Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit és mennyit egyek edzés...

Mit és mennyit egyek edzés előtt és után? Mennyi idő teljen el az étkezés és az edzés között előtte, ill. utána?

Figyelt kérdés
A kalóriákat számolom, a diétát betartom, mozgok is, de nem vagyok azzal tisztában, hogy mikor mit kell enni. Általában este 6-tól 7-ig tudok tornázni.Segítsetek!

2013. dec. 7. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy tisztában azzal, mikor mit kell enni?


Nincs éhségérzeted? Nem tanultad még meg, mik a tápláló ételek, és mik a töltelékek amik csak terhelik a szervezetünket?


Nyilván észrevetted már az eddigi tapasztalataid alapján, hogy edzés előtt mennyivel tudsz enni, hogy ne okádd el magad edzés közben.


Egyébként mindig húst és zöldséget érdemes enni, és mindig hal, tojás, olajos magvak a további kiegészítők. Edzés előtt is, de utána is :)

2013. dec. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocs, de ez otromba válasz volt! Nagyon is tudom, hogy mik a fogyókúrás ételek, az éhségérzetem is jelentkezik természetesen. De intelligens módon tudom irányítani, kevés ennivalóval rövid időre csillapítani, nagyobb mennyiséggel, állati fehérjével hosszabb időre teltségérzetet okozni...

A kérdésem inkább arra irányult, hogy edzés előtt mit érdemes fogyasztani. Szénhidrátot, pl. korpás kekszet, barna kenyeret, müzliszeletet (nem agyoncukrozottat) Vagy sovány sonkát, sovány túrót, főtt tojást, vagyis fehérjét? Esetleg egy savanyú almát, de edzés előtt 1 órával, vagy utána jobb a gyümölcs? Olajos magot, édes gyümölcsöt este semmi szín alatt nem ennék. Natúr joghurt edzés előtt vagy edzés után jöhet? Vagy igazából ez mindegy?

Kérem, hogy az első válaszolóhoz hasonló unintelligens megnyilvánulásokat mellőzzük!

Nagyon köszönöm a megosztott tapasztalatokat!

2013. dec. 7. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Elnézést, de egyáltalán nem volt otromba a válasz. Célratörő volt.


Az evéshez semmi köze az intelligenciának, az evés állati ösztönök alapján történik, ha elkezdesz intelligenciát bevonni az evésbe, akkor már a civilizált szokásokat kapod meg.. A civilizált táplálkozás csak betegségek forrása, nem természetes, nem jó. Ezt muszáj megérteni.


Edzés előtt ha szénhidrátot eszel, akkor összezavarod a vércukorszintedet, eleve nem kellene müzliket, kekszeket, kenyeret enni, érted már :) Normális ételek: mindig hús, zöldség vagy olajos magvak. Edzés előtt is, után is, nincs igazán különbség.


Nincs olyan, hogy agyoncukrozott, vagy nem agyoncukrozott müzliszelet, mivel az ilyen termékek már eleve tömény szénhidrátok :)


Fehérjét meg (sonka, tojás, nem kell hogy sovány legyen) mindig érdemes enni, ez benne volt az 'otromba' 1. válaszomban :)


Gyümölcsnek sosincs kiemelt szerepe a táplálkozásban (kivéve ha nyersvegán gyümölcsevő vagy) edzés előtt és utána is lehet.. a gyümölcsök mindig amolyan kiegészítő ételek. De nem szokott baj sem lenni velük. Amikor jólesik.. este nem szoktuk ajánlani, illetve zsírosabb étkezések után sem szoktuk még megpakolni a gyomrot gyümölcsökkel. Ez az általános irány, de ha jólesik, lehet enni..


Este nem ennél gyümölcsöt, olajos magot semmi szín alatt. Pedig inkább a joghurtot nem kellene enni :)



Írd le kérlek, miért volt unintelligens az 1. válasz.


