Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy itt mindig...

Az miért van, hogy itt mindig azt írják 1200-1300 kcal az éhenhaláshoz elég, újságokban meg fogyókúrás oldalakon (házipatika is pl) meg mindig 1200-1300as étrendek vannak és még mozgást is javasolnak mellé heti 3-at?

Figyelt kérdés
Én régebben 1300 kcal-ost csináltam épp ezért mert mindenhol ez ment, hogy csak attól lehet fogyni. Most 1700 kclal-lal heti 3 sporttal folyamatosan de nem gyorsan fogyok hónapok óta. Kinek szólnak akkor ezek az 1200 kcalos diéták??
2012. máj. 16. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy nőnek jó lehet a napi 1200-1300 kalóriás diéta. Valójában mindenkinek magának kell meghatároznia a napi diétás mennyiséget. Az alapanyagcsere megbecsülése jó kiindulópont.

[link]

2012. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint 160 centis nőknek van kitalálva? Mert nekem 177 cm mel eleve 1450 az alapanyagcserém. (és akkor csak feküdnék ugye).
2012. máj. 16. 08:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én anyagcserém 1300kcal. 160cm vagyok és 53 kg. Napi 1300-1400kalóriát eszek, mellette heti 3-4 nap 30km-t biciklizek. Nem mennek olyan gyorsan le a kilók, három hónap alatt ment le 7 kg. Ha csökkenteném a kalória bevitelt, biztos gyorsabb lenne, de félek a jojótól, így inkább lassabban menjen le.
2012. máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a nők általában nem 177 centisek...
2012. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez a gond a női magazinokkal, hogy amit leírnak, az van akinek használ, de sokaknak nem. A kalória szükséglet függ a nemtől, életkortól, súlytól és magasságtól is, meg még egy csomó mindentől, de ezekből nagyjából már lehet egy hozzávetőleges számot mondani.


Szerintem felelőtlenség, hogyha nem közlik az adott diéta milyen paraméterű hölgyeknek ajánlott. Ha van egy 170 cm magas, 150kilós nő és ezt elkezdi csinálni elég nagy életveszélynek lesz kitéve, mivel neki lehet 3x, 4x több lenne a minimum. Ez az én véleményem.


Itt kiszámolhatod, hogy neked mennyi a napi szükségleted, és ha ezt 500al csökkented, akkor megkapod a fogyáshoz ajánlott kalória mennyiséget.


[link]


A fogyást olyan módon kell elérni, amit hosszú távon fenn lehet tartani, ha valaki sokkal kevesebb táplálékot visz be a szervezetbe, mint amire szüksége van, az nem tartható fenn sokáig egészségkárosodás nélkül.

2012. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" a nők általában nem 177 cm magasak"


igen. Az ókorban nem ekkorák voltak. Most már ez az alap a 170 cm magasság. A 160 cm már igen alacsonynak számít még Magyarországon is, ami nem számít valami nagyon magas népnek.


S a válaszom igen, újra kéne írni ezeket az étrendeket, mert ez már csak a törpéknek van kitalálva.

2012. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szőnyegcirkálók alapanyagcseréje 1200 kcal.
2012. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!