Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy-két hétig csak gyümölcs?

Egy-két hétig csak gyümölcs?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki letámadna, nem pont a fogyás miatt szeretném (bár nem fogom bánni ha lemegy rólam pár kiló) Hanem karácsony előtt szeretnék amolyan "bőjt " szerűséget tartani, hogy karácsonykor lelkiismneret furdalás nélkül egyek! Nem, nem ZABÁLNI szoktam karácsonykor, viszont ismerem magam, hogy futni meg pláne nem fogok elmenni mindennap, ezért gondoltam, hogy előtte egy két hétig gyümölcsön élek, és karácson után is egy két hét csak gyümölcs és akkor "egál"ba vagyok.

Leginkább azok véleményét szeretném kérni, akik kipróbálták a csak gyümölcs dolgot!

Arra gondoltam, hogy mivel suliba járok mégis kell az energia ezért kevés zöldséget natúr csirkemell-el is ennék, de nagyon kicsi adagot (éhes nem leszek mert utánna megeszek egy gyümölcsöt és bőven tele leszek, ismerem magam)



2013. nov. 10. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
ne tedd! én 1 hétig szinte csak gyümölcsöt ettem, gondoltam na majd méregtelenítek és fogyok. Méregtelenítés megvolt, de zsírosabb is lettem: a gyümölcsökben sok a gyümölcscukor, amit bárhogy is nézünk, a máj és az izom elraktároz. Ha a glikogénraktárak megtelnek, a glikogén zsírként raktározódik.
2013. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: én most okulva a hibámból ezt csinálom: a kaja alapja a nyers zöldség, aztán fehérje: tojás/hús/túró, napi max 3db nyers gyümölcs, heti 2x 1 kupicányi magkeverék.
2013. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért akarsz kevés zöldséget enni? Azt még értem, ha pl. a hagymából nem akarsz kilókat enni, mert szénhidrátdús vagy valami, de ha már a saláta- és uborkamennyiségedet is korlátozod, annak nincs sok teteje...

Zsírt pedig mindenképpen egyél, mert a testednek kell s elég jó energiaforrás, ha már említetted, hogy energia is kell...


Az én tapasztalataim Neked annyira nem segítenek, mert nem bírok gyümölcsön élni egy napig sem (a totális böjt is könnyebb). Nekem sokkal nagyobb a fehérje- és zsírigényem, mint a szénhidrátigényem, bár az utóbbi is igen fontos. A napi gyümölcsömet nem adom, de 3 körte fölött már sok. Az efféle, édesebb gyümölcsök valóban laktatnak valamelyest, jó ötlet, hogy értelmes étellel együtt adjon ki egy étkezést (én inkább előtte szeretem enni, ami egybevág egyesek véleményével a helyes sorrendről, nálam ez ösztönös).

2013. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a bajom a zöldségekkel, hogy majdnem egy hónapig nyári szünetben, zöldséget ettem (csak kevés hússal) és szinte már rosszul vagyok tőle! Sőt, amíg ezt csináltam, elkezdtem kívánni az édességeket! :O SOHA az életbe nem kívántam az édességet, de azóta egyfolytában!

De köszi a tapasztalatokat! Azthiszem átgondolom ezt az egészet!

Megpróbálkozok avval, hogy suliban pl csak gyümölcsöt eszem és otthon amikor haza esek este, akor zöldség egy kis hússal? (plusz kis gyümölcs megint, csak hogy eltelítsen és ne egyek sokat):/ Vagy ez se túl jó?:D

2013. nov. 10. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
na szerintem ez már jó :D
2013. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha már próbáltad a csak zöldséget, akkor biztos elhiszed, hogy a gyümölcstől még hamarabb lehet csömört kapni. És még savat is csinálhat... utáltam a gyümölcsnapokat a 90-naposban...az volt a legrosszabb.

Azt sem kezdeném el még egyszer, de az ember kiváncsi. :) Ötletnek érdekes, de a legjobb, hogy előtte tanácsot kértél.

2013. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!