Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet pajzsmirigy...

Hogyan lehet pajzsmirigy alulműködéssel fogyni? Miért nem működnek ilyen esetben a diéták?

Figyelt kérdés
20kg van rajtam bármit teszek csak hízok.. Pedig nem divatdiétázok, nem is bírom a koplalást, normális, szénhidrátszegény, orvosi diétám van, de egyszerűen nem megy le egy deka sem... Az a baj, tudom kitartónak kellene lenni, de ha nem látom az eredményt akkor olyan nehéz hinni. Amióta gyógyszert is kapok, ráadásul az étvágyam is javult:(( van akinek sikerült esetleg?
2013. jan. 5. 14:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nekem is van hasonló étrendem, kb 1500 kcal, de nekem az is kevés.( amióta szedem a gyógyszert pont sokkal több étvágyam lenne) tornázok is legalább heti 3x . Most olvasgatok dolgokat erről az egészről, meg magáról a fogyásról, hogy biológiailag hogy zajlik a folyamat, hogyan "ég" el a zsír, de arról nem találok semmi infót, hogy ha pm alulműködés van , akkor miért nem működik a dolog. Amir ejutottam: hogy hasznos a kókuszzsír , a króm a szelén szedése. Valamint nagyon sok helyen a paleolit diétát javasolják, mert állítólag a gluténérzékenység és a tej is okozhatja a pajzsmirigy gyulladását. Csak nekem elég durva, hogy semmi tej, és semmi búzaféle... de esküszöm kipróbálom mert már úgyis tökmindegy... ezzel a diétával is egy hónap alatt 2 kg-mínusz van de ez meg is állt és lefele nem megy, csak ha lazítok egyből felfele. Pedig nekem nem is volt horror az TSH-m csak 5,9...
2013. jan. 31. 14:24
 12/18 anonim válasza:
100%

Én napi egy szelén tablettát szedek azóta beindult a fogyás..nem sok olyan heti 0.5-0.7 kg, de szerintem ennyi az egészséges. DE nem akarok senkit hitegetni ,ugyanis nekem 6 hónapja derült ki hogy autoimmun alul működésem van és csak karácsony környékén híztam ,mikor zabáltam nagyon ,egyébként csak stagnált a súlyom

173cm 68 kg.


Bio-Szelénium 50 kapszulát eszek a pharma nordtól ,illetve én is sokszor eszek keveset.

2013. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Sziasztok! Nalam kb. 1 eve diagnosztizaltak autoimmun pajzsmirigy alulmukodest, pcost es inzulinrezisztenciat. En is a hizasbol vettem eszre, hogy valami problema van, 10kg-ot sikerult felszedni nagyon rovid idon belul. Az en tsh ertekem 7 koruli volt, mikor diagnosztizaltak a problemat. Kaptam szemelyre szabott dietat, elkezdtem szedni a gyogyszereket es egy honap alatt 4kg ment le a sulyombol. Persze mindez szemelyi edzo mellett, heti 3x-i edzessel az egyebkent is rendszeres esti edzesek melle (3alkalom), reggel, hogy a szervezetem ne a megszokott idopontban kapja a terhelest. Aztan megallt a fogyas es egy ujabb tizessel gyarapodtam. Elmentem egy ujabb vervetelre es a tsh szintem nem hogy csokkent volna, emelkedett... Igy en ugy dontottem orvost valtok, az uj doki meghozta a sikert, a tsh tartosan 1,2, es a nyakamrol is eltunt ez az ocsmanysag, amit en eloszor tokanak gondoltam. Azota 12kg-ot sikerult leadnom, eletmodvaltassal, uj szerelmem a kangoo edzes lett. Es a dietas adagok nem falatok! Csak kell egy kis ido mig atall az ember, es utana mar alig kivan valamit a szervezet. Egyebkent en nem lettem kivanosabb, vagy ehesebb a gyogyszerektol!
2014. jún. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Lukiné válasza:
Nekem is a pajzsmirigy alulműködéssel van problémám. Mikor férjemmel 4 évvel ezelőtt összejöttünk akkor még nem derült ki és 45-50 kg voltam. ahogy kb fél évre rá kiderült, és elkeztdem Euthyrox-ot szedni ahogy emeltük az adagot míg beállt úgy híztam is a mostani 75 kg-ig. közben lett egy csoda kisfiam is de a terhesség alatt nem kellett szednem és fogytam is 4 kg-ot ami inkább a testemen látszott mint a mérlegen. de most sehogy nem bírom leadni. Nem vagyok "kövér" de a hasam akkora mintha a második gyerek bent maradt volna a pocakban. Most hallottam erről a 90 napos diétáról. Megköszönném ha valaki/valakik akik már kipróbálták mi a véleményük róla. Bele merjek vágni vagy felesleges?? Hozzáteszem már sok féle diétát kipróbáltam és minden este tornázok is 30 percet (Norbi-t). A válaszokat előre is köszönöm. És az első kérdést feltevőnek kérem ne haragudjon hogy itt tettem fel a kérdésem.
2015. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

nekem 8,4 volt az értéke több mint a normál duplája.. :/

kb 17 kilót felszedtem pedig nagyon keveset eszem.

Szedem a gyógyszert, neki álltam többet mozogni, nem is eszem sokat..igyekszem egészségesebben is étkezni , de eléggé el vagyok keseredve

2016. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem minden pajzsmirigyesnek. Engem kiröhögött endokrinológus, amikor mondtam neki, hogy hiába eszek jönnek fel rám a kilók. A TSH-m tökéletesen be van állítva a Letrox-szal, szedek még szelént, és krómot is alkalmanként. Biciklivel járok. Már rá se merek nézni a kajára, mégis hízok. Azt mondta a doki (dr. Csákvári Szegeden) , hogy BMI-m tökéletes mit zavar engem az az 5 kiló. Nem értette meg, hogy ha normálisan ennék, akkor 25 volna. Jót kacarásztak a dagadt asszisztenssel.
2017. júl. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Sziasztok! Tudom hogy regi a topic, de valaki jutott elorebb? Sikert a fogyas? Nalam terhesseg utan derult ko hogy rossz a TSH is. 74,208. 1 honap alatt, heti 5 x crossfit edzes es diata mellett 31 kilo jott fel.😔 sajnos eddig akarmit tettem, nem ment l
2018. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 sz.mse válasza:

Kivancsi lennek en is sikerult e vkinek lefogyni

Nekem legutobb kb fel eve normal volt a tsh bar mindket oldalon van 4-5 cm es gob

Most hiztam is

Vkinek jo tanacs?

2019. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!