Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan,...

Van még rajtam kívül olyan, aki csak koplalással tud fogyni? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tökmindegy, mit csinálok, ha nem éhezem, nem fogyok. Igen, ez nem normális, csuka fogta róka vagyok, hormonprobléma okozza a dolgot, viszont hormonkészítményt nem szedhetek rá. De nem is ez a lényeg.


Már egy éve próbálkoztam mindenféle fogyókúrákkal, de semmit nem értek. Csak egy csomó pénzt öltem bele, hogy megvegyem a csirkemellet, zöldségeket télen is, meg hasonló túlárazott hülyeségeket. Egy év alatt fogytam három kilót...


Most koplalok, olyan 800 kalória körül eszem naponta. Így 2 hét alatt lement másfél kiló (ami ugye egy átlagembernek normál fogyókúrával megy...). Ennek alapvetően örülök és erőt ad, mert látom hogy ez az egyetlen módja a fogyásnak. De folyamatosan éhes vagyok, emiatt gyakran szédülök, és elég hisztis lettem. Ez elmúlik, ha eszem, de ha mindig eszem, amikor éhes vagyok, akkor meg nem fogyok. Szóval valahogy ki kell bírni.

Mi adhat még erőt? Arra gondolok, hogy a páromnak jobban tetszem majd vékonyan, meg rám jönnek a régi ruháim, de félek, hosszútávon ez nem lesz elég motiváció. Valakinek van valami tippje, mi segíthetne még? Esetleg sorstárs, akivel egymást támogathatnánk?


2013. ápr. 24. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

orvos mit vélekedik erről?


Én azért nem vagyok híve a koplalásnak, mert kb ugyanúgy beledöglesz, mint a kövérségbe. Pl anorexek nagy csoportja hiába hízott vissza később normál súlyra, addigra a szervezte kikészült már. És 30-40 évesen meghaltak.


800 kcal az nagyon kevés. A 40 kilós barátnőm többet eszik diétás napjain.


Én elhiszem, hogy ez rossz, de biztos van orvosi segítség.

Ha meg nincs én inkább nem sanyargatnám magam a hátralévő éltemen át. Ha csak az nem az a cél, hogy soványan halj meg.

2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Rosszul csinálod!

A szédülésből ítélve gondjaid lehetnek a cukorral.

Egy szénhidrátdiétát kellene csinálnod. Enned kell, csak nem mindegy, hogy mit és főleg mennyit!


Nekem az első két hét volt kemény, aztán ráálltam a dologra.

2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az orvos úgy vélekedik, hogy szedjem csak be a hormontablettát, amit felírt. Csakhogy nagyon komoly kockázati tényezőim vannak trombózisra, többek között mindkét ágról örökölhettem. A családban több halálesethez hozzájárult, én meg még ha lehet, nem szeretnék meghalni.

Kértem, hogy csináljanak egy átfogó vizsgálatot, de megtagadták. Konkrétan azt mondta a doki, hogy túl drága, majd ha már volt trombózisom, akkor esetleg megcsinálja. Igazából a gyógyszert is csak úgy merném szedni, ha rendszeresen ellenőrizve lennék.


Nem akarok életem végéig koplalni, de azt gondolom, hogy inkább most sanyargatom magam egy kicsit, minthogy egyszer csak embóliát kapjak.

És mivel ennyi evés mellett tudok csak fogyni, más megoldást egyszerűen nem látok.. illetve ha volna néhány százezrem, akkor magánban elvégeztethetném a szükséges vizsgálatokat és eljárhatnék rendszeres kontrollra, de sajna erre nincs lehetőségem.

2013. ápr. 24. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert sokan gyors eredményt várnak.

Én mondjuk imádom a zöldségeket, próbálok szezonálisan vásárolni. Ismerősöm fél éve nem eszik lisztes dolgokat,a salátákat is meg lehet úszni olcsón, sima káposztából készült sali pl. Lassan, de biztosan fogyni kezdett.


Lehet, hogy nálad is esetleg liszt-érzékenység, jód-hiány miatt vannak problémák.

2013. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaj, elkerülte a figyelmem a hormonos rész. Bocsánat.
2013. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1,5 kg mi ment le pontosan? A testsúlyod csökkent ennyivel, vagy konkrétan ez már a leadott zsír?

