Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés

Decemberbe kezdtem el fogyózni,akkor 60kg voltam. Most,április végére sikerült leadom 10kgt,és így vagyok most 50,de még mindig kövérnek látom magam,nem kicsit..(164cm)


Folyton a kalóriákat számolom,és ha kicsit többet ettem a kelleténél akkor borzasztóan lelkiismeretfurdalásom lesz.

Folyton az jár a fejemben h mekkora hasam van,és h le kell fogynom,ma már nem eszek semmit,20percet futok stb...

Folyton bőgök a tükör előtt,és naponta 1órát tornászok.

Általában ez a kajám egy napra:

Reggeli: 1 szelet magos kenyér szalámival,paradicsommal.

Ebéd: amit anya épp csinál..

Délután általában szoktam bűnözni,egy-egy szelet csoki..meg sok-sok gyümölcs.

Vacsizni nem szoktam..


Mit tegyek? Már kezdek beleőrülni hogy nem érdekel szinte semmi csak a külsőm:/


2012. máj. 21. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy az vagy, vagy jó úton haladsz afelé. Keress valakit, aki segíthet. Elsőként megpróbálhatnád a szüleidet.
2012. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lehet anorexiás vagy,de nem biztos..Én is így vagyok..Tornázom,nem eszem sokat,csokit én is eszem de naponta sirok a tukor elott..157 cm 37kg..És azért keress fel egy orvost! Vagy ehetsz tobbet is! Nyugodj meg,szép alakod van!:)
2012. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ugyanígy vagyok én is...

165 cm vagyok, 60-62 kg-ről indultam, most már 46 vagyok. Mondjuk nem látom magam mindig kövérnek, de néha belenézek a tükörbe, és nagynak látom mondjuk a fenekem... Fura.

Amúgy nem akartam ennyire lefogyni, 52 volt az álomsúly.


Szoktam néha én is csokit is enni, meg néha többet eszem, mint kéne... Kalóriát sosem számoltam, meg mindent ettem végig, szóval ilyen gond nincs. De elvileg 46 kilósan nem lehetne nagy a fenekem, néha mégis úgy látom...


Szóval nem tudom. Nem hiszem, hogy anorexiás lenne bármelyikünk is, de meg kéne próbálnunk reálisabban látni magunkat. Szerintem.

2012. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány évesek vagytok!


2-es!

Ha felnőtt vagy, akkor ezzel a súllyal kórosan soványnak számítasz, s neked is fel kellene keresned a háziorvosodat, mert hosszú távon súlyos károkat okozhat!


Viszont ha nem vagy több, mint 12, akkor ez a súly még normálisnak számít.


3-as

Neked sem szabadna tovább fogynod!


Kérdező!

Próbáld ki: készítsetek sok sok fotót a barátaiddal, szüleiddel és tanulmányozd a képeket! Hasonlíts össze a mostani alakodat a régivel! Ha látod a kontrasztot, azt, hogy mennyit változtál, úgy könnyebb "rendet rakni a fejedben", hogy végre a valóságot lásd. Könnyű átbillenni a túloldalra. :(


Gyerek BMI - a percentilis melletti értéket kell nézni és összehasonlítani a lenti táblázattal

[link]


Felnőtt BMI

[link]

2012. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy az, csak egyszerűen még nem vagy elégedett magaddal, és ezért stresszelsz, viszont semmiképpen sem normális viselkedés. Egyébként akik anorexiások, azok naponta max. 400-500 kalóriát visznek be, attól is bűntudatuk van. Az a sikerélményük, ha egyáltalán semmit nem esznek. Általában inni sem hajlandóak még vizet sem. Ha nagyon gyengének érzik magukat, akkor üres kávét, teát, vagy Coke Zero-t/Cola Light-ot isznak és rágóznak. Naponta többször is mérlegre állnak, dugdossák és kidobják az ennivalójukat. Gyakran csak megrágják az ételt és kiköpdösik. Kínosan ügyelnek a látszatra, ezért sokszor nyitogatják a hűtőt, és kivesznek valamit belőle, amit persze utána nem esznek meg. Ez volt a szellemi része nagyjából. Ténylegesen KÓROS soványságról akkor beszélhetünk, amikor a BMI értéke 16 alatt van. (pl. 175 cm - <=49 kg)
2012. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!