Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez fogyókúrás kaja? Melyik...

Ez fogyókúrás kaja? Melyik napszakban egyem?

Figyelt kérdés
Mostanában többször eszek (hol reggelire, hol ebédre, hol vacsorára) olyat, hogy gyümlcsdarabokat leöntöm joghurtal és megszórom magvakkal. Most pl olyat ettem, hogy: 1 kopasz barack, fél alma, egy marék szőlő, egy kanál mag (napraforgó, szezám, lenmag) és leöntöttem danone könnyű és finom joghurttal. De szoktam ugyanezt natúr activiáva, vagy gyümölcsös activiával is. Elég laktató is. Tudom, hogy gyümölcsök, sok cukor van bennük, de még mindig jobb mintha pl a mai ebédet (sültkrumpli meg sertés fasírt) enném, nem? Illetve a kérdés még az, hogy melyik napszakban egyek ilyet? Nem sokat, kb. 5 kg-t szeretnék fogyni.21L
2013. aug. 30. 12:07
1 2 3
 11/22 Sowilo ***** válasza:
30%

A gyümölcscukor érdekes dolog. A májad glikogénraktárai felvesznek napi 40-50g-t, de ha ennél többet eszel, zsírosodni fogsz. Érdemes lenne számolnod, hogy mennyi gyümölcscukor is van abban amit eszel. Netes kalóriatáblázatokkal ezt meg tudod tenni.


A magvakkal nincs gond, azok jók.


Semmiféle joghurtot ne egyél. Akkor sem, ha diétás. A tej nem emberi táplálék, a borjú eledele. A tejcukor, tejzsír, és állati hormonok nem tesznek jót neked, akár fogyni akarsz, akár nem. A túró az egyetlen értékelhető tejtermék, mert annak legalább van fehérjetartalma.


Ha mindenképp eszed, egyed reggel, valami hús vagy tojás mellé, joghurt nélkül.


Egyébként a sertés fasírt sem olyan rossz, ha zsemlemorzsa helyett darált zabpehellyel csinálod. Sültkrumpli helyett salátával király.

2013. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hasznos válasz volt:)
2013. aug. 30. 15:06
 13/22 anonim ***** válasza:

A joghurt helyett inkább kókuszkrémet használnék, de amúgy szimpatikus étel, persze szénhidrát az van benne.

De a felsorolt mennyiségű gyümölcs olykor még teljesen oké, amúgyis, az emberek egy komplett gyümölcsnaptól is fogyni szoktak. Ahogy akkor sem áll meg a fogyás, ha benyomsz 1-2 kiló dinnyét ebédre és uzsonnára (de hogy hízás csak emiatt nem lesz egy normál emberben, az is valószínű. Nem hiszek benne, hogy a kalóriadeficites táplálkozás hízást okozna, csak mert gyümölcscukorból sokat visz be az ember. Azért igyekszem minimalizálni ezt, ezért is 2 kiló dinnye és nem 5 s az se mindennap... :D).

Kifejezetten nem tűnik fogyókúrásnak még joghurt nélkül se, habár a mag jó (s mindent hajlamos vagyok fogyókúrásnak tekinteni, aminek több, mint a fele zsír, ha a kalóriatartalmat nézzük), a gyümölcs pedig elég kevés kalóriát tartalmaz per élvezetes, enyhén laktató darab. De ember- s helyzetfüggő, hogy valami mennyire segíti a fogyásod. Mert az egy dolog, hogy megeszed az ételt, de ez nagyban befolyásolhatja azt, hogy a nap hátralevő részében mit és mennyit eszel. Mondhatnék érdekes példákat, de szerintem így is eleget írtam, sőt.

2013. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Sowilo ***** válasza:
Komplett gyümölcsnaptól még senki nem fogyott le magáról zsírt. Persze a kilók mehettek le, izomvesztés miatt például. A gyümölcscukor napi 50g felett igenis zsírba megy, mint a kristálycukor, ugyanis ennyit tud a májad felvenni glikogénnek. Pont.
2013. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14: De akkor mi van azokkal, akik rendszeresen, éveken át rengeteg gyümölcsöt esznek naponta s nem híznak? Lemozogják az energiamennyiséget, ez nekem logikus is. Az ember lipogeneziséről olvasottak szerint pedig nem is nagyon tud zsír alakulni a szénhidrátból, csak minimális mennyiségben. Nem tudom, konkrétan mi történik a testben, de örülnék, ha valaki egyszer tisztába tudná tenni a dolgokat egy laikus számára. Addig csak a tapasztalatok maradnak, miszerint ha valaki elsősorban gyümölcsből viszi be a kalóriát, akkor sem feltétlenül hízik.
2013. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Sowilo ***** válasza:

