Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem baj ha így csináltam...

Nem baj ha így csináltam gumiszalagot házilag?

Figyelt kérdés
19éves lány vagyok, amit kapok pénzt nem sikerül összegyűjtenem még arra sem hogy egy gumikötelet vegyek, mert mindig kell mindenre a pénz, na így 3hónap tornázás után barátom azt mondta hogy csináljunk rossz bicikli belsőgumiból!Szerintetek ez is lehet olyan hatásos mint a Rubint Réka féle gumiszalag?
2012. máj. 19. 11:56
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy a biciklibelső nyúlik annyira, hogy teljes mozgástartományban tudjál edzeni vele, ami ugye az izomedzés legfontosabb része. Amúgy én javaslom, hogy inkább szerezz be egy súlyzókészletet, 5000 forintért lehet venni 2x 10 kilót, tárcsásat, amivel el lehet lenni, teljesen testreszabható, hogy mekkora súly legyen.


A súlyzó sokkal jobb, mint a gumiszalag. Megmondom miért: az izom fejlődése szempontjából fontos, hogy a terhelés az izom összehúzódása során mindig egyenletes és egyforma intenzív legyen. A gumiszalag úgy növeli az ellenállást, hogy egyre jobban kinyújtod, szóval a legnagyobb munkát az izom az összehúzás csúcspontján végzi, de addig közel sem annyit..

2012. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 ezer forintból lehet TRX-et csinálni karabinerből, két spaniferből, meg pár rossz műanyag csőből, némi szorgalommal és varrás tudással.
2012. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
eléggé nyúlik, párom szerint még nehezebb is! Nem szeretnék súlyzózni, majd lábsúlyt akarok venni!
2012. máj. 19. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor ne szeressél súlyzózni :S az elsőnek viszont igaza van
2012. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
lábamra szeretnék edzeni, majd akarok lábsúlyt is de nem 2×10kg-os súlyzót azt nem tudom a lábamra kötni!
2012. máj. 19. 12:24
 6/8 Smartguy86 ***** válasza:
76%

Mondtam, hogy 2x10 kiló TÁRCSÁS súlyzó!! Tehát csinálhatsz belőle 2x2 kilósat is és 2x5 kilósat is, meg 2x10 kilósat is. Akármit. Lábra köthető súlyból 1 kilós a maximum. Nem sok szart ér...


A súlyzós edzést lehet utálni, meg hinni, hogy a nőknek az nem kell, mert akkor "túl izmosak" lesznek, de ez csak kifogás azért, hogy meg ne kelljen már izzadni...

2012. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) lehet de én csak mértékkel korrigálhatom magam, mert 5évig orvosilag felmentett voltam!
2012. máj. 19. 12:43
 8/8 hucski válasza:
Felejtsd el a súlyzózást, felesleges. Persze lehet azzal is edzeni, de inkább a Kovi bácsinak adok igazat. Pár ezer forintból lehet trx-hez hasonló eszközt csinálni. Érdekesebb az edzés vele mint a súlyzózás. És sokan testsúllyal való edzést preferálják.
2013. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!