Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy súlyfelesleget hogy...

Csilla200 kérdése:

Nagy súlyfelesleget hogy tudok leadni?

Figyelt kérdés
30 kg súlyfeleslegem van és már egy ideje edzek le is adtam 6 kilót de azóta nem fogyok ezért szeretnék új ötleteket hogy tudnék fogyni
2013. aug. 15. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha meg is szeretnéd tartani az eredményt akkor kizárólag életmód váltással. Át kell állni soványhús - zöldség alapú táplálkozásra. Magvakat, halat fogyasztani és kevesebb tejterméket, gabonát meg gyümölcsöt. A cukrozott finomlisztes dolgokat pedig teljesen elkerülni. Ha magadra főzöl egészségesen, az a mozgás mellett hosszú távon elég.
2013. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok és az a helyzet hogy ezt az eredményt is csak tornával értem el mivel nem szeretem a zöldségeket egyátalán a gyümölcsöknek meg nagyon nagy részét
2013. aug. 15. 01:14
 3/11 anonim ***** válasza:

majd megszereted.

azt kell enned amire szüksége van a testednek és egészséges.

2013. aug. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezzel az a baj hogyha pl paradicsomot eszek öklendezni kezdek valamiért
2013. aug. 15. 01:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Százféle zöldség van, ha te egyiket sem szereted nem nézel valami nagy egészség elé. A zöldségeknek alacsony a szénhidát tartalmuk de sok vitamin ásványi anyag és rost van bennük. Gabonákban is van rost, (zabpehely, gersli, barnarizs), de ezeknek magas a szénhidrát tartalmuk, és csak keveset (2-3 x 50 grammot egy nap) lehet belőlük fogyasztani, és emellé már gyümölcsből sem kéne sok.

Csirkemmell (akár pörköltnek), tengeri halak, tojás, sovány túró viszont a mindennapos étrend részét kellene képezzék, mert a tested akkor fog sok energiát elhasználni ha az izmok rendesen el vannak látva tápanyaggal. Multivitamint nem árt szedni, a sok (nem cukros) folyadék pedig millió okból fontos. Valami ilyesmire kéne átállni és finoman fűszerezett kajákat, meg néha édesítővel ötletesen elkészített édességeket enni, hogy hosszú távon tartható legyen. A kenyér, péksütemény, édességek, zsíros húskészítmények gyakorlatilag csak arra használhatóak fel a test számára hogy elraktározza őket, és sokszor még mindenféle adalékanyagot tartalmaznak.

Egyébként biztosan sok zöldséget találnál amit szeretsz ,vagy legalább semleges, brokkoli, zöldbab ,borsó, jégsaláta, paradicsom paprika, cukkini, répa... bármelyik. de zöldségből minél többet kéne enni. A húsok gabonák tejtemrékek, gyümölcsök savasítanak, gyulladás keltő hatásuk van, és ezt csak a zöldségek egyensúlyozzák. Zöldséggel működik megfelelően az emésztés.

2013. aug. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
sok zöldséget ettem már de valamiért mindig öklendezek tölük
2013. aug. 15. 01:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor üdv a kövérek világában, szokj hozzá a súlyfeleslegedhez. Egészséges étkezés nélkül úgysem fogod tudni leadni, aminek pedig nagy része zöldség kell, hogy legyen.


Gyerekkoromban én is utáltam a zöldségeket, nem is ettem egyet sem, de aztán amikor 20 évesen rádöbbentem, hogy elengedhetetlen a fogyáshoz, szépen lassan elkezdtem őket kóstolgatni, ízlelni, felfedezni. Ma már nem tudok elképzelni étkezést nélkülük. Nincs is már akkora súlyfeleslegem közel sem.

2013. aug. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fura vagy te. Nem egyben kéne megpróbálni lenyelni a répát, meg lehet ám rágni ... :D
2013. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Részben megértelek, én a natúr joghurttól kezdek el öklendezni, de mégis leerőltetek néha egy kicsit belőle, mert egészséges.

Nem is szoktál zöldségeket fogyasztani? Szerintem valahogy be kéne építened az étrendedbe, én is a joghurtot úgy fogyasztom, hogy ne érződjön annyira az íze, összekeverem valamivel.

A kukoricát szereted? Bár nem a legjobb zöldség, de megteszi.

Amelyik gyümölcsöt szereted, azt nyomassad, mert vitaminhiányod lesz, ha nem eszel eleget.

A zöldségeket variáld, pl. répár reszeld le, hátha úgy könnyebb megenni. Hússal, sajttal együtt edd a zödségeket, hogy elnyomják az ízét.

2013. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hús, zöldség evés,

glutén- és tejmentesség. Ennyi.


Lehetne vizsgálni közben hormonszinteket. Lehetne jógázni, qigongozni, taichizni (lehetne = kellene)

2013. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!