Mi számít neked rengeteg gyümölcsnek? Tudod, mennyi gyümölcsöt kell megenni, hogy meglegyen a 40-50g szénhidrát? Többet mint amit az átlag magyar eszik. Ez alól persze kivétel pl a banán, abból elég kb 3db és megvan a hízás.


A "nem is nagyon tud a szénhidrát zsírrá alakulni" dolgot hadd ne véleményezzem. Ki az aki ezt elhiszi? Bár mindig mondom, aki hülye haljon bele. Legalább egy kicsivel jobbá teszi a világot... Tudom, és tapasztaltam, hogy a hízásért 95%-ban a szénhidrát felelős. Nem, nem a zsír, a szénhidrát.


Picit a tapasztalatod pontatlan, kijavítanám. Az ektomorf testalkatúak többnyire semmitől sem zsírosodnak, ezért nyilván a rengeteg gyümölcstől sem. Akinek viszont más testalkata van, arra ez nem vonatkozik, ők híznak a túl sok gyümölcstől is.

2013. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Sowilo ***** válasza:
Még valami: felejtsd el azt a szót, hogy kalória. Kalóriát számolni tökéletesen felesleges. Napi 500 kalóriával is el lehet hízni, ha azt kakaós csigával viszik be. Az ételek minősége a fontos, nem a kalória. Húst és zöldséget például ehetsz kiló számra, még fogyni is fogsz. Naponta kell x mennyiségű fehérje, szénhidrát, és zsír, ilyen egyszerű.
2013. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdéseidre: nem fogyókúrás, bár ki hogy definiálja a "fogyókúra" szót. Pl. aki eddig szalonnás kenyeret evett reggelire, annak ez fogyókúrás, de aki pl eddig is csmellet, sovány húsokat evett főleg annak nem fogyis. A válasz szimplán: Egészséges.


REGGEL edd! Max. délelőtt, uzsira. Ebédre/ebéd után már ne edd.


Kalóriaspórolás:

- activia / jogobella lightttal öntsd le. Pl. a sima danone könnyű és finomban 109-95 kcal van/100 grammban míg a jogobella lightban csak 44 kcal/100 gramm

- natúr joghurtba tegyél édesítőt + fahéjat ha szereted


a szőlőben van sok kalória még, a barack és az alma teljesen jó. Esetleg érdemes lenne bogyósokat, (málna szeder stb) beletenni illetve epret ezek nagyon kevés kcalok, és kis cukortartalmúak


- ha reggel eszed a gyümiket azzal nincs baj, mert bár van bennük cukor, ledolgozod őket a nap folyamán. de este ne edd, mert azt a gyümölcscukrot is (hiába egészséges akkor is cukor... csak nem fehércukor, de ugyanúgy hízlal) raktározza a szervezet

- a magvakban rengeteg kcal van... próblj kevesebbet beletenni.

2013. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sowilo ***** válasza:

#18

olvasd el a kommentjeim a kérdés alatt, mielőtt mérgeznéd a kérdező elméjét...

2013. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Mi számít neked rengeteg gyümölcsnek? Tudod, mennyi gyümölcsöt kell megenni, hogy meglegyen a 40-50g szénhidrát?"


Persze, hogy tudom :) Nem valami sok. A párom lazán a többszörösét eszi gyümölcsszezonban, szinte minden egyes nap :) Plusz elég nagy mennyiségben eszi a mazsolát. Nem hízik, pedig hízékony. Pontosabban a testsúlya a bevitt kalória függvényében változik, ő az a típus, aki hamar le tud fogyni koplalással, furcsa módon. De hamar tud hízni is, ha sok kalóriát visz be.


"A "nem is nagyon tud a szénhidrát zsírrá alakulni" dolgot hadd ne véleményezzem. Ki az aki ezt elhiszi?"