Ajánlom figyelmedbe a leangain-t. Még jobb ha részben vagy egészben kombinálod a nyers étkezéssel.

2013. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miket eszel? Én tuti megpróbálnék azok változtatni, bármit, csak ne kelljen koplalnom, brrr. A koplalás necces, azt megoldani kevés ételből, hogy mindent bevigyél a megfelelő mennyiségben... Minimum nagy odafigyelést igényel.

A párom, amikor koplalt, akkor éjszaka dolgozott, úgyhogy eléggé el volt foglalva, éjjel munkával (olyankor eleve nem tud enni, olyan, mint én: az éjszakai alvásidőben szinte sosincs étvágy), nappal részben alvással, részben nézett ki a fejéből zombiként. Plusz monitorra gyűjtött és nem volt pénze ételre. Az elég hatásos volt, de ez Neked nem segít... Én nem koplalok, de alig van étvágyam, mert sokat mozgok és az valahogy megszünteti. Az ilyen "milyen jó lesz majd karcsún" rám személy szerint fikarcnyi hatással sincs, főleg akkor nem, ha éhes vagyok és enni akarok... Az elementáris erő. Egyszer 4,5 napig nem ettem, próbaképp, érdekes tapasztalás volt, na akkor a végén már csak ételre tudtam gondolni, rögeszmésen, de akkor már vitt a lendület. Dolgozni vagy tanulni nem tudtam volna mellette, az tuti. Ha gyönge vagyok vagy nagyon éhes, azonnal eszem, a szédülés túl komoly jel a testtől, HIÁNYZIK neki valami étel. Ne tegyük tönkre, ez az egy testünk van. Előbb próbáljunk meg szinte bármi mást.

Hormonproblémával viszont extra nehéz, sajnos nem tudom, mi lehet a megoldás, sőt azt sem, milyen étrend való hozzá :(

Már korábban írtam egyszer, csak nem küldtem el, de ez sem hasznosabb. Sajnálom :(

2013. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az is tény, hogy túl sok pénzem momentán nekem sincs :D

A napi étrendem alapja a kenyér, vöröshagyma, sárgarépa és vízben főtt zabkása. Mivel ezek olcsók. Ha a párom hoz valami kaját, akkor abból eszem, illetve az ajándék csokikat, ha nagy érzem, hogy most sürgősen kell egy kis kalória.

Tudom, hogy nem ez a jó megoldás, de egyrészt így beleférek a keretembe (kb. 10 ezrem van egy hónapra), másrészt ezzel fogyok.

2013. ápr. 24. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Életemben kétszer nekem is volt, hogy nem volt elég pénzem ételre, de nem nagyon sokáig, szerencsére. Ez sokat nehezít...

Hm, szóval akkor az olcsó táplálkozás és a koplalás adott, csak nem akarsz éhes, gyönge és ideges lenni folyton... Nem tudom, Neked mi hatna, én biztos elkezdenék olcsó zöldségleveseket és sült zöldségeket enni (a káposzta is olcsó :)), a levesbe is lehet dobálni zabpelyhet, kellemes lesz tőle. Így kalóriában nem túl gazdag, de valahogy mégis sok, viszonylag laktató és finom étel tud kijönni. Ja és a csíráztatott magok sem drágák, ha magad csinálod... Megvéve minimum húszszor annyi, pedig igazán nincs vele sok gond.

Ajánlom a lenmagot is, olcsó és tápláló, valamint rengeteg értékes anyag van benne. Ha koplalsz és kenyeret eszel, akkor eléggé problémás a helyzet, mert pár dologból biztosan hiányod lesz, legalább vitaminokat szedj vagy valami. Bizonyára néhány ásványianyagból is elégtelen a bevitel. A lenmag valamit segítene, az olajos magokban sokminden van. Én eredetileg őrölve szórtam szójaszószos nyers zöldségekre, sokkal "ételebb" lett tőle, de kismillió másra is használható, én a kenyeremet sütöm részben belőle, a sima kenyérnél persze drágább, de sokkal jobb és nem is kell belőle oly sok.

Fehérjéből többet kéne bevinned, attól tartok :( De azt olcsón ÉS kevés evéssel nem egyszerű.

2013. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!