Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok? Mit csinálok...

Miért nem fogyok? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Január 1. óta fogytam eddig 5 kg-t, induló súlyom pontosan 100 kg volt. Nagyon szigorúan tartom a diétát és az edzést, mert le akarok fogyni, de valamiért alig megy. A háziorvosomnál is voltam, elküldött laborba és minden eredményem tökéletes lett.

Heti 1x 1,5 órát kardiózom (bicikli, ellipszis tréner, stb), 2x 1 óra kardió + 45 perc súlyzózás, 3x1 óra szobabicikli itthon, 1 nap pihi


Az étrendem:

9-kor 40 g zabkása, vízzel, néha + gyümölcs

11-kor 1 alma vagy valami alacosny kcal-tartalmú gyümi

1-kor 150 g cs.mell vagy hal (zsiradék nélkül sütve) + saláta vagy 50 g rizs, nagyon ritkán krumplipüré

4-kor 100 g cs.mell vagy hal + sali, rizs (fele az ebédnek)

7-kor valami könnyű vacsi, legtöbbször 200 g túró, vagy saláta, néha egy kis gyümölcs...


Persze változatosan étkezem, heti 5x eszem húst, halat, a többi nap inkább kalóriadúsabb, dresszinges salit eszek (a húsos napokon csak jégsaláta, paradicsom, uborka, semmi öntet).


Szóval így csinálom január 1. óta és 5 kg-t fogytam. Szerintem ez baromi kevés. Oké, hogy esetleg izmosodtam, na de július óta konkréten fél kg-t fogytam.


2012. okt. 1. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az étrendednek én is utánaszámoltam és valóban nem sok, olyan 1200-1400 kcal körül van számításaim szerint. Ez az érték az adott mozgásmennyiség mellett további fogyást kellene eredményezzen, főleg egy olyan jelentős testsúlynál, mint a tiéd.


Javaslom, hogy a mozgás terén változtass valamit, mert az étrenddel nem igazán van gond. A mozgással az a helyzet, hogy a szobabiciklizés és az ellipszis tréner, meg az ilyen benti berendezések úgy átlagban, akár neccesek is lehetnek, ha ídőnként például az ember nem teszi magát olyan erősen, TV-zik közben vagy épp az unalom miatt enyhébb tempóra vállt és akkor ezzel az intenzitás csökken , ami az eredményeket is csökkenti.

De akár az is lehet, hogy a test hozzászokott ehez a mozgáshoz és egyszerűen ezért kell valami másra átváltani. Sok testépítő javaslata az, hogy ídőnként a mozgási tervet jó cserélgetni, hogy a szervezet ne szokjon hozzá kizárólag csak néhány típushoz.


Az izmosodás jó jel különben. Nyilván ezt a mozgás eredményezte, viszont ha látványosabb eredményt is akarsz, akkor szerintem próbálj ki egy másik típusú mozgást is, például úszást, kocogást vagy ilyesmit. Szinte kizárt, hogy ne legyen változás.

2012. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Konditerembe járok, és minden gépet szoktam használni. Csak szobabiciklim van itthon, mert elég drága lenne heti 6x a konditerem.. :(


Váltogatom a mozgásokat, az első 2 hónapban híztam 3 kg-t, gondolom az izom volt, régen semmit sem mozogtam, ment le 5 kg, és azóta semmi.

2012. okt. 1. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden eredményhez szükség van egy adott folyamatra.


Ugyanabból a folyamatból soha nem fogsz különböző eredményt kapni, ergo: ha egy adott folyamat nem működik ( konkrét esetedben a mozgási terv ), akkor változtatnod kell és egy új folyamatot kell találnod.

Ellenkező esetben, ismételve azt, amit eddig is csináltál, ugyanazt az eredményt fogod kapni, azaz szinte semmit, mint ahogyan írtad.


Ha csak 2 hete vagy 1 hónapja kezdted volna el akkor azt írnám, hogy még nem telt el elegendő ídő, viszont már 3 hónap híján egy éve csinálod, ezért azt tartom valószínűbbnek, hogy változtatnod kell valamin és mivel a diéta nem kifogásolható, ezért már csak a mozgás maradt.


Két hétig próbálj meg valamilyen más mozgást végezni, nem kell több ideig, és figyeld meg a változást ( ha ezután is elmarad, akkor térj vissza ide, viszont változtatás nélkül nincs miről beszélnünk ).

2012. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Személyi edző állította össze, most ezek után komolyan saját edzésterv kéne? ... Fizettem neki meg minden, erre ez van..
2012. okt. 1. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez volt, bár nekem nincs igazán súlyfeleslegem viszont a testzsír arányom igen magas ránézésre, és elég narancsbőrös is vagyok. Ától cettig betartottam a shapeshifteres csaj étrendjét, heti 3x tornáztam, 2x spinracingre jártam és semmi változás... Bár fogytam 2 kilót, nem sikerült megtartanom, mert diéta közben vissza is sétált rám, és centiben se lettem karcsúbb. Feladtam, bár heti 3x most is járok edzeni és nem eszek finomított élelmiszereket, csak nagy ritkán alkalmakkor.
2012. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ess neki egy Zumba DVD-nek, heti 2 kg mászik le rólam! (persze lehet más a baj, de érdemes ilyet is beiktatni, nem csak a gépekkel szöszmötölni :) )
2012. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Régebben nekiestem már, 2 hét múlva annyira fájt a térdem, hogy a doki 1 hét teljes ágynyugalomra írt ki.
2012. okt. 2. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!