Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Többi diétázó, ti ezt hogy...

Többi diétázó, ti ezt hogy bírjátok ki?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni,hogy azoknál,akik diétáznak,és a család tagjai mindenféle bűnös dolgot esznek,hogy tudjátok elkerülni,hogy ne rontsátok el?

Anyukám,meg nagymamám mindig valami főtt ételt csinálnak,azzal a jelmondattal,hogy"De hát főzni kell,enni kell ilyet is!" Én meg mindig megfogadom hogy nem eszek belőle,de az illata elcsábít. Pedig egyedül nem rontanám el,ha nem főznének mindig valamit.

Pedig mindegyikükre ráférne a fogyás,és hiába kérem őket,hogy hadd főzzek én valami egészségeset,ők ragaszkodnak a pörkölthöz,tésztához,rántott húshoz,fasírthoz,vadashoz,meg az ilyen hizlaló kajákhoz.

Ráadásul sűrűn akarnak fagyizni csábítani,meg mekibe.Nem győzöm mondani hogy nem szabad,mert fogyózunk.de a főtt ételeket nem bírom megakadályozni...

Aki jó étvágyú emberekkel él együtt,hogy bír nem elcsábulni? Hogy csináljátok? 18/L



2013. aug. 18. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Csak belekell nézned a tukörbe... gondolom ha fogyózol nem vagy elégedett magaddal :D Amúgy meg vegyél egy kur...nagy levegöt, és mondd azt, h NEM, nemeszek ebböl, kibírom :) AKARAT !
2013. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Én ilyenkor bevonulok a szobámba,amikor látom hogy lakoma van készülőben :D


19/L

2013. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:D Én is próbáltam de néha elő kell jönnöm sajnos...

Köszi a válaszokat

2013. aug. 19. 00:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már nemet mondtam párszor a fagyinak, a kajákra meg nem csábulok el. Nekem is ínycsiklandozó illat, de én már annyival is beérem, ha percekig szagolgatom. :D Meg szerencsére anyukám elfoggadja, hogy most komolyan diétázom, és vesz nekem csirkét, mellé tésztát főz a családnak, én meg csinálok magamnak salit. :) Nem nagy ördöngösség. Esténként volt, hogy majd éhen haltam, és fel akartam adni, de aztán erőt vettem magamon, és elhesegettem a negatív gondolatokat. Foglald el magad!
2013. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Ó,az én családomról ne is beszéljünk. Ezek mint az olaszok. Kaja,kaja,kaja,de tészta meg minden,ami kell,jó édes sütik,én meg csorgatom a nyálam és bennem van az "inkább öljetek meg" érzés. Ráadásul nálunk ugye a beszélgetés meg mindenféle kapcsolat a konyhaasztalnál kezdődik..:D Kegyetlenek.


Én azt az elvet követem,hogy ugye az ember gondolkodása dönti el,hogy mire képes és mire nem. Ez persze sok dologra nem igaz,de ide tökéletesen illik,hiszen akaraterőről van szó meg önkontrollról. Általában ilyenkor szedem elő azokat a gondolatokat,hoogy...

"Ez evés. Én meg táplálkozom.Nem az íz,a minőség kell. Ez finom,és most finom és milyen jó érzés,ha megeszem.. És tart addig,amíg megeszem.20 perc.. annyi se... És utána? Utána elmúlik az íz,kész,vége,és semmi de semmi más hasznom nem lett belőle. Tehát az egész nem ért semmit. És akkor erről a semmiségről esik nehezemre lemondani azért,hogy egy életre elégedett lehessek magammal és azt mondhassam,"megcsináltam"? Ugyan már... Különben is,milyen finomak az egészséges kaják is. Igaz,máshogy,de ez akkor sem nagy áldozat"

Beszéld be magadnak,egyszerű.:) És van is benne igazság,nem csak hitegetés. Vagy felfoghatod úgy is,hogy azt nem neked csinálták,az nem a te kajád,el a kezekkel tőle,neked van más. Mint mikor kicsi voltál és nem engedtek beleenni pl egy szülinapi tortába,mikor még készülőfélben volt. Biztos nálatok is megesett,hogy elhajtottak onnan addig.:D Ez is kb hasonlóan működik. Az nem a tiéd. Te egyél mást szépen. Azt ugye meg tudod oldani? Mármint,külön enni valami diétás ételt,szóval nem erőltetik,csak elhúzzák előtted a mézes madzagot?:D