Több szakcikket olvastam róla, több forrásból, nem 1-2 emberen tesztelték elég durván s ez lett az eredmény. Én, mint laikus, ezt feltételesen fogadom csak el (sokat nem befolyásol, étkezésem egyik alappillére így is, úgy is a szénhidrát erőteljes mérséklése, de nem fóbiája), fogalmam sincs, mi lehet az igazság, de még mindig meggyőzőbb, mint a napi 1-2 kiló gyümölcstől automatikusan hízás, amire elég könnyű ellenpéldát találni az emberek között. Nagyon sokan esznek ennyi vagy sokkal több gyümölcsöt. Persze, ha 3000 kalóriát visz be belőle, le kell mozognia, de amúgy nem szoktak elhízni az ilyesmitől. Ahogy írtam, ismerek is olyan embert, aki rengeteg gyümölcsöt igényel. Télen sem áll meg 1-2 szemnél, ha teheti...


"Tudom, és tapasztaltam, hogy a hízásért 95%-ban a szénhidrát felelős. Nem, nem a zsír, a szénhidrát."


Egyetértünk :) A zsír totál fogyókúrás cucc, szent célom és lovagi kötelességem minél több kalóriaszázalék zsírt elérni :) A szénhidrát miatt sajna ritkán megyek 60 fölé, de ha nagyon igyekszem, rendesen túl tudom szárnyalni :)

A szénhidrát tehet róla, de nem ő szeret eltárolódni zsírként. A zsír sokkal könnyebben tudja ezt megtenni. Ezt gondolom a szénhidrát- ÉS zsírdús étkezés hizlaló hatása okának.


"Napi 500 kalóriával is el lehet hízni, ha azt kakaós csigával viszik be."


Nem :)

Én sem vallom, hogy kalóriát kell számlálni és mindent ehetünk, amibelefér, de azért a test fene tudja, nem tud elégetni 2000 kalóriát 500 bevitel mellett úgy, hogy zsírt raktároz. Honnan veszi az ezersokszáz kalóriát, amit eléget? A levegőből?


"Az ételek minősége a fontos, nem a kalória."


Ez viszont igaz, pontosabban a kalória is számít valamit, de nem olyan egyszerűen, ahogyan a kalóriaszámlálósok gondolják. Misztikus dolog ez, esélyem sincs megérteni, én csak azt tudom, hogy nekem a normális ételek evése vajmi kevés a fogyáshoz, a testem szeret stagnálni s nem nyúl a raktárakhoz, ha bőven ott az energia az ételből. Logikátlan is lenne kidobni az utóbbit és az értékes zsírtartalékhoz nyúlni. A tartalékokon az élet múlhat, ez így alakult ki az állatoknál, ha bőség van (és jön a tél), tartalékolunk.


"Naponta kell x mennyiségű fehérje, szénhidrát, és zsír, ilyen egyszerű."


Igen, sajna magamnak kell rájönnöm, mennyi az x, y és z. Ellentmondások vannak e téren. X egyesek szerint minimum 0.5*tskg, én paranoidabb vagyok és fogyni akarok sok izomvesztés nélkül, úgyhogy én szeretem 70g fölött tartani, a hozzáállásom pedig az, hogy minél több legyen, az én étrendem mellett sokkal több úgyse lesz.

Az y állítólag nem túl fontos és minimalizálandó, viszont az nálam gondokat okoz, úgyhogy azt is szeretem 70-80g-on tartani, picit még mehetne lejjebb, de az nehéz. Majd ha nem terem gyümölcs a kertben ;) De akkor is csak a zöldség terén visszafogott napokon.

A z minél magasabb, annál jobban örülök, a kalória miatt úgyis limitált.


Sok zöldség, annyi gyümölcs, amennyit csak képes vagyok megenni (elvégre most érnek a saját körte- és szilvafák :D ez nálam 1-2 szem körte és szintén kevés szilva, még jó, hogy a párom kilószámra tudja enni, így a teljes termés elfogy), pár tojás, olajos mag, néha sajt és sok zsír... Ez az ideális étrendem, amiből folyton kilógok, de max. lassabban fogyok. Gyorsan is menne, ha nem napi 10 percet edzenék. A kalóriadeficitre jól reagál a testem, bármit is eszem, úgy vettem észre.


Rég ragadott el így a frazeológiám. Kissé exhibicionista vagyok, tudom, bocs.

2013. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!