Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kcal könnyű fizikai...

Nikca kérdése:

1200 kcal könnyű fizikai munka melett elegendő? Heti fél vagy 1 kg szeretnék fogyni!

Figyelt kérdés

Mostmár semmit se értek,az orvosok 1200 kcal javasolnak,amivel semmilyen mozgás mellett heti fél kg lehet fogyni. Én kézilány vagyok egy konyhán,mosogatás,takarítás,zöldségpucolás.Az érdekelne hogy elég az 1200 kcal napi 4-5 étkezésre elosztva?


Mai kaja:


Reggel: 8 dkg rántott cs.mell,fél kifli

Ebéd: Mivel oktatáson voltam,6 db fornetti pogácsa,de amúgy saláta szokott lenni grillezet csirkemellel


Uzsi: Fitness müzli


Vacsi: csirkemell sonka abonettel és light vajkrémmel. (3 szelet)


A napi kajám,amúgy reggel általában abonett,vagy puff rizs csirkemellel,ubival,light sajttal.

Tízóraim általában egy alma,vagy mandarin

Ebéd: vagy grillezet csirkemell üresen,vagy salátamixel,vagy savanyusággal

Uzsi: 1 db activia joghurt

Vacsi ua mint reggel,vagy pedig shake por.


De azért szeretettel várom az étrend összeállításokat. (Tojást) nem szeretem!Köszi!


2013. okt. 31. 18:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De rendes vagy utolsó hozzászoló.de itt tényleg senki nem tud normális választ adni???mintha olyan könnyű lenne a fogyókúra.főleg,hogy elvonok mindent a szervezetemtől és tiszta idegbeteg vagyok. :(
2013. nov. 5. 19:01
 12/25 anonim ***** válasza:
főleg hogy csak elkéne olvasni amit írtam...
2013. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Értem és elolvastam,de nem merek 1200 kcal többet enni,mert ha már túlmegyek és max 1500-1600 attól félek,hogy nem fog menni a fogyás,és hogy holnap többet mutat a mérleg.Úgyanaz megy csirkemell,abonett,sali,sovány sajt...de hiányzik pl a turós tészta,krumplipüré...persze nem minden nap,de akkor ezeket nem is lehet soha enni????
2013. nov. 6. 19:00
 14/25 anonim ***** válasza:

Te érzed mennyi ételtől laksz jól.


De a fitnesz müzli, kifli, vajrém és abonatt nem szoktak jóra vezetni.

2013. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
AMIG NEM FOGYSZ LE ADDIG NEM LEHET TUROS TESZTAT ENNI MEG KIFLIT ILYEN EGYSZERU! Ha nincs annyi lelkierod hogy ezt belasd es betartsd akkor sajnos egyetertek az elozovel idd a hellt meg a tobbi karosito szart amig szivinfarktusba bele nem halsz! Es ezt se tole se tolem ne vedd sertesnek menj el orvoshoz aki maj ugyanezt elmondja neked! Avval amit most eszel ha 600kaloria sem fogsz fogyni!! NEHEZ EZT FELFOGNI??? ugy tunik az agyad is bezsirosodott
2013. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"rtem és elolvastam,de nem merek 1200 kcal többet enni,mert ha már túlmegyek és max 1500-1600 attól félek,hogy nem fog menni a fogyás,és hogy holnap többet mutat a mérleg"


Igen, ezt hívják étkezési zavarnak.


"Úgyanaz megy csirkemell,abonett,sali,sovány sajt...de hiányzik pl a turós tészta,krumplipüré...persze nem minden nap,de akkor ezeket nem is lehet soha enni????"


Dehogynem. És mégis mennyi betegséget és mekkora túlsúlyt vállalnál be mondjuk 40 éves korodra? Mert túrós tésztával elég sok sz.arra van esélyed, Te pedig még attól is félsz hogy holnap többet fog mutatni a mérleged.


Márpedig minél inkább legyilkolod az emésztésedet, anyagcserédet - és ezt a mostani alacsony kalóriás közepesen sz.ar minőségű étkezéseddel el fogod érni - annál elkerülhetetlenebb lesz a hízás.


Ha ennyire diétamegszállott vagy, legalább magadnak tégy egy szívességet, és ne a kalóriákat számold hanem figyelj oda hogy minőségi kaját egyél. Vagy erre is ÉS arra is figyelj oda, mert elég sz.ar lesz ha csak a kalóriákra figyelsz, és pár év múlva megbetegszel, elkezd feljönni háj..


Milyen shake port eszel vacsorára és reggel?