Ja,és igen. Néha tényleg kell az embernek ilyen. Havi egyszer,egy napra semmi bajod nem lesz belőle. És nem változtat a fogyókúra eredményén se :)

remélem,segítettem valamit:)

17l

2013. aug. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen,sokat segítettél,köszönöm szépen! :)

Jó tudni,hogy más is hasonló cipőben jár. Bizony elhúzzák azt a mézes madzagot rendesen! :D Nem nagyon erőltetik,tehát ha van annyi akaraterőm,akkor ehetnék mást is. Csak hát nehéz elmenni mellette...De néha áldozatokat kell hozni. Meg fogom próbálni a te módszeredet,mert nagyon is beválhat! Amúgy néha volt már,hogy valamelyikük maguknak csinált kaját,és akkor simán rá sem néztem.Lehet,hogy a tudat,hogy a nem az enyém?Nem is hozott lázba.A többinél meg kijelentik hogy na most ilyet eszünk,azért nem álltam ellen a csábításnak.

Tényleg jó hogy írtál!Hálás vagyok érte :D

2013. aug. 19. 08:18
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem eszel pörköltet meg vadast, zöldségekkel?

Ezekkel mi a baj? Hidd el finomabbak mint nyersen megenni a húst, plusz biztonságosabb is.

2013. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nalunk is hasonlo a helyzet, csak en fozok a csaladnak, de nem esznek meg akarmit. Ha mindig csak zoldsegkoretet tennek elejuk, kivagnanak az ablakon. :) Na jo azert nem, de hidd el, nalam is elvarjak a babulyast meg toltott kaposztat, rantott hust, hazi pizzat, es meg sorolhatnam. Magamra reszben kulon fozok. Azt irtad, hogy foznel nekik valami egeszsegeset, hat fozzel csak magadnak. Ugyis bele fognak kontarkodni. :) Aztan lehet rakapnak, ki tudja. Sajnos nalunk nem kaptak ra teljesen, de azert bele csipegetnek az en kajamba, sutimbe allandoan. :)

Szoval ami husos etelt keszitesz, azt te is nyugodtan eheted, nem csak a csirkemellet, csak ne tesztaval, hanem zoldseggel, salival, savanyusaggal. Sutit is suthetsz egeszsegeset (magliszttel, tojassal, gyumolccsel keszitve) es fagyit is csinalhatsz gyumolcsbol. Aztan ha fagyiznanak, akkor csak elokapod a sajat verziodat. :) Nem lehetetlen. A sult husokhoz parolt kaposztat szoktam kesziteni, ha toltott kaposztat kernek, magamnak csak hussal toltom meg, ugyanigy a rakott zoldsegek egy reszebe nem teszek rizst, porkoltet salataval vagy fott-parolt brokkolival, huslevest teszta nelkul a benne levo finomsagokkal eszem meg. Ugy varialod a zoldsegeket, ahogy neked tetszik Persze ugratnak emiatt sokat, de latjak hogy csinosodom, sokszor meg is dicsernek, ugy latom most mar megszoktak es mondom, el is csipegetik elolem neha. :) Sult krumpli helyett sult zellert keszitek, ez most mindenkinek nagyon bejon. :)

Lassan egy honapja igy etkezem es tornazom is mellette, es mar 4 kilot fogytam. :)

2013. aug. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Én 25 kilót fogtam, és bizony mindent megettem, amit addig... még egy-egy süti is belefért hétvégén (oké, mázli, nem vagyok édesszájú). De nem 4-5 kanál, hanem csak 2 kanál rizs a hús mellé, inkább több savanyúság (amit cukor nélkül teszek el)... nem mondtam le a tésztáról sem. Hosszú távon ez ezerszer működőképesebb, mert ha sokáig megvonsz magadtól mindent, amit szeretsz, előbb-utóbb százszorosan be fogod pótolni, aztán visszajönnek a kilók.

1 év alatt fogytam a mindent, de kevesebbet módon (a cukor az nálam ár pár éve ki lett lőve), mellette heti 3-4 alkalommal futottam (és futok) 5-10 km-t. 6 éve tartom is a súlyom. És nem szenvedtem egy napot se.

2013. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

"Hosszú távon ez ezerszer működőképesebb, mert ha sokáig megvonsz magadtól mindent, amit szeretsz,"


"És nem szenvedtem egy napot se."


Elég szánalmas lenne, ha valaki azért szenvedne, mert nem eszik búzalisztsütit. Nyilván ilyenről szó sincs.. viszont az egészségért talán megéri, és nem 'lemondást' jelent.

2013. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!