Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alvás közben tényleg többet...

Alvás közben tényleg többet fogy az ember, mint ébren?

Figyelt kérdés
Körül-belük hány kalóriát éget el az ember 1 óra alvással? És mennyit film nézés közben?
2009. okt. 9. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
nem egészen. alvás közben termelődik egy hormon (nem jut eszembe a neve), ami elősegíti a zsírbontás. nem ezzel kevered?
2009. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szomatotrop hormon,növekedési hormon.Pihenés közben elősegíti a zsírbontást.

De hormonális vizsgálat nélkül nem szabad mesterségesen növelni a szintjét,mert akromegáliát (kóros növekedést) idézhet elő.

2009. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
A férjem kamaszkorában úgy fogyott 15 kg-ot, hogy mikor hazaért a suliból, evett egy kis gyümölcsöt, és lefeküdt délután aludni.. (így megúszta a családi ebédeket). És mindig kipihent volt, kevesebbet kívánt enni. Igaz lehet, mert én állandóan fáradt vagyok 11 hónapja rosszul alszunk (babánk van, és sokat vagyunk ébren), és azóta minden bajom van, és többet is eszem... :( Ha kipihentebb lennék, én se ennék ennyit, az tuti.
2009. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

15:03 - De, lehetséges.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, járnak érte a pontok. Mostanában én is mindig alszok ha hazaérek, legalább nem vagyok éhes. Spórolok és fogyok, ráadásul kipihent vagyok.

2009. okt. 9. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
1.: ok, akkor bocs!
2009. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!