Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Izomból fogyok,...

Mit csináljak? Izomból fogyok, de nem hisz nekem senki! többi lent.

Figyelt kérdés

Mivel nálunk nincs minden nap hús, a fehérjebevitelem felét kénytelen voltam proteinporból bevinni + edzés után is kellett valami.

Sikerült jó kondit szereznem, és megszabadultam egy kis fölöslegtől is.

Namármost, a család többi tagjának nem tetszik, hogy lefogytam, ezért eltiltottak a proteintől(a körzeti doki fikázza az ilyen cuccokat, szóval esélytelen visszatérnem rá, mert "az orvos is megmondta!!" -.-)

Naponta csak egy adagot ittam, tényleg.


Lényeg lényeg, hogy most edzés után nem tudom mivel pótolni a fehérjét, mert ahogy már mondtam, nálunk ritkán van hús/hal. Emiatt 55 kilóról lefogytam 48-49-re. 171 centi vagyok.

Apám minden második nap ráállít a fürdőszobai mérlegre. Hiába mondom neki, hogy izomból fogytam, nem zsírból, nem hisz nekem, és méreckedés után mindig 2-3 adagnyi zsíros-olajos ebédet kell ennem(mert a család szeret tocsogósan enni -.-'').


Zabáltatják velem a péksüteményt, meg az undorító, cukortól fuldokló olajos kajáikat, mert "híznod kell! egyél!"

Hogy lehet megértetni velük, hogy én NEM ZSÍRBÓL, HANEM IZOMBÓL AKAROK VISSZAHÍZNI 55 KÖRNYÉKÉRE?



#kevés fehérje #sok ch-zsír
2012. nov. 4. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
hát... én teljesen megértelek hogy idegesítenek... az én szüleim azt nem tudják felfogni hogy én meg fogyni akarok... akárhányszor belevágok, mindig hozatják a pizzát vagy mittudom én, bármit amit nem lehet ennem.. azt egyek énis... semmi diétásat nem vesznek, gyümölcsöt is ritkán, akkor is banánt mert kistesóm azt szereti nagyon, könyörögnöm kell hogy hamár vesznek gyümölcsöt vegyenek almát is... én csak úgy tudom megoldaniha saját kasszából veszem a kaját, de pénzem egyenlőre nem igen van.. viszont úgy nézki jövőhéttől lesz melóm, szóval onnantól hogy kapok fizetést, elmegyek külön konyhára.. :S:S mert ebből már elegem van, 100kg felett vagyok, és ha könyörgök se hajlandóak lemondani a sok zsírról.. és egyenlőre nem tehetem meg hogy elköltözzek.. szóval, szerintem te is csak max úgy tudsz ebből kimászni ha külön konyhára mész, de ugye kitudja hány éves vagy, nem biztos hogy meg is teheted... nem tudom mit tudnál velük kezdeni, minden esetre sok sikert azért :/
2012. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Uristen :SSSS bocsi h nem tudok segiteni, de a valaszra kivancsi vagyok. Talan ha a feherjeport eldugnad es sunyiban enned amikor senki se latja vagy nem otthon enned? Sztem igy megoldhato, pl az uditodbe. De ez mi mar.. en pl paleozom mert igy dontottem. Kapok penzt bevasarolni altalaban es rengeteg hust eszem... ha adnak penz kajara, nem tudsz hust venni? Esetleg veszel hust es ismerosnel megsutod? Vagy amikor nincsenek otthon? Alufoliaban eszre se veszik a hutoben h mi van benne :D es amikor nem latjak megeszed, meg azt momdhatod h nem vagy ehes. Amugy lany vagy? Mert akkor a mostani sulyod is jo legalabbis nekem tetszenel igy is :) ha izmosabb lennel akkor is csak ugyanennyire. Esetleg mondd azt nekik h a hus hizlal ezert hust kell enned xdd
2012. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szoval ha radtukmaljak a pizzat, kenyeret stb akkor mondd azt h mar ettel esetleg ha epp nem neznek dugj zsebre nagy falatokat, jo kajat meg sunyiban egyel :D
2012. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha elmondod neki hogy proteinnel 6-7 kilóval több voltál, akkor miért nem engedi? Nem értem.. :S
2012. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! aranyosak vagytok!


#1:

van pénzem, dolgoztam én is, de nem tetszik nekik, amikor kétféle kaja van itthon (most is pl. csináltak rakott krumplit kolbásszal, én pedig zellerkrémlevest).


#2

kidobták a fehérjeporom(saját pénzen vettem pedig.)

igen, lány vagyok. nem hiszem, hogy tetszenék, kilátszik a szegycsontom, alig van izom rajtam. :/


#3

napi 5-6 alkalommal eszek, szóval látják, hogy kajálok. csak ugye én sokszor eszek kis adagot, míg ők napi 2-3× zabálnak be jól. szerintük ez így van jól, és csak annyit látnak, hogy fél adagot eszek. holott ugyanannyit fogyasztok mint ők, csak ugye én elosztom a nap több részére az ő adagjukat..


#4

pont ma mondtam nekik, hogy amíg edzés után ment a fehérje, addig 55-56 között álltam, és azóta fogytam, amióta eltiltottak.

erre az volt a válasz: "nem kell a duma, menjél enni!" -> szóval jobb híján levest főztem. :/ :)

2012. nov. 4. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.. hát akkor nem tudom, akkor már csak azt tudom mondani hogy dugiban vegyél megint, és mikor nem látják akkor idd.. érdekes szüleid lehetnek, az enyémek legalább azt hagyják hogy a saját pénzemből vegyek diétás dolgokat, jóó én 100kg felett vagyok, de ha nem tudnék magamnak főzni meg diétás kajákat, zöldségeket venni, egy dekát se mozdulna a súlyom sehova se, mert őket akárhogy kérném nem vennének.. úgyhogy mondom, próbáld meg dugiba inni..


amúgy mennyi idős vagy? ha dolgozol, gondolom bőven el vagy 18, akkor elvileg nincs beleszólásuk hogy mit csinálsz...

2012. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Főzöl külön levest, miért nem veszel magadnak húst? Ugyanannyiba kerül, mint a por, nem értem a problémát. Naponta megeszel 20-25 dkg húst, abban van durván 50 g fehérje, már majdnem fedezi a napi fehérjeszükségleted.
2012. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!