Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus módszerrel...

Vegetáriánus módszerrel fogyás lehetséges?

Figyelt kérdés

Ovo-lakto

Már egy ideje gondolkozom, hogy vegetáriánusnak kellene lennem, személyes okok miatt. És mivel van rajtam vagy 20kg felesleg, arra gondoltam lehet-e vele fogyni?

Ha nem eszek olyan reengeteget, meg próbálnám beiktatni a mozgást is az életembe.

Tapasztalatok? Vélemény?


15/L



2013. okt. 10. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én miután vega lettem, híztam 10 kg-ot. Mondjuk mára már normalizálódott a testsúlyom. Ez nem a húselhagyás miatt volt, hanem mert suliban nem volt időm mindig normális kaját csinálni, vagy nem volt lehetőségem hol venni, és sokszor ettem szénhidrátos kajákat, mert a zöldségek nem laktattak el eléggé, és mindig éhes voltam. Most már tudatosan étkezem, de még mindig vannak problémáim a péksütikkel meg ilyenekkel, mert sajnos imádom őket. A fogyás inkább a megfelelő mennyiségű és minőségű kajától függ.
2013. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokféleképpen lehet vega az ember, egészségesen és egészségtelenül, hizlalóan...

Amikor vega lettem, semmi sem történt a súlyfeleslegemmel. Igaz, az étkezésem roppant keveset változott. Aki masszívabb húsevésről áll át, annál inkább hízást lehet várni, ha mondjuk gabonát kezd enni hús helyett... Ha zöldség- és tojásételeket, az már sokkal jobb :)

Túl tág a vegetáriánizmus, akárcsak a paleo :D. Még egy vega paleósnál sem egyértelmű, mit eszik s melyik makrotápanyagra alapoz, többesélyes a dolog :)

Ahogy az emberek sem egyformák, nem pont ugyanaz segíti őket a fogyásban...

2013. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tudatosan megválogatott, igényes vega étrend egészséges. Ehhez kérjél tanácsot rutinos vegáktól, olvass vega recepteket, stb...



Viszont nem győzöm hangsúlyozni, (máshol is) hogy:

- Az eddigi húsos ételek hús nélküli része NEM VEGA étrend, hanem csak az, ami: Köret és saláta.

- A vegetarianizmus alapvetően nem diéta, hanem egy életfelfogás és életmód része. Csak akkor válts, ha tényleg elhatároztad, hogy most már vega is maradsz, és nem "esel vissza" miután lefogytál.

- A diéták önmagukban különben is gyenge megoldások a fogyáshoz. Talán látványos kezdeti sikereik van, de hosszabb távon csak akkor segít a fogyásban, ha a megfelelő mozgás- életmód stb is járul hozzá.

2013. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Arról a visszaesős dologról.........Én nem a fogyás miatt gondoltam a vegetáriánus életre.

Szóval nem tartom valószínűnek a visszaesést :))

Azért köszi a válaszokat.

2013. okt. 10. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kell feltétlen vegának lenned, hogy fogyj.mellesleg én már láttam sok kövér vegát is(ha nem eszel húst, az még nem ad okot arra, hogy csokit és más édességeket ne egyél)... próbáld ki a paleo diétát, attól biztos fogysz,én most 1 hete csinálom és már fogytam vele 4kilót és sokkal energikusabbnak érzem magam tőle, ráadásul tök egészséges kajákat ehetsz és nem is éhezel... ha érdekel olvass utána
2013. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a lényeget összegezhetjük:

A húst tésztával NEM kiváltani; sok GYÜMÖLCSÖT és sokféle ROSTOS zöldséget enni; olajos magvak és csonthéjasok ősszel; megszokásból rágcsált de amúgy felesleges dolgok (pld pattogatott kukó a moziban) kiváltása egészségesebbre (nálam ez sárgarépa a moziban); rengeteg örömteli mozgás, (legjobb a tánc és a szex, de a sportok közül pld a rendszeres úszás), pozitív hozzáállás. ;)

2013. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Ja igen, és hogy a vegetarianizmus alapvetően nem diéta/étrend/módszer/fogyókúra stb (mint ahogy a paleo igen) hanem egy erőszakmentes és békés életszemlélet megnyilvánulása.
2013. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
öööö.. ja most nézem hogy 15 éves vagy... akkor a szexről szólómegjegyzésemet nyugodtan hagyd figyelmen kívül :D :D :D :D
2013. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D
2013. okt. 12. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!