Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatok le ilyen...

Hogyan fogyhatok le ilyen sűrű napi programmal, Komoly szándékokkal komoly válaszokat kérnék?

Figyelt kérdés

Nos, amivel kezdeném:

17éves lány vagyok,160cm,63kg. 8évet kosarlabdaztam,2evet fociztam,6evet versenyszeruen lovagoltam,most pedig teniszezek.

Ennek ellenere a combomon,illetve a hasamon van nemi felesleges zsir.

( [link] )

Amikor3eve elkezdtem a kozepiskolat, remgetegen csufoltak. Ott, azon a ponton osszetortem. Akkor még minden nap lovagoltam, napi1,masfel orat. Ennek ellenere ok megis kovernek lattak, csufoltak, vagy csak valakit piszkalni akartak..nem tudom.

Egy atlagos mai,magyar diaknak szerintem lehetetlen, hogy oda tudjon figyelni magara, ugyanis reggel reggelizem (altalaban 1vagy 2tojas,attol fugg mennyire vagyok ehes) plusz 1piritos. 7.15kor mar oram van,2re hazaerek joesetben, megcsinalom az ebedemet (natur csirkemell,friss salataval), majd rohanok edzésre 3ra (heti3x),majd fél5korul hazaerek, lecke iras, stb. Az etkezesek kozott altalaban almat eszek,almafuggo vagyok... azt valahogy barmikor meg tudom enni:)

pihenni semmi idom nem marad... Es meg emellett kellene azert egy kis szorakozas is, es persze minimum8ora alvasnak meg kellene lennie. Igy lenne boldog a szervezete,,es en is. De ez nem lehetseges,annyi a tanulnivalo.


A celom -15kg. Ha ez sikerulne, akkor en lennek a legboldogabb ember a vilagon. Szeretnek en is jol kinezni, es nem tagadom, jol esne, ha neha 1-1srac megnezne azert, amilyen vagyok, vagy csak egyszeruen azt mondaná: hu de csinos vagy!


Nos, ilyen kb egy napom... Hetfon,kedden, illetve penteken jarok teniszre, a tobbi napon szoktam futni, kutyatsetaltatni,de nem mindig, mert egyszeruen annyira elfaradok a nap vegen, hogy nincs erom elmenni futni....(amikor futok akkor MINIMUM4km-t futok, altalaban 1-1,5 orat szoktam futni)


Szeretnek KOMOLY tanacsokat, jo otleteket, hogyan erhetem el minel hamarabb,minel hatasosabban,minel tartosabban a -15kg-os celomat!


Előre is köszönöm, és elnézést,hogy ilyen hosszúra sikeredett.

:)


2013. okt. 15. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de ezen jót nevettem: "Egy atlagos mai,magyar diaknak szerintem lehetetlen, hogy oda tudjon figyelni magara" Én rengeteg ideig 12 órában dolgoztam, mégis képzeld el munka előtt felkeltem, elmentem futni. Hazamentem, majd munka, ahova vittem a diétás kaját.
2013. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a mozgással nem lesz gondod.

Étrendebe annyit tudok segíteni, hogy:

Szerintem egyél az első órai szünetbe:

Szendvics-teljes kiőrlésű magvas kenyér, sonka, sovány sajt, főtt tojás szeletek, valamilyen zöldség

11felé alma

amikor hazaértél ebéd, de nem muszáj mindennap főzni

ha vasárnap csinálsz csirkemellett sütve, az simán eláll szerda ebédig, bedobozolod és beteszed a hűtőbe, hozzá csinálsz rizst kiméred hogy mennyire van szükséged és azt is hozzá teszed a dobozhoz, így csak kikapod és bedobod a mikróba, megmelegíted, míg melegszik csinálsz hozzá salátát vagy eszel hozzá savanyúságot

persze nem muszáj ennyire kötötten ragaszkodni hozzá

ehetsz zöldséges húsos ételt is, pl lecsót sonkával tojásosan, lecsós szelet vagy lecsós máj rizzsel stb

ha nagyon nincs időd gyors rizs 10perc és hozzá keversz egy tonhalkonzervet-sós lés vagy zöldséges

uzsonna alma

edzés után pedig túró, valamilyen főtt vagy párolt hús, cottage cheese, zöldségek, főtt tojás ilyenek

2013. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Kedves" elso!

