Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magas a vércukrom...

Hogyan lehet magas a vércukrom, ha nem eszem édes dolgokat?

Figyelt kérdés
A kávéba szoktam cukrot tenni, és néha eszek joghurtot. De édességet nem szoktam enni.

2012. szept. 21. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Mennyit értesz a biológiához... ?

Ilyen kérdésről csak az emberi test bizonyos folyamatainak alapos ismereteinek elsajátítása után érdemes beszélni.. De próbáljuk meg.


A vércukor szint egy szabályozott folyamat. A szabályozást az inzulin hormon végzi (az adrenalin növeli a vércukrot, ez most NEM fontos).


A magas vércukor szint szabályozási hiba, a szabályozó szerv a hasnyálmirigy. A túlterhelés vagy a béta sejtek pusztulása okozza a hibát.


Túlterhelést a túlzott inzulin ingadozás okoz. Inzulin szintet a cukor - szénhidrát fogyasztás okoz. Minél több szénhidrátot eszünk, annál több munkának tesszük ki a hasnyálmirigyünket, illetve annál jobban hozzászokik a testünk - hozzászokás után még több hormont kell kiválasztania.


Na itt jön a meglepetés: az inzulin szintet a szőlőcukor és a keményítő - amely szőlőcukorrá alakul - is megemeli, így az inzulin szintet is. Ami a hasnyálmirigy kifáradásához és inzulin rezisztenciához vezet.

A keményítő nem édes. A kenyér, tészta, krumpli, kukorica nem édesek. A tej se különösebben édes, de a növekedési hormonok és a marha inzulin szintén nagy inzulin növekedést okoz.

Az inzulinszint növekedés előbb-utóbb a szabályozás hibájához vezet, mint írtam. Te hát ez a hiba, amit te magas vércukornak írtál. Most itt tartasz, ezt elolvasva meg elég sok mindent tudsz.


A gabonák gluténje károsíthatja a hasnyálmirigyet (illetve a pajzsmirigyet is, sokat segíthet a kóros anyagcserében, ezért is mérgezők a gabonák).


A megoldás elég egyszerú, gabonák és más szénhidrátforrások helyett alacsony ch tartalmú ételeket kell enni, és persze tejmentes dolgokat.

Húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket (mértékkel), olajos magvakat.. Ennyi.

Jobbulást! A másik úton az orvosi hagyományos, gyógyszeres. Drága a gyógyszer, egész életben szedni kell, sok rosszulléttel jár, és persze a helytelen gabonás-tejes táplálkozás többi káros hatása is jönni fog idővel.

2012. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
I.-s típusú diabetesnél tök mindegy mit eszel, ott benne van az emberben a gén, és bármikor kijöhet. Én cukorbeteg vagyok, pedig alig eszek édeset.
2012. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 kalmj ***** válasza:

Az 1. hozzászóló kiválóan leírta a 2-es típusú cukorbetegség kialakulását.

Viszont nem gondolom, hogy a gyógyszeripar összeesküvése lenne, hogy az embereket nem a szénhidrát elhagyására állítják be, hanem gyógyszer, vagy inzulin melletti diétára. Nekem 150g szénhidrát mellett van szükségem gyógyszerre, de én vagyok a legkisebb fogyasztásra beállítva a környezetemben.

2012. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mikor mérted?

Van e diagnosztizált cukorbetegséged?

2012. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nincs, szerdán megyek terheléses glükóz vizsgálatra. Amúgy utánanéztem, s valószínűleg örököltem.
2012. szept. 24. 13:50
 6/23 anonim ***** válasza:

A testünk is állít elő ch-t, attól, hogy nem viszed be. Az idegsejteknek szüksége van rá.

Az, hogy valami nem édes ízű, nem azt jelenti, hogy nincs benne ch. Pl rizs, burgonya, tej, ezek mind emelik a vércukrot, a joghurt és a kávéban lévő cukor is. Ha cukorbeteg vagy, akkor ezek felejtősek. Fogytál az utóbbi időben?

2012. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem, mert amúgy sokat eszem. De voltam rosszul, szám mindig száraz, s gyakran megyek mosdóba. Ez mind annak a tünete.
2012. szept. 24. 14:31
 8/23 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, mennyit eszel, ha cukorbeteg vagy, akkor fogysz, mert nincs elég inzulin. A tünetek, amiket leírsz, nem feltétlen utalnak cukorbetegségre.
2012. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Lesz terheléses vizsgálat, majd kiderül, hogy mi a helyzet.
2012. szept. 24. 21:13
 10/23 anonim ***** válasza:

Hehe, ha beteg vagy, ha jelenleg egészséges, akkor is lowcarb, tej és gluténmentes táplálkozás kell. Azért, mert ember vagy. Ha rágcsáló lennél, akkor mehetne a gabona ésatöbbi..


Aki 150g ch-t eszik: minek eszi? Mi a fenének? Ne egyen széndhidrátot, az inzulin pénzét meg adja nekem, én hasznosan is el tudom költeni.

2012. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!