Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez koplalásnak számít?

Ez koplalásnak számít?

Figyelt kérdés
szoval sokszor maradok 1000 kaloria alatt, de nem direkt... jol lakok az étkezéseknél és nem is kivánok több ételt. nem szeretném hogy raktározni kezdjen a szervezetem de ha nem kiván többet az jot jelent nem? vagy erőltessem magamba? ma még csak 400 kaloriát ettem ami tudom hogy kevés de fél egykor keltem:) általában sokáig fent maradok 2ig vagy 3 ig de 9 fél 10 fele eszek utoljára. kb fél 3 fele ebédeltem és most nem vagyok éhes. nem reggeliztem mert fölöslegesnek tartottam a késöi kelés miatt.. általában 11 fél 12 fele kelek olyankor eszek reggelire egy tojást. vacsorára főtt csirkemellet fogok enni zöldségekkel uzsira meg dinnyét vagy valami gyümölcsöt. köszi a válaszokat bocsi hogy hosszu lett.
2013. aug. 18. 15:51
 1/6 TwiceAsNice ***** válasza:

Szia!

Mindegy, hogy hány éves vagy, ill. mi a nemed és fizikai aktivitásod, ez nagyon kevés. Nem akarlak megrémíteni, de ez masszív koplalás, ha tovább így folytatod. Említetted, hogy félsz attól, hogy a szervezeted raktározni kezd, márpedig pontosan akkor fogja ezt tenni, ha koplalsz, mivel minden egyes kis falatot félre fog tenni.

Amúgy az étrended jó (tojás, csirkemell, zöldség, gyümölcs), de ezekből ehetsz többet, ezek mind egészséges ételek, amik kellenek a szervezetednek. Ne félj az ételtől (max. majd ledolgozod, nem történik semmi baj, ha többet eszel néha-néha)!:)

A másik, hogy este is ehetsz, ha későn fekszel le, a lényeg, hogy lefekvés előtt kb. 1,5-2 órával már ne nagyon.

Remélem minden kérdésedre tudtam vmilyen ötlettel szolgálni.

Szép napot!

2013. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Adam9211 ***** válasza:
2-3 óránként egyél 250 kalóriát, ez a minimum! Ez 5 étkezésnél 1250 kalória, ez alá semmi féleképp ne menj! Emellett a szervezeted nem fog raktározni, még akkor sem ha 60kg-os vagy... Ha 80-90 kg körül vagy, akkor inkább 300cal/étkezés!
2013. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első: nagyon köszönöm a bő választ:))

második: 61 kiló vagyok.. 171 cm

mostanában kicsit kétségbe estem mert megállt a fogyásom.. még ugy 5 kilotol szeretnék megszabadulni és onnantol szinten tartani. de most hogy megállt attol félek hogy elkezd visszajönni talán azért csökkentettem még lejjebb.. előtte is volt már egy mély pontom akkor anyátol kaptam egy fejmosást.. és ugy érzem hogy ha többet eszek akkor hátráltatom csak a fogyásomat..:/ 1300 fölé szinte sose mentem mert soknak tartottam. nem azt mndom hogy nem tudnék enni mert amugy nagy evő vagyok meg nagyon édesszáju is de igyekszem magam visszafogni.

2013. aug. 18. 18:21
 4/6 A kérdező kommentje:
jaa és köszönöm mindkettőtöknek:)
2013. aug. 18. 18:21
 5/6 TwiceAsNice ***** válasza:

Első vagyok: mindenkinél előjön, hogy egy idő után stagnál a dolog, de aztán újra beindul majd a fogyás, ne ess kétségbe. Egyél kicsivel többet, és mozogj! Meglátod, hogy majd egészségesen leadod azt az 5 kg-ot és az életbe nem fog visszajönni.

A másik, hogy ha szereted az édességeket, akkor ne vond meg magadtól, mert egy idő után "kitörsz" és nagyon "bezabálsz" belőle (észre sem veszed). A lényeg, hogy lehetőleg egészségesen készítsd el azt az édességet és egyél belőle keveset (pl. vasárnapi ebéd után egy szelet sütemény belefér!). Arra ügyelj, hogy ebből legyen kevesebb, a csirkemell, tojás, zöldségek, stb.-ből pedig a több.

2013. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
fogalmad sincs mennyit segitettél:)) köszönööm:D
2013. aug. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!