Elmondanam neked, hogy ezt meg Ruhint Reka is alatamasztotta, ugyanis tobb mint8orat vagyunk iskolaban, ha hazaerunk akkor is tanulunk(legalabbis en nem akarok aluliskolazott lennimezert tanulok) es lehet,h neked vicces, de nekem nem az, ugxanis nem vagyunk egyformak,valakinek tobbet kell tanulni ahhoz,hogy ezt azt megjegyezzen. Mint mar emlitettem minimum8ora alvas kellene, szorkozas,es pihenes. De ez NINCS meg!meg szar az oktatas,szar a tanmenet!

2013. okt. 15. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Te írtad, hogy fél 5 körül hazaérsz. Hol nincs időd? Hol lehetetlen az odafigyelés? Mindent megcsinálsz előre, becsomagolod és kész, nem olyan bonyolult.
2013. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha te valóban csak napi 1-2 tojást, 1pirítóst, csirkemellet salival és almát eszel, plusz heti háromszor teniszezni jársz, akkor fordulj orvoshoz. Ilyen étrend mellett egy deka plusz zsír nem lehetne rajtad. Esetleg üdítővel/alkohollal csalsz, megcukrozod a teádat/kávédat? Ha azt sem, akkor tényleg vizsgáltasd ki magad.
2013. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A vacsorádról nem írtál semmit. Ott lesz a bibi.
2013. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hehe,vicces vagy,én úgy fogytam le 16%-os testzsírra,úgy kockásítottam ki a hasam hogy rendszeresen késő délután/este értem haza suliból,hétvégén pedig dolgoztam 2től 10-ig. Kiszámolod mennyi kaja kell,összerakod minőségi tápból (zöldség,hús,tojás,túró,zabpehely,barnarizs,rozskenyér,némi gyümölcs,olajosmagvak) és bedobozolod,viszed magaddal ha máshogy nem tudod megoldani! Amikor idő van,betolod,ennyi az egész. Plusz szerintem a tenisz és a futás mellé iktass be erősítő/súlyzós edzést is mert remekül pörgeti a szervezetedet és teljesen más a hatása mint az aerob edzéseknek.


És még egy tipp hogy a tanulási módszereidet dolgozd át hogy hatékonyabbak legyenek,sok időt megspórolhatsz velük.

2013. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1-1,5 ora alatt 4km az nem futas hanem seta. Volt erro egy musor, hogy a dagik miert nem fogynak le amikor mindent megtesznek erte. Az volt a lenyeg, hogy azert mert nem tesznek meg semmit sem. Csak bemeselik maguknak. Onbecsapas, onamitas, stb. (Nem mellekesen ez igaz sok minden masra is az eletben...) Az altaluk emlitett sovanyka reggeli es a natur salata ebedre mellet megfeledkeznek a 5-6 ckrozott kaverol, a 2 liter uditorol, a gyumolcstalrol (jo sok banannal) egy rahedli cukrozott tejszinnel st. Itt egy kis nasi ott egy ket falat stb. Tovabba a mozgas jo de csak magas pulzus es 40 perc utan kezdi a szervezet egetni a zsirt. Magyaran szart se er ha egesz nap setalgatsz meg parat passzolsz az utovel.
2013. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a képen lévő lányt egyáltalán nem látom túlsúlyosnak/kövérnek.
2013. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1-1,5 óra alatt 4 km? O.o én 5 km/h-val gyaloglok :D
2013. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!