Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szálkásítás az izmok megtartás...

Szálkásítás az izmok megtartása mellett. De milyen étrenddel és edzéstervvel? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem igazán vagyok otthon a testépítés sem a fogyokúrák világában, tulajdonképp semmit nem tudok velük kapcsolatosan, hogy mi mire kell, mi honnan fogyaszt vagy használ, az oldalakon gyakorta pedig csak azt olvashatom, hogy ha nem értesz hozzá akkor bele se kezdj. Nos igen, de nehéz megérteni ha mindenhol ezzel kezdik..:D


Szálkásítani szeretnék úgy hogy az izmaimat e mellett megtartsam. (pontosítok: kocka hasat, jó mellizmokat szeretnék, azonban ahogy eddig láttam ezekre megszerezéséhez a szálkásítás a legidálisabb, de ha van jobb tippetek azt szívesen fogadom.)

A google által kidobott képek, ismerősök alkata láttán a szálkásítás után egy vonzó, szexy, esztétikus, és még sorolhatnánk a jelzőket hogy hogyan is néznek ki. Én is ilyen testet szeretnék szerezni, azonban a bicepszem és társait (tehát semmilyen izmom) nem szeretném-e közben elveszíteni.


Mezomorf testalkatú vagyok. Sosem gyúrtam, évek óta nem edzek, ennek ellenére még mindig deltás testalkatom van és gyakorta megkapom a kérdést, hogy "te gyúrsz?". Így a vállaimat, karjaimat meg is szeretném tartani, a hasamon már nem látszik a kockahas (de nem dagadt vagyok, szimplán van rajta egy kis!! zsír..), illetve jobb mellizmokat is szeretnék,mivel ez közel sem tökéletes, sőt...


Rengeteg honlap van, rengeteget el is olvastam ezekről. Mindenhol fel volt tüntetve hogy izmot is veszíthetek stb. De mint említettem ezt el szeretném kerülni, ettől még izmos szeretnék maradni..:)


Ezen kívül minden honlapon más és más edzésterveket, étkezésrendet írnak. 10-ből 10 oldalon mást, így pedig ismerjük el, elég nehéz köztük választani, hogy most mégis melyik a jó s melyik nem, így muszáj voltam írni ide.


Pár információ rólam:

19 éves férfi vagyok. 72-73 kg vagyok és 177-178 cm. Mezomorf vagyok, testalkatom deltás (vagy "tégla").


Milyen étrendet ésedzéstervet ajánlotok nekem a fent említett adatok , illetve a célom elérése érdekében, úgy hogy közben izmot se veszítsek?:)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2014. jan. 11. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát igyu, rossza kategória alapból. Én már sokszor leírtam, leírom megint.

Szálkásító étrend, heti 3-4 súlyzós edzés, és minimum 3-4, de akár lehet 7 aerob edzés is. (amikor egy napon van aerob és súlyzó, akkor súlyzó után menjen az aerob)


Szálkásító étrend. Kezdd el mittom én, 2-3g/ttkg-ról, és a fehérjebeviteled legyen 2-3g/ttkg közt.


Szénhidrát: zabpehely, rizs, tk kenyér, tk tészta, esetleg krumpli

Fehérje: sovány húsok (csirkemell a legjobb), hal, tojás, túró, protein tápkieg.


Proteinből vegyél egy jó tejsavót. Azt igyad nap közben is, vagy ha tudsz annyit rendesen kajálni is, akkor elég csak edzés után. A testtömegednek a felét kell akkor bevinni grammban. (a fehérjetartalmát nézd, ne azt hogy hány gramm a por)

Mehet bele bcaa is vagy glutamin.


Aerob legyen olyan 1 óra körül, ez lehet tempós séta, biciklizés.


Izomvesztést nem lehet elkerülni, de minimalizálni igen.

2014. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mármint szénhidrát is 2-3g/ttkg legyen, és a fehérjéd is ennyi.
2014. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dr filippo ongaro ***** válasza:
Ezt el kell magyarázni mi, hogyan működik! Mert leírni nem egyszerű, ezért nem lehet itt választ adni rá!
2014. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a gyors, segítő, értelmes válaszokat. Nem gondoltam volna hogy ilyeneket kapok.:)


Idő közben találtam egy ismertségi körben lévő személyi edzőt, akivel megbeszéltem a dolgokat..:)


Mindenkinek ment a zöld, és köszönöm!:)

2014. jan. 14. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!