Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó módszer a...

Szerintetek ez jó módszer a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, 173 cm és 96 kg. Szeretnék lefogyni 75 kg-ra, mert az én alkatomhoz mérve az az ideális. Ezt a módszert csinálom már pár napja:

- reggelire két rizspufi felvágottal és sajttal, és sok zöldséggel

- ebédre, ami itthon van, csak kevesebb, és ha olyan, amihez kenyér kell, akkor eszem hozzá, de csak négy-öt falatot

- vacsorára pedig újra rizspufit

Ha éhes lennék a két étkezés között, egy alma vagy szőlő. Holnap kezdem a tornát is, plusz bicikli. A futás nem a kedvencem, de az is be van tervezve. Mondjuk heti háromszor torna, plusz kétszer szobabicikli.

Mennyire lehet eredményes? Ötletek, javaslatok? Előre is köszönöm! :)


2012. aug. 29. 01:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a diétában túl sok a szénhidrát. Ne gyümölcsöt nassolgass, hanem salátát, ha esetleg megéheznél. Én ettől a diétától nem fogynék.

Szerintem ezzel a súllyal ne fuss, tönkremehetnek az izületeid.

2012. aug. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

NEM.


[link]

2012. aug. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyümölccsel nem lenne gond, tízóraira meg uzsonnára nyugodtan mehet, de alapjába véve nem jó.

Kenyeret én a helyedben max. reggel ennék, a hungarocell (rizspufi)helyett, teljeskiőrlésűt.

Ebédhez már salátát vagy ha nincs, akkor minimális köretet, mondjuk rizst, de semmiképp sem sültkrumpli!

Vacsira mehetne hús salátával, vagy túró zöldséggel, joghurt, saláta stb.

2012. aug. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pár éve hasonlóan voltam, mint te.


Igazuk van az előttem szólóknak: a rizspufi helyett teljeskiőrlésű kenyér. Lehet kapni 500 g-os csomagban nagy alapú, én olyat ettem reggelire úgy, hogy csirkemell sonka + zöldég.


Ebédre mindig azt ettem, amit anyu főzött, egy tányérral. Persze anyu is figyelt, hogy mit főz: pl. egyik nap csirkés-joghurtos-zöldséges durumtészta volt, a másik nap valamilyen főzelék, aztán spenót, máj, hal stb. Szóval csak változatosan. :)


Délután valamilyen joghurt+túró+gyümölcs kombó, de lefekvés előtt 2-3 órával már semmit nem ettem. Kenyeret nem sokat ettem, sőt. Ha kevésnek éreztem a szénhidrát bevitelt, akkor egy tál (nem cukros!) müzlit ettem délután.


Sok vizet ittam, ha nagyon éhes voltam, akkor ettem valamilyen gyümölcsöt, de a víz is telít. Sokszor azért vagy éhes, mert igazából szomjas vagy, csak az agyad a szomjúságot is éhségnek jelzi. ;)


Mozgás: szerintem csak fokozatosan és mindennap egy keveset, aztán napról napra egyre többet és mást is. Két dolog miatt: ne terheld agyon magad, másrészt pedig nem jó, ha elmegy tőle a kedved. Kezdetben tényleg csak annyit csinálj és úgy, amennyiről úgy érzed, hogy másnap is megcsinálod, sőt talán még többet is.


Pl. 5 lábemelést csinálnál, de az ötödiknél már pokolba kívánnád az egészet. Csinálj helyette kettőt, akkor örülsz, hogy megcsináltad a kettőt és másnap lehet, hogy nagyobb kedved lesz még négyet is csinálni (persze ez csak egy nagyon egyszerű példa... :D).


Én két hónap alatt ezzel fogytam 90-ről 65 kilóra. Persze ott van, hogy eleve könnyen fogyok. Szeptembertől már napi 1 órát kocogtam és meg se kottyant. :) 2 és fél évig sikerült tartanom ezt a súlyt/életmódot, csak aztán lelki sérülés és... :/


Hajrá! :)

2012. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(Persze sült krumpli helyett mehet főtt krumpli ebédre pl. a máj mellé azt szoktam. Meg rizs pl. a halhoz. Esetleg "kínai" rizses csirke zöldségekkel... :))
2012. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

reggeli nagyon kevés

inkább 1-2szelet teljes kiőrlésű kenyér, sparban van ilyen magvakkal 500g toast és 200ft egész hétre eláll

ebédre okés de mihez kéne enni kenyeret? szerintem ebédre már nem kell, ott egyél rendesen meleget

leves és második

mi semmihez nem eszünk ebédhez kenyeret ha lecsó van ahhoz rizs, töltött paprika szintén rizses, paprikáskrumplihoz savanyúság, főzelékekhez se eszünk, levesekhez se

vacsi is rettentően kevés

oda mondjuk joghurt 2pufirizs és zöldség, sonka vagy ha van ebéd maradék csak köret nélkül, hal, hús, zöldség, főtt tojás, túró stb

gyümölcs az jó

2012. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hallgass a 4-es válaszolóra, ő tudja jól. Én csak annyit tennék hozzá, hogy az ideális súlyod 63-73 között van.
2012. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez minden,csak nem jó. Ezt a rizspufit felejtsd el,nem ér semmit,nem tápláló,nincs benne semmi kb.
2012. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 poiu ***** válasza:

Ne fuss!!!!! Gyaloglás, szobabringa, úszás, nordic walking, súlyzózás, bármi jó, ami nem terheli a térdedet. Lehet, hogy nem fog fájni az első 150 km-en, de akkor is koptatod.

Ha a rizspufit zöldségre cseréled jó lehet az étrended. (Vacsorára is ehetsz húst) Ebédre ami itthon van: inkább főzelék legyen otthon (lehetőleg rántás nélkü), mint krumpli, rizs és tészta.

2012. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm! Akkor reggelire teljes kiőrlésű kenyér, ebédre, ami van itthon (sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy anya vagy én külön magamra főzzek, a többiek pedig nem fogják szeretni, amit nekem kéne ennem, így maradok az ő kajájuknál, csak tényleg kisebb mennyiségben), vacsira pedig túró, tojás, joghurt, saláta...

Az ízületeimmel kapcsolatban igazatok van, pont ezért kezdtem el a fogyókúrát. A térdem már jó pár hónapja kattog, ha lépcsőzöm (doki szerint elkezdődött a kopás).

Akkor maradok az itthoni tornánál, plusz szobabicikli (különböző aerobic meg cardio edzésekre nincs pénzem járni).

Tényleg köszönöm mindenkinek!

2012. aug. 29. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!