Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kéne csinálnom?

Hogyan kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
171 cm magas vagyok és 56 kg. Szeretnék júniusra legalább 4kg-t leadni. Hogyan csináljam? Tehát kb. hány kcal-t egyek és mennyit sportoljak és mit? ( a sportnál inkább a futásra, görkorizásra, tornázásra gondolok, mert csak ezeket tudom megoldani)
2013. ápr. 3. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A kalóriaszükségleted itt kitudod számolni:

[link]


A fogyózáshoz a futás és görkorizás nagyon jó, de tornázhatsz is. Minél többet mozogsz annál jobb. Heti legalább 3-4 alkalommal 45-60 percet mozogj. De nyugodtan mozoghatsz többet is ha jól esik.


A 4 kilót simán leadhatod akár gy hónap alatt is. Teljesen reális. Mozogj, figyelj a kalóriákra és nem lesz gond.:) Egyél kicsit kevesebbet a kalóriaszükségletednél: 300-400 kcal-al. Kerüld a cukros, zsíros ételeket és ennyi.

2013. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz vele, mert ebben a kategóriában a zsírszázalékod már elég alacsony lehet. Nekem 166centivel 51 kilónál elmúlt a menstruációm és fél évig nem is rendeződtek a hormonjaim.

Én ajánlom a lifetiltet és a "tudatos táplálkozás" sorozatot (3 része van, ha ráguglizol, tuti meglesz), sok hasznos dolog le van írva benne. A kardio sportok meg jók, a futás, a görkori nagyon jól hangzik.

A lifetiltes cikkből teljesen személyre szabottan tudod kiszámolni a kalóriaigényed (aszerint, h mennyit ülsz, dolgozol, alszol, mivel foglalkozol).

2013. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)) és amúgy szerintetek van arra esély, hogy júniusra annyit leadjak?
2013. ápr. 4. 16:32
 4/4 Millerr válasza:

Legjobb ha felépítesz magadnak egy edzéstervet. Ha fogyni akarsz minél több edzésre lesz szükséged. A legalapvetőbb a hétfő szerda pénteki bontás, de fogyáshoz talán optimálisan, ha heti 4 edzést iktatsz be. hétfő és kedd edzés, szerda pihenő. Csütörtök és péntek edzés, hétvége pihenő. Célszerű összetett gyakorlatokat csinálni (egyébként a testsúllyal végzett gyakorlatokat ajánlom). Az összetett gyakorlatok sokkal jobban megterhelnek, mintha külön csinálnád őket, tehát pl. 5 hasprés aztán 5 kitörés. Ezt a sort mondjuk 6szor. A lényeg, hogy két teljesen ellentétes gyakorlatot rakj egymás mellé.


A kardiovaszkuláris mozgás legjobb formája a futás. Ha gondolod minden edzés után futhatsz, a lényeg, hogy ne nullázd le magad. Még mielőtt kimerítenéd a tartalékaidat fejezd be az edzést, ha úgy tetszik rakd "banbka" az energiádat, hogy bírd a következő napit is.

2013. ápr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!