Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki csak leveseket...

Ha valaki csak leveseket eszik fogyókúra céljából, akkor érhet el eredményt?

Figyelt kérdés

Leginkább tiszta zöldséglevesekre gondolok, mint borsó leves, karfiol, karalábé, bab, gomba, paradicsom, néha mondjuk ragúleves, vagy húsleves.

Persze mindet rántás nélkül.


2012. máj. 17. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
a barátnőm is csak levest eszik és már 4 kilót fogyott is ezzel a módszerrel,
2012. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze. Még jót is tesz magának, mert észrevétlenül rengeteg folyadékot bejuttat a szervezetébe.
2012. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen érhet el, de ne csináljátok hosszu távon
2012. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyoldalú táplálkozás. A megfelelő mennyiségű fehérje valószínűleg nem fog összejönni.
2012. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van, hogy csak szinte levest eszek. De nem fogyókúra céljából, hanem mert annyira szeretem a leveseket, hogy képes vagyok akár délben és este is jóllakni azzal. Így nem tudom, hogy fogyaszt-e, mérni nem szoktam magam.

Viszont a megfigyelésem:


Közvetetten csökkenti az étvágyat, és sejtésem szerint emiatt már lehet tőle fogyni.

Tehát ha megeszek egy nagy tányér levest, akkor attól úgy tele leszek, hogy nem bírok már mást enni. Pedig gyakorlatilag csak vizet ettem és benne egy kis zöldség meg tészta. A jóllakottság érzet miatt már nincs kedvem másodikfélét enni. Ha több napon keresztül járok így, hgoy jóllakok levessel, majd egy következő napon nem jut időm levest főzni és valami tömörebbet kell enni, abból meg már nem esik jól sokat ennem...


Nem tudom miért van ez így. Lehet agyilag soknak érzem a levest, de a gyomrom nem számítja bele a vizet és mégse sok? És ha neki állok egy szendvicsnek, akkor abból csak annyit bírok megenni, ami megfelel a leves töményebb részének???


Na valami ilyesmi folytán biztos segít a fogyásban...

2012. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy az milyen leves. pl egy jó zsíros krumplilevesel többet ártasz mint használsz. Ez mellett kimaradnak a rostok, fehérjék az étrendedből ami belassítja majd az anyagcseréd. Szóval annyira nem tesz jót.


Inkább akkor csináld úgy mint én, hogy délben csak levest eszel, a nap többi étkezésére meg nyers dolgokat. gyümölcs, zöldség, TK kenyér, fehérjék.

2012. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!