Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy futásnál első...

Az igaz, hogy futásnál első fél órában szénhidrátot égetünk, és csak utána zsírt? Vagy pedig egyből zsírt égetünk?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Kicsit is intenzívebb mozgást fél órán át már aligha tud a szervezeted a glikogén raktárakból fedezni. Azok kifogynak, és mindkét energia termelő út működik egy ideig, különböző arányban.


De eleve úgy mész futni, hogy zsírt égetsz, hiszen egy könnyedebb állapotból (ami aerob) elmész edzeni. Azért nem elhízott minden ember, mert alapvetően a nagy "semmittevések" közben zsírt éget a testük, az edzés csak plusz kalória felhasználás és a testünknek szüksége lenne egészséges terhelésre az egészségünk megőrzéséhez. De elsősorban nem a zsírégetéshez, hiszen az egész éjjel megy, ahogy a nap fizikailag nem túl aktív időszakaiban.

2013. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez butaság.

ha te mozogsz, tornázol, kalóriákat égetsz, és ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogysz.

az nem úgy megy, hogy te elmész futni, és akkor rögtön csökken a zsirod.

a fogyás, ahogy az első irta is, éjszaka történik.

2013. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor tehát zsírt égetek a futás első percétől?
2013. márc. 11. 09:20
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mivel a zsírok a szervezetünk legfontosabb energiaraktárát képezik, ezt a szervezet csak akkor mozgósítja, amikor a többi tartaléka elfogyott. Ez kocogás szempontjából az első fél óra után valósul meg, amikor a vércukorszint lecsökken, szervezetünk már nem a verben lévő glükózt-szőlőcukrot-, és az izmokban és májban raktározott glikogént fogja mozgósítani hanem a zsírraktárhoz fordul. Vagyis kocogással abban az esetben fogyunk, ha az legalább 40 percet tart."

[link]


"Ahhoz, hogy a szervezeted fedezni tudja zsírraktáraiból a mozgáshoz szükséges energiát, bizonyos körülményeknek meg kell felelnie: a mozgásnak elég intenzívnek kell lennie ahhoz, hogy a zsírégetés beinduljon. Éppen ezért nem elég, ha 10 percig kocogsz, a testedzésnek legalább 30-60 percig kell tartania. A valódi zsírégetés ugyanis az első fél óra után kezdődik."

[link]

2013. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nyilván nem azt mondom, hogy tiz perc elég, és fogyni fogsz, mivel az a tiz perc alatt nem sok kalóriát égetsz.

ha futsz 40 percig, akkor természetesen nagyobb az elégetett energia, ezért fogsz fogyni.

de mondjuk csinálhatnál intervallumos edzést is 20 percig, és sokkal hatásosabb lesz, mintha 40 percig zötykölődnél.

olvass utána!

2013. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok hozzászólni, hogy nálam egy óra séta többet ér, mint fél óra futás az tuti. És jobban is esik.
2013. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A futás terheli a legjobban az izületeket.
2013. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember 40-60-80 perc futással sem fogy, mert sz.arul eszik.


A testük nekik is éget zsírt (állandó vércukorszint = folyamatosan lebontott zsír!!!!) de mivel a többség úgy zabál be, hogy közben a vércukorszintjük megemelkedik, ezzel együtt az inzulinszintjük is, így leáll a zsírégetés folyamata. Na most ez étkezés után nem meglepő, de a jelenség mértéke nem mindegy.

Egészséges embernél étkezések alkalmával visszatöltődik annyi zsír, amennyit egyébként el is használ (optimális működés, egyensúly). Szerencsétlen ember persze beeszik cukorból, kenyérből, tejből és felborítja a hormonrendszerét, sokkal több zsír raktározódik, ez nem normális folyamat ez hízás, amit egy darabig néhány ember tud hátráltatni sok mozgással, de előbb-utóbb az anyagcsere hibája erősebb lesz, és menni fog a hízás. Ha nem látványosan, akkor a szervek körül. Ezért elsődleges, hogy mit eszel, az edzés úgymond másodlagos (bár igen fontos, mivel fontos ezért nem alacsony szintű futást végez az ember, hanem intervallumos futást és erősítő edzéseket, gyógytornákat! :)

2013. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as valaszadoval egyet kell hogy ertsek maximalisan. En 2 honapon keresztul heti 3-4-szer jartam kondiba 20 perc crosstrainer + kilos belso combra hasznaltam a gepet 150-150 nyitogatas 35 kiloval es feluleseket csinaltam. Ennyi fert bele az idombe csak mivel a ceges ebedszuentem alatt vegeztem. Az egvialgon semmit nem fogytam ugyan ugy 63 kilo voltam mikor kezdtem es utanna is. Nem mondom, az alakomon latszik es a hasam is szep feszes de a kilo ugyanott volt. Ide is irtam ki kerdest annak idejen es itt irta valaki, hogy etrend valtoztatas. Termeszetesen a kondit is tovabb csinalom mert nagyon szeretem es engem kikapcsol, jo utanna a hangolatom es meg odaig meg vissza is setalok 10-10 percet, de az etrendvaltoztatas ota fogytam 3 kilot pedig ennek meg csak 1 hoanapja. Ugyhogy tenleg oda kell figyelni. En hiaba mozogtam.
2013. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes hsz-t, így fogalmam sincs hogy a helyes válasz köztük van e.

De a lényeg, hogy futásnál elsősoron szénhidrátot égetsz, mindaddig, amíg a *raktáraid ki nem ürülnek. Mivel ez egy meglehetősen intenzív edzésforma, így ez bár edzettségi szintől függően, de inkább kardiovaszkuláris edzés, melynek célja elsősoron nem a zsírégetés, hanem az állóképesség, a szív, és a keringési rendszer edzése.

És itt jön szóba, hogy futás közben a ch raktárak kiürülése után honnan lesz energiád folytatni az edzést.?

A zsírok energiakénti felhasználásához időre, és megfelelő mennyiségű oxigénre van szükség. Ez aerob edzés esetén tud megvalósulni, mikoris a pulzusod nem emelkedik 130-140 fölé. Azomban futás közben ha nem vagy elég edzett, ez az érték jóval magasabb is lehet. Ilyenkor indul be a szervezetben az úgynevezett katabolikus folyamat, melynek következtében a szervezeted a saját izomzatodból nyer ki fehérjét energiaforrás gyanánt.

2013. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!