Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ébredek fel az éjszaka...

Miért ébredek fel az éjszaka közepén arra hogy éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Tartom a kalóriákat(+,- 100 kcal eltéréssel naponta), de csak azóta fordul elő ez amióta szigorítottam. Felébredek 3-4 óra alvás után, hogy teljesen kimerült a szervezetem és kéne már neki a reggeli, vagy valami táplálék, mert nem tud pihenni tovább, meg regenerálódni.. Általába elintézem 3-4 cm banánnal, meg 1 dl meleg tejjel,vagy 2-3 korpovit kekszel kis túróval rajtuk, de szerintem ez nem egészséges(mármint, hogy így felébredek)

Kellene egy kis lassan felszívódó szh a vacsi fehérjém mellé??

Vagy mi lehet a gond??


Lassan minden este előfordul..

(1400 kcal a napim, +,- 100 kcal, 3-4 napot egymás után tornázok (1,5 óra + 15 p futás/kardio) 1 pihinap.)



2012. máj. 16. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
(90-100 gr fehérje, 170-180 gr szh, 35 gr zsír naponta)
2012. máj. 16. 16:31
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy kevés a vacsorád? Vagy túl korán eszed? Én a helyedben újragondolnám az elosztást, esetleg betennék még egy étkezést, egy pótvacsit, amit kevéssel lefekvés előtt ennék meg, valami keveset (pl. kis túró vagy egy joghurt).

Miért szigorítottál amúgy, leállt a fogyás? Hány centi vagy, hány kiló? Napközben nem vagy éhes?

2012. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 órával lefekvés előtt eszem, ált. sok fehérje zöldséggel(pl 2 tojás+ 5 dkg túró, paradicsom, retek; vagy 12 dkg cs.máj savanyúsággal; vagy 15 dkg túró, kis kefírrel zöldségekkel kőrözöttesen.., olaj nélküli fehérje-rántotta belesült zöldségekkel..)

Fogyni szerettem volna, és azért szigorítottam(előtte nem nagyon számoltam, csak a nagyobb kajákat sacc/kb-ra) (egyébként a fogyásom már beindult, csakhát ez nem egy jó mellékhatás..)

Napközben nem vok egyáltalán éhes,

159 cm vok 52 kg(már 1-1,5 kg lement, megjegyzem 1 hónap alatt..:()


De mit egyek, hogy ne legyek éhes?

2012. máj. 16. 17:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy mikor elkezdtem ezt a fogyó-diétát, akkor mindig ettem edzés előtt 10-12 dkg túrót egy kis gyümivel(2 szelet ananász/ 10 dkg alma..) és ezt most kihagyom, vagy eszek egy kis gyümit, vagy egy pogácsát(saját).. de fehérjét nem, csak utána.

De amíg így ettem előtte, addig jót is tudtam aludni.

Tulajdonképpen ugyanannyi fehérjét eszek meg így is, csak átcsoportosítva.

2012. máj. 16. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Több mint 1,5 óra nagyon sok, ráadásul kell este a pihenés, regenerálódás, így nem jó, ha felébredsz.


Nem akarlak riogatni, de a saját sztorim:

2,5 éve elkezdtem fogyózni. Én este 6-kor ettem utoljára (cs.mell + zöldség) mindig éhesen mentem aludni, tehát különbözök az esetedtől. Mert én lefekvés előtt 4 órával ettem kb.

Elmaradt a mensim. Kialakult az anorexia, most egy túlevéses-hashajtós időszakomban vagyok. Néha napokig nem eszek semmit, néha befalok mindent.

A lényeg: összezavarodott teljesen a hormonrendszerem!!! Az ösztrogéntermelés alacsony, a prolaktinnal nem emlékszem volt-e baj, de már több mint 2 éve nincs meg. De a lényeg: az ösztrogénnel együtt termelődik a melatonin (azt hiszem így hívják, nem biztos) ez felelős azért hogy az emberek elálmosodjanak.


Nekem a fogyi, a teljesen más étrend zavarta meg a mensimet (mert akkor még 1200 körül ettem mikor elmaradt) majd az egyre kevesebb kajától nem jött meg huzamosabban. Majd kialakult az inszomnia (álmatlanság): Szép is álmatlanságom volt most idei tanévben... volt hogy napi 2,5 órát aludtam. Meg mindig felébredtem éjjel, hogy pisilnem kell.


Rendben van a menstruációd? A fogyókúra megzavarja a hormonrendszert.


Ha rendben van a mensid, és minden OK, akkor azt mondanám hogy ennyi mozgás mellé lehet kevés a kaja. Aktív életet élsz? Mármint otthon házimunka, takarítás megy? Sétálsz ha bemész a városba vagy buszozol? Tesizel, ha igen hányszor egy héten? Mert ha pl. mindig sétálsz, otthon végzel házimunkát, kertben is, meg tesid is van és még emellé edzel az nagyon sok, emiatt lehetsz éhes.

2012. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az étkezésemmel nincs gond, előtte kicsit többet ettem, meg kevesebbet mozogtam, és felszaladt pár kg, amit most adok le éppen.

Házimunka van, általába biciklivel közlekedek, néha gyalogosan, és dolgozom, tehát ennyi a mozgásom.

De tegnap megint ettem túrót+gyümit edzés előtt, és megint jót aludtam.


Lehet tényleg sok az a 4 napi 1,5 óra, de a fele az talajgyakorlat(lábemelések, csípőemelések.. sok ilyesmi)

2012. máj. 18. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Emelj 9,7%-ot a kalóriabevitelen
2022. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!