Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek hozzá? A drasztik...

Hogy kezdjek hozzá? A drasztikus módszer nem működik.

Figyelt kérdés

19/F vagyok, 130kg környékén.

Már sokszor nekikezdtem, de nem sokáig jutottam, könnyen feladtam. Most viszont kicsit több a szabadidőm és talán tudnék a táplálkozásom javítására időt szánni.

Szóval a problémám nyilvánvaló szerintem, sokat eszem, nem egészséges dolgokat. Az üdítőivást már próbálom elhagyni mindennapjaimból.


Ti hogy kezdenétek neki? Hogyan lehet ezt kevésbé drasztikusan elkezdeni? Az nem megy, hogy mától csak zöldségen éljek, úgyis abbahagyom. Van erre valami fokozatos mód? Ha jól sejtem már egy kicsit tudatosabb életmóddal is sokat tudnék fogyni eleinte...


2012. nov. 19. 03:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik nap felkeltem és elhatároztam magamban hogy a 20-as éveimre márpedig szép leszek és időt is hagyok magamnak tehát semmi drasztikushoz nem kell fordulnom. Ha van időd akkor először is sétálj amennyit csak tudsz meg amennyire tudod tempósabban mint általában (bár tudtommal 100 kg felett orvos tanácsát kell kérni fogyókúra miatt de ez biztos nem árt meg)

A táplálkozásnál csak annyit csináltam, hogy utána olvastam a helyes táplálkozásnak és semmit se hagytam el az étrendemből (na jó eleinte a kenyeret igen de meggondoltam magam :D) Nézheted kcal értékre és GI értékre is de a legjobb a kettőt együtt figyelemmel követni.

[link]

Számold ki mennyi kcal kell a súlyod megtartásához és abból max 500-at vonj le és próbáld azt tartani. Ha ésszel állítasz össze magadnak egy tápláló étrendet akkor nem lesz gond. Ha nassolós vagy akkor én mindig az aszalt gyümit javaslom. Az aszalt eper teljesen olyan mint a puhább gumicukrok. Ne hagyj el semmit, csak valamit előtérbe, valamit háttérbe helyezz. Meg többször egyél ne hagyd ki az esti evéseket se ha későn fekvő vagy. Kevesebb zsíros cukros kaja, több sovány hús zöldség gyümölcs magvak, tk kenyér

Én összeállítottam, hogy pl reggelire tk kenyér sonka tízórai-uzsira választhatok gyümölcs, műzli szelet vagy joghurtok közül, ezeknek erősen kerekítve szinte ugyan annyi a kcal tartalmuk és így minden étkezésre fejben tartom hogy miket szeretek és miket jó ha eszem és mihez van épp kedvem.

A drasztikus hirtelen dolgokban nem hiszek, sehova se vezetnek csak elveszik a kedved az egész fogyástól (vagy táplálkozási zavart okoznak) járd körbe a témát és ami neked a legmegfelelőbb azt kövesd de ésszel (nyilván a csak zöldségen élés nem megoldás)

2012. nov. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A séta simán megy, de eddig is volt, akár hihető akár nem, de pár éve még versenyszerűen bringáztam, és akkor sem voltam sokkal kisebb darab, azóta felhagytam vele és csak hobbi, de nem hat meg egy 40-50km-es tekerés mondjuk egy délután.

Most már ez kicsit háttérbe szorult (nem híztam és nem is fogytam azóta), mert megváltoztak az életkörülmények, nincs állandó munkám tavaszig (sulit befejeztem), viszont befogadtam egy kutyát, és órákat sétálunk minden nap unalmamban.

Evésben kéne meghúzni egy határt, mert elég durva mennyiségeket vagyok képes elfogyasztani. Nassolás nem gond, nem szokásom, nálam sajnos az üdítő tartozhatna ide, de arról próbálok leszokni.

2012. nov. 19. 03:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a kalkulátor 3600 kalóriát ír a testsúly megtartásához, nem rohadt sok az? :D

3100 kalóriát kéne fogyasztani a fogyáshoz? Ez nem irreális?


Egyébként ezzel én is így vagyok, bár sok bajom nincs az alkatommal így általában, egészségesebb lenne "kicsit" lefogyni. Ha 100 alatt lennék, szerintem az megfelelne. Talán elkezdhetnék majd futni, mivel az nehezen megy egyelőre.

2012. nov. 19. 04:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Hali


Én is 130 voltam 20 évesen,de kijutottam 4hétre ösztöndíjjal külföldre ahol, folyamatosan zabáltam, de mozogtunk is valamennyit.

Hazaérve a mérleg 122kg-t mutatott ekkor kezdtem azt az étrendet amit ott.kenyérről,péksütikről lemondtam,kristálycukor,üdítő szób sem jöhet és húst is 80% halst eszek.

Most 100kg nál tartok 18centivel kisebb a derekam és tudok kocogni 10percig is folyamatosan!

2012. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez azért ad némi lökést ahhoz, hogy komolyan belekezdjek.
2012. nov. 19. 10:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a kalóriabázis. Ott vezetheted az étkezési naplót is. Minden kaja fent van csak mérned kell.

Amúgy kezd amennyivel írták , mert később ha folyamatosan csökken a súlyod kevesebb kalória is kell.Na meg a ha most nagyon lecsökkented akkor az megint feladáshoz vezet. Olyat meg ne kezdj el hogy mindent kizársz ( édesség, tészta, kenyér) mert előbb utóbb enned kell és akkor jönnek vissza a kilók. Amúgy sem jó semmit megvonni. Az a célra vezető ha ezeket is csökkented de nem hagyod el teljesen.

2012. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!