Benne volt, hogy az ösztöneidnek megfelelően, amikor éhes vagy akkor kell enni, és benne volt, hogy miket. Igenis jó válasz volt, lehet belőle tanulni. Persze ha eleve úgy állsz hozzá hogy nem akarsz tanulni belőle, akkor így könnyű kritizálni..

2013. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A válaszod stílusa, az a lenéző szemszög nekem nem jön be.Írhatnám úgy is, hogy kioktató stílus. Mindezt egy 44 éves tanárnak írtad, de mindegy, semmiképp nem tetszik.

Most fogyasztottam el (torna után 1 órával 125 gr. natúr joghurtot, 0,1 % a zsírtartalma. Nagyon jólesett, már nem is vagyok éhes. Nem tudom, mi a baj vele..

Azt gondolom, hogy teljes kiőrlésű gabonára szüksége van a szervezetnek, ezért fogyasztok barna kenyeret, barna rizst, főtt kölest, amarántot, quinoát, zabpelyhet. Csak nem este. De épp most hallottam, hogy edzés előtt nagyon jó egy kis szénhidrát. Ezt nem tudom.

2013. dec. 7. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Én meg 23 éves ember vagyok. És sem lenézéssel, sem felnézéssel nem tekintek idegenekre, egyenlőnek tekintem az embereket. Számomra az ilyen stilisztikai kérdések unalmasak.. tegeződve is írhatok és persze sokkal formálisabban is, de ez tökéletesen független a sokkal érdekesebb, feltett kérdéstől.


Nem tudok mit reagálni arra, hogy lenézőnek vagy kioktatónak tűnt az írásom, amikor pusztán információkat és jó tanácsokat tartalmazott, tele volt kedves mosolygós szmájlikkal, és játékos, barátságos + könnyen érthető volt (vagyis ilyennek terveztem) a hangnem. De ki hogy látja.


--


A joghurttal az az baj, hogy gyulladásfokozó, konkrétan autoimmun betegségek kialakulásában van szerepe, óriási nagy inzulinszint emelkedést okoz (igen, az alacsony cukortartalma ellenére. ezt nem hirdeti a tejipar, írhatnám, hogy nem is értem miért de én úgy vélem értem).

És mint írta, 0,1% zsírtartalmú, tehát konkrétan semmi értelmes nincsen benne, hiszen a tej egyetlen tápláló, számunkra nem káros hatású összetevője, a tejzsír gyakorlatilag nincs is benne. Így egy üres, rossz hatású zselének számít a joghurt. Egyszerű finomságnak, mint a csokitorta, a kóla vagy bármely más finom de nem éppen egészséges étel/ital.


A teljes kiőrlésű gabonák mögött hatalmas lobbi áll, semmi meglepő nincsen abban, ha úgy gondolta jót tesz a szervezetének a fogyasztásával. Annál is érdekesebb a valóság, mivel nem hogy szüksége nincsen rá, de még kifejezetten ártalmas is. Nem unalmas a téma, ugye? Én nagyon szeretem ezt az egészet!


Hallani sok mindent lehet, de a testépítők is tudják, hogy edzés közben a stabil vércukorszint a fontos. Ha edzés előtt szénhidrátot eszünk, akkor könnyen leeshet a vércukorszint.

Sőt, mindig az állandó vércukorszint a legegészségesebb, ez pedig hogyan érhető el? Úgy, hogy ha nem eszünk érdemben szénhidrátot, hanem hagyjuk, hogy a szervezetünk állítsa be mindig a megfelelő mennyiséget.


A cukorbetegség előfordulása is így lesz csak 0%-os :)

Ahol a szénhidrátevés teret hódít, mindig feltűnnek a metabolikus szindrómában szenvedők is (elhízás, cukorbetegség stb.).


A szénhidrátevést semmiféle olyan érv nem támogatja, amit tiszta lelkiismerettel lehetne terjeszteni. Olyan érvek szólnak mellette, amik iparok érdekeit érvényesítik, tehát egyszerűen gabonaipari lobbi az egész 'egészséges teljes kiőrlésű gabona' propaganda :)

Nagyon komoly, szerintem.

2013. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!