Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok saját erőmből...

Nem tudok saját erőmből lefogyni, ezért dietetikushoz szeretnék menni. Nem tudom, hogy mit kérdez, mit csinál egy dietetikus. Aki volt már el tudná mondani, hogy mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 22:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Húha...eléggé eltávolodtunk a kérdéstől, de mindegy. Lehet, hogy én sem a legpontosabban fogalmaztam meg a kérdésem. Én pl. olyan dolgokra vagyok kíváncsi, mint pl: az Update-ben ugye vannak olyan "szabályok", hogy este felé nem ehetünk nagyon gyümölcsöket (ha jól tudom), a tejet sem ajánlatos túlzásba vinni stb. Ha rosszul tudom, nyugodtan javítsatok ki. Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre szeretnék többek közt választ kapni. Eddig csak saját magamtól találtam ki, hogy pl. miket egyek, és lehet, hogy azok sem voltak épp túl jók.
2013. nov. 11. 23:00
 12/16 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a mai világban amikor az ember arca elé teszik a műkaját, és fennhangon hirdetik az amúgy csak disznóhizlalásra is alig jó kaják 'egészséges' voltát, nem lesz éppen tökéletes a magad által kitalált étrend.


De no problémo, az update sem tökéletes. Had legyek egy picit rosszmájú, a dietetikusok nem tudják hogy miért nem jó, amikor ők nevetnek az updéten akkor rajtuk is lehet nevetni egy picit.


A tej sehol nem ajánlott, és a gyümölcs sem jó este. Hogy az update erre mit ajánl.. Tejtermékeket forgalmaznak u1 kóddal.. sajna, a gyümölcsre nem tudom mit találtak ki.


Most írok pro és kontra a gyümölcsökről. Azaz előbb kontra aztán pro.


Gyümölcscukrot nem kell sokat enni fogyás alatt. Tehát nemesített, magas fruktóz tartalmú gyümölcsöket nem kell túlzásba vinni, teljesen el lehet hagyni, ha szereted akkor 1-2 alma belefér, egyébként a táplálkozásunkban a gyümölcsök helye ez lenne:

Idénygyümölcsökből két étkezés között, nappal lehetne fogyasztani. Télen-tavasszal nincs idénygyümölcs.

Diót most hagyjuk, az nem a cukortartalmáról híres, az mag..


De azt is érdemes tudni, hogy senki sem a gyümölcsevéstől hízik el.. Ha este eszi, ha sokat eszik.. sosem elsődleges ok. Nem is 'járulékos' ok, mert + kalória vagy ilyesmi..


Nem, valójában a gyümölcs legfeljebb egy kicsit nehezíti az emésztést, esetleg a gyümölcscukor nem olyan jó, nem jó hússal együtt enni, de ezek inkább apróságok, főleg ha csak fogyást nézzük.


Egy gabonamentes, tejmentes gyümölcsös-zöldséges-húsos-olajos magvas táplálkozással elég könnyen le lehet fogyni, egy csomó elhízást kiváltó hormonzavart helyre lehet állítani (na ezért fontos a táplálkozást gyógyászati eszközként használni, és nem csak betegen tartani vele az embereket mint a cukrosokat a 150 ch-s hivatalos diétával szokás.. köhömmm..). Tehát ennyit a gyümölcsökről, nagyon sok embernél beleférnek a táplálkozásba, akinél nem az kísérletezés alapján kiderül.. általában fogyás alatt nem ajánljuk, utána lehet enni ha szeretjük, ha nem toljuk tele magunkat búzával akkor a gyümölcsökkel már nem lesz baj.

2013. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

40 kg-ot fogytam sporttal, életmódváltással.

Én nem szidom a dietetikusokat, vannak jók, jó elméletekkel!

De, úgy gondolom,hogy ha valaki pusztán fogyni akar, nincs semmilyen betegséggel, azt józan paraszti ésszel is lehet.

Józan paraszti ész,hogy este nem igazán eszik az ember mondjuk lisztes, cukros ételt. Azt,hogy miben van liszt meg cukor, azért lehet tudni,de ha nem, el kell olvasni az összetevőket! :)

És sportolni kell!

Ha valaki este nem zabál fehér kenyeret vajjal, meg nem vág be egy tábla csokit, hanem mondjuk eszik egy kis kőrözöttet zöldséggel, vagy egy rántottát szintén zöldséggel, vagy egy grillezett csirkemellet joghurttal és még sorolhatnám, akkor nem hiszem el,hogy nem mennek le kilók! Főleg,ha még mozog is mellette!


Más kérdés az akaraterő. Azon semmilyen szakember nem fog tudni segíteni!

2013. nov. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bizonyos embereknek bizonyos ideig beválik..


Aztán a körözött, nappali lisztes kaják meghozzák az eredményt, és szép lassan csak hájasodik a test. Hiszen nem csak a vacsora okozhat inzulin rezisztenciát, hanem a napi étkezések hatása, ha meg este megy túró vagy joghurt akkor minden étkezés egy inzulinjáték. Így hosszú ideig megtartani az egészséget, testsúlyt nem gyenge cél, szerintem! :)

2013. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát lehet, de én anno terhességem előtt 7 évvel leadtam 22 kg-ot, amit egészen addig tartottam is. Tehát 7 évig nekem csak bejött az esti túró, meg joghurt, meg gyümölcs!:)

Utána meg azért jött vissza, mert nekiálltam zabálni, mondván,most terhes vagyok és szabad!

2013. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy gondoljátok.


De én nem értem az embereket, miért vágynak ennyire például a tehén-borjú táplálékra. Amikor már annyi vizsgálat bizonyította, hogy káros. Miért kell még ezzel is tovább gyengíteni a szervezetünket, gyulladásokat fokozni.. amikor eleve egy csomó elkerülhetetlen vegyszer terhelés éri a szervezetünket. És akkor még eszik a túrót is, pluszba. De minek?

2013. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!