmondom őszintén igazat adok nekik, ugyanis ez miatt a felmentés miatt nem alkault ki rendesen az állóképességem és a szívverésem másodpercek alatt az egekbe szökik bármit is csinálok... pedig rendszeresen sportolok ma már, még futok is, mégsem tudom ezt letornázni. :( És ennek köszönhetően szívritmuszavarom is van... ha visszamehetnék az időben inkább futnék rendszeresen, még ha megfulladnék akkor is.


Na de vissza a fogyókúrára. Heti 0.5-1 kiló az ideális, mivel neked nincs sok túlsúlyod, ezért inkább lassabb lesz a tempó, ami amúgy nem is baj. A lényeg, hogy rendszeresen mozogj napi min 40 percet... nem kell megerőltetőnek lennie, inkább maradjon a szívritmusod egyenletes, mint, hogy az egekbe szökjön és tarts egy normális diétát... rengeteg tanács van ezzel kapcsolatban a neten. Én úgy csináltam, hogy napi 5szöri étkezés, sok zöldség, gyümölcs, hús salátával, barna rizs stb, viszont elhagytam a lisztes, cukros dolgokat. Napi 1 kiló volt a tempó és 20 kilót adtam le. Az én elvem az volt, hogy azért ettem, mert eljött az ideje és nem azért mert éhes voltam.


Sok sikert!

2012. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha görkorizol heti 4 szer 1 órát az már használ.

vagy ott az úszás.

vagy a gyakorlatok 100 gugolás 100 fekvőtámasz 100 palackemelés(2 ő 1,5 literes kis üves ami tele van )

persze ezeket csak fokozatosan ugyértem : 1.nap: 10 gugolás...,2nap:20 gugolás,....3nap:30gugolás,...

fokozatosan felfelé haladva.

2012. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!