2013. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat is,még annak is,aki sértegetett,illetve nem sértegetni akart. Figyelj persze,hogy kívánom azokat a kajákat amit eddig ettem. azért eddig simán megettem vagy 3000 kcalt,mostmeg 1200,és igen,félek hogy ha 1500-1600 sikerül,már másnap többet mutat a mérleg. Ember vagyok,hibázhatok én is és lehetnek elgyengüléseim,egész életemben ezeken kell éljek?(saláta,zöldség,gyümölcs,turó...) Mi számít minőségi kajának? Mégis akkor mi a fenét lehet enni?Semmit????Minden hízlal valamilyen szinten,csak az nem amit nem eszel meg.De a koplalás sem jó. Most mégis 1200 kcal tudok fogyni?Ez nem vicc,60 kg szeretnék leadni.Most még nehezen megy a mozgás,főleg a munka mellett,de azért heti kétszer 20 percet tornázom,tudom ez semmi,de az eddigiekhez képest...nameg azért meló után...!Segítsetek!! :(
2013. nov. 12. 00:04
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem, az igazság nem olyan rossz, vagy más miatt rossz mint te látod.


Nem tudom honnan vetted, hogy minden hizlal.


Az az ember, aki húst és zöldségeket, olajos magvakat, tojást, halat eszik, az nem hízik el.


A túró az tehéntáp, a búza meg sertéstakarmány. Kb. ezek azok amiket nem kellene enni, az összes többi igazi, finom étellel semmi baj nincsen. A búzát/kukoricát és a tejtermékeket ezentúl tekintsd szerintem műkajának, de rengeteg szuper finom húsétel és zöldséges étel, halétel, tojásos kaja, liszt és cukormentes sütemény van amik nagyon is tápláló és egészséges ételek.


Ezek helyett Te lájt sajtot és activiát ettél meg abonettet. Most komolyan, a sült oldalas vagy a szalonna (hagymával, zöldségekkel hmm) nem jobb mint egy kis pufirizs? Vagy mint egy joghurt?


Most látom, hogy tojást nem eszel. De tucatnyi húsfélét, belsőséget és halat pedig ehetsz! Sokféleképpen elkészítve, füstölve, nyersen.. ahogy jólesik. Rengeteg jó választás van táplálkozásban, csak ezekről a tejes pudvákról és a lisztről/rizstől (keményítőről) kellene lejönni ám, és kitárulna a világ!

2013. nov. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
belehalok ebbe az egészbe még mindig nem alszom és stresszelek,és már megint előtört a hánytatás. annyira rossz 130 kg élni semmi jót nem enni és félni és retegni és arra gondolni hogy megvetnek az emberek és hülyének néznek és kicsufólnak és miegyéb.lehet az életet kéne feladni
2013. nov. 12. 01:58
 20/25 anonim ***** válasza:

Lehet, az élet feladása sosem rossz ötlet. Közepesen jó, közepesen rossz. Sok rossz dolgot veszít az ember vele, de jó dolgokat is. Nem az én problémám.


Viszont írtál olyanokat is, amik egyszerűen étkezési zavarra utalnak. Kicsit mintha félnél a kajálástól, rögeszméd lenne a hízás dolog.


Ezt pszichológussal meg tudod beszélni, bár mondják hogy sosem gyógyul igazán. Én a magam módján harcolok ez ellen az undorító világ ellen, amiben könnyedén kialakulnak ezek a táplálkozási zavarok.. nagy ellenzője lettem a kalóriaszámolás trendnek (ez ugye könnyedén vezet beteges táplálkozási szokásokhoz, betegségekhez) a magam módján teszem amit tehetek, de ez sajnos nem olyan sok.


Rajtad ha segít egy pszichológus, és megfogadod azt amit az étkezésről írtam (merthogy leírtam mit lehet enni, mit kell enni) akkor rendbe jössz 1-2 év alatt.


De azt kikérném magamnak, hogy nem lehet semmi jót enni.. Kizárólag mocskos gabonákat és ocsmány gennyes tejtermékeket nem lehet enni, de ezek úgyis sz.arok, kiválthatók sokkal finomabb anyagokkal ha az ízükre vágyunk, egyébiránt meg csak elveszik a helyet értékesebb és sokkal finomabb ételektől.. úgyhogy nem értem miért kell veszteségként gondolni rájuk. Sokkal finomabb és táplálóbb édességeket lehet csinálni tej/búza nélkül.


És egy kis cukor még bele is férhet fogyás után az életbe, nem mintha nem lehetne simán helyettesíteni xilittel, de a lényeg hogy rohadt jól ki van dolgozva miket lehet enni úgy, hogy ne betegedjünk meg tőle. Tökéletesen megvalósítható, csak akarni kell, rég kitaposott út ez már.

2013. nov. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!