Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan ételszállító, ahol...

Van olyan ételszállító, ahol valósak a kiírt szénhidrát-fehérje-zsír és kalória értékek?

Figyelt kérdés

A teletál zöld menüjéből szoktam ebédet rendelni, finom, fel van tüntetve minden, de! Számolom a kalóriát és minden egyebet, és sajnos sokszor nem jön ki, tehát annyi zsírból szénhidrátból és fehérjéből egyszerűen nem jöhet ki az a kalória, ami meg van adva, néha csak nagyon pici az eltérés, de néha hatalmas. Most akkor minek higgyek?

Nézegettem többféle ételszállítót, de kevés van, ahol fel van tüntetve az összes tápanyag, illetve máshol se stimmel (most pl. az Interfoodnál néztem meg párat). Én vagyok hülye és van még valami tényező, amit számolni kéne, van valami megbízható cég, vagy törődjek bele, hogy ez így van ha nem magamnak főzök?



2012. okt. 17. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rosszul számolsz. Kicsi eltérés lehet a megadott értékeknél, nagyobb nem, mert cukorbetegek is rendelhetik, és nem kockáztatja meg senki, hogy bajuk legyen.

Ha nem bízol bennük, főzzél magadnak.

El nem tudom képzelni, honnan kapnál pontos értéket, ha fogalmad nincs, hogy melyik kajához miből mennyit használnak fel, milyen technológiával sütik/főzik. Utólag ezeket nem lehet külön-külön lemérni.

Ráadásul a neten is ahány kalóriatáblázat van, annyiféle érték van bennük. LEHETETLEN pontosan számolni.

2012. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértettél, nem az alapanyagokból számolom ki az értékeket, hanem a megadott tápérték adatokat nem tudom összeegyeztetni.

Én úgy tudom, de javítsatok ki ha tévedek, hogy (megközelítőleg) 1 g zsír 9 kcal, 1 g fehérje és szénhidrát 4-4. Ezzel számolva nem jön ki, ez úgy tűnt fel, hogy beírtam ebédhez a megadott fehérje-szénhidrát-zsír-kalória értékeket, beírtam a többi tervezett étkezésemet is, és néztem, hogy kell még ennem 200 kalóriát, de nincs már a kereten belül se ch, se zsír, se fehérje... Ezután néztem meg, hogy mi nem stimmelhet, és átlagosan olyan 100 kcal eltérés jön így ki nekem. Jó, tudom, nem sok, de nem tudom, hogy mit becsülnek alul, mert mondjuk +20 g ch azért bekavarna egy kicsit.

2012. okt. 17. 11:21
 3/6 A kérdező kommentje:
De amúgy van abban valami, amit mondasz, a szénhidrát tényleg nem lehet nagyon más, úgyhogy akkor annyira nem gáz, mert arra vigyázok legjobban. :)
2012. okt. 17. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A megadott összetevök kcalértéke nem kell, hogy egyenlö legyen az étel kcal-értékével, mert nemcsak zsir-szénhidtár-fehérje van benne, hanem rostanyagok, viz vagy egýeb folyadék, aminek lehet plusszban is meg minuszban is kihatása a kcal-ra.
2012. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem értem. A víznek nincs energiatartalma, ezek nem 100 g-ra vonatkoztatott értékek, ahol számítana a súlya, egy adagra vonatkozik minden tápérték.

A rostot meg bele szokás venni a szénhidrátba, nem? (Mivel az is, csak nem tudjuk lebontani.)

2012. okt. 17. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hülye, több ezzel kapcsolatos cikket olvastam már. Nincs értelme ételszállítóktól rendelni, ha fontos számodra, hogy mit eszel. Nem megbízhatóak az adatok.

[link]

[link]

2012. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!