Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez fogyókúrás kaja? Melyik...

Ez fogyókúrás kaja? Melyik napszakban egyem?

Figyelt kérdés
Mostanában többször eszek (hol reggelire, hol ebédre, hol vacsorára) olyat, hogy gyümlcsdarabokat leöntöm joghurtal és megszórom magvakkal. Most pl olyat ettem, hogy: 1 kopasz barack, fél alma, egy marék szőlő, egy kanál mag (napraforgó, szezám, lenmag) és leöntöttem danone könnyű és finom joghurttal. De szoktam ugyanezt natúr activiáva, vagy gyümölcsös activiával is. Elég laktató is. Tudom, hogy gyümölcsök, sok cukor van bennük, de még mindig jobb mintha pl a mai ebédet (sültkrumpli meg sertés fasírt) enném, nem? Illetve a kérdés még az, hogy melyik napszakban egyek ilyet? Nem sokat, kb. 5 kg-t szeretnék fogyni.21L
2013. aug. 30. 12:07
1 2 3
 21/22 Sowilo ***** válasza:

Bocs, de a feléig olvastam csak. A "szakcikkekkel alátámasztott" rendkívül tudományos dolgokhoz, miszerint a szénhidrát nem raktározódik zsírként, nem szólok hozzá inkább semmit... inkább a kalóriás dologra reagálnék.


Nem úgy értettem. Tehát ha naponta beviszel 500 kalóriányi kakaóscsigát, azzal azt éred el, hogy nem adod meg a szervezeted alapvető működéséhez szükséges anyagokat, tehát tulajdonképpen koplaló üzemmódba kapcsolsz, és elkezdesz izmot bontani(tehát mennek le a kilók, de nem zsírból). Ilyenkor nincs mit "elégetni", mert nem ettél semmi emberi ételt. Viszont mivel semmi mást nem tudsz kezdeni azokkal a kalóriákkal, szépen raktározod őket zsírként.


Ezt írtam előbb is, csak tömörebben. A későbbiekben ha nem haragszol, már nem fogom olvasni a beszélgetést, belefáradtam a legutóbbi kommentedbe...

2013. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Dehogy haragszom, örülök neki :)

Illetve azt megkérdeztem volna, hogy mennyi kalóriát tud szedni a test izombontásból. Mert ha nagyon sokat nem, akkor kénytelen zsírt is bontani, hisz égetnie kell... A testünk fenntartása energiát igényel, ebben azért még biztos vagyok :D Illetve ha már nincs sok izom, akkor főleg a zsírraktárokra kerül a sor.

2013. aug. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!