Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kcal kalória vagy kilokalória?

A kcal kalória vagy kilokalória?

Figyelt kérdés
Mindenen rajta van az, hogy a kcal mennyi. Nem értem, hogy ez kilokalóriát takar és akkor százzal szorozni kell, hogy magát a kalóriaértéket megkapjuk vagy ez már maga a kalóriaérték, amit figyelembe kell venni? Mert valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez kilokalória lenne, inkább ez tűnik reális kalóriaértéknek...aki tudja, hogy hogyan kell kiszámítani, légyszi írjon! Pl. ha napi 1300 kalóriát akarok bevinni, mennyi kcalt ehetek? Vagy inkább a kilojoule-t kellene figyelembe venni?
2009. júl. 2. 05:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kcal kalória vagy kilokalória?"


A kcal az kilokalória, de a köznapi használatban kalóriának mondják. Mint ahogy kb. a kg jelentése "kilogram", de a köznapi használatban elterjedt, hogy kilónak mondják.


Magyarul: a kalória szónak KÉT jelentése van a magyar nyelvben:

- kcal, kilokalória (ez az elterjedt köznapi jelentése a szónak)

- cal, kalória (ez a tudományosan használt jelentése, tényszerűen ez a helyes, de a köznapi használatban ritka).


"Nem értem, hogy ez kilokalóriát takar és akkor százzal szorozni kell, hogy magát a kalóriaértéket megkapjuk"


Ezerrel, nem százzal. 1 kcal = 1000 cal.


"Pl. ha napi 1300 kalóriát akarok bevinni, mennyi kcalt ehetek?"


1300 kcal-t, mivel ezt valószínűleg egy tudományos műből vetted, s szinte csak tudományos művekben nevezik a kcalt kilokalóriának.


Sajnos zavaros, hogy így alakult ki ez a magyar nyelvben, hogy a "kalória" szó lett használatos - tévesen - a kcal-ra, dehát most már így van kialakulva, s ez a szokás, így ma már nem is tekinthető tévesnek.

2009. júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. júl. 2. 07:37
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként jobban jársz, ha nem a kalóriákat számolgatod (mivel sok eetben kiszámolhatatlan egyegyétel kalóriatartalma), hanem fehérjét, ch-t, és zsír számolgatsz grammban, mivel ezt mindig meg lehet saccolni / kiszámolni!
2009. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De azt se grammban számold, hanem az összkalória százalékában, az ideális ha 80% természetes szénhidrátot, 10% fehérjét és 10% zsírt tartalmaz 1 napi összkalória


[link] weblapon láthatsz ezekről részletes infót, ott össze tudod állítani a napi étrendedet, tudsz számolgatni, stb.


És ajánlom figyelmedbe Dr. Douglas N. Graham - 80/10/10 című könyvét. Én most kezdem ezt a diétát, kíváncsi leszek 1 hónap alatt sikerül-e normalizálnom a koleszterin és triglicerid szintem.

2011. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! Utana nezek a konyv tartalmanak.
2011. febr. 3. 17:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnezest, annyit szeretnek kerdezni toled kedves utolso, hogy ez a konyv vegetarianus dietat mutat be? Mert en nem vagyok vega es nem is szeretnek az lenni.
2011. febr. 3. 17:52
 8/8 anonim válasza:

már régi a kérdés,de valakinek még jól jöhet..

nagyon ajánlom a kaloriabazis.hu -t!!

2014. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!