Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes hinni bármelyik...

Érdemes hinni bármelyik fogyókúrás módszerben?

Figyelt kérdés

Van rengeteg, mindegyik más elmélet alapján, már azt sem tudom melyikben higgyek.

Nekem egyikkel sem sikerült lefogyni, kezdem feladni és úgy érzem, semmi értelme drasztikus diétába kezdeni, több a szenvedés, mint az eredmény.

Esetleg ha lebetegítem magam, akkor nincs semmi étvágyam, és napokig szinte nem is eszek, szinte akkor többet fogyok, mint amikor edzek és diétázok.



2014. jan. 19. 00:03
 1/9 VWXYZZS ***** válasza:
100%
A (drasztikus) fogyókúráknak nincs értelme! Életmód váltás. Ez a kulcsa az egésznek.
2014. jan. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te magad is tapasztaltad,fogyókúrázni nem érdemes.Csak a tiszta,tápláló étkezés és sport hoz valódi eredményt.Ez persze a legtöbb embernek nem tetszik,mert nem ígér 2 hét alatt 10 kg fogyást,viszont önfegyelmet és kitartást igényel.A munkát nem kerűlheted meg,azonban az elért eredmények megérik az áldozatokát.Az,hogy testileg átalakulsz,csak egy dolog.A sport,az edzés mentálisan is fejleszt,növeli az önbizalmat és megfelelő táplálkozás mellett az egészséget is javítja.Természetesen nem kell aszkétaként élni.Ha elérdet a kívánt alakot,akkor lehet kicsit "lazítani", mondjuk heti egy nap "bűnözés". Légy tudatos!Tudnod kell,mit eszel,iszol,hogy edzel. Ha nem is vagy testépítő,ezt a könyvet mindenképp ajánlom elolvasásra:

[link]

2014. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg hitelesebbek, mint az itt leírt tanácsok. Van egy titkuk: úgy kell betartani, ahogyan leírták. Ha "csak ezt", vagy "csak azt" változtatjuk meg rajta, akkor nem biztos, hogy használni fog!
2014. jan. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kalóriadeficit teljesen bevált. Kevés evés, sok mozgás. Mivel nincs sok pénzem extra kajákra, és pepecselni sincs időm, ezért ugyanazokat ettem, mint előtte - csak kevesebbet. 4-5 km-nél rövidebb távot minden esetben gyalog tettem meg, ez megfelelő időzítéssel abszolút megoldható. Ha volt időm, elmentem futni is, ez megint csak nem sok idő és pénz.


Amikor megpróbáltam valami előre kitalált, többnyire a netről szedett diétát követni, az nekem se vált be. Nem tudtam ugyanis az életritmusomhoz igazítani. De amikor saját magamból, a saját igényeimből indultam ki, az eredményre vezetett.

2014. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kúrákkal az a baj, hogy benne van a nevükben: csak egy ideig tartanak. Ha két hétig salátát eszel, aztán visszatérsz a csoki-nasi-disznótoros menühöz, józan paraszti ésszel is megjósolható, hogy nem lesz eredménye, illetve ami kicsi elindult, azt a visszatéréssel agyonvágtad (a menü idézőjelben értendő, nem tudom mit szoktál enni, nem akartalak megsérteni).

Nálam már az eredményt hozott, hogy nem VETTEM csokikat, mert ha van otthon, úgyis elfogy...a nasi visszaszorításával már iszonyú mennyiségű kalóriától meg lehet szabadulni, ráadásul előre: amit nem eszel meg, azt nem kell később ledolgoznod.

Én kifejezetten lusta vagyok, gyerek meg 12 órás munkarend mellett ez nem is olyan nehéz, tehát lépcsőzőgépezem az esti film alatt, emelgetem a gyereket, gyalogolok ha lehet, sok folyadék és ennyi.

Függ a dolog az életkortól is, az előrehaladtával lassul az anyagcsere.

Jó trükknek tartom a levesezést: ha főzöl, csinálj sok levest, nem túl sok kalória, és lehet enni napjában sokszor, korlátlanul. Sokféle van, rengeteg ízvariációval :)

Az a lényeg, hogy ha elégedetlen vagy a mostani súlyoddal, akkor nem jó ahogyan most eszel. Ezen változtatni kell, mégpedig nem egy kúra erejéig, mert az semmit sem ér. Tablettákban meg ne is gondolkodj, gyógynövényboltban dolgozom, a 80%-uk kukába való, mármint a fogyókúrásoknak, a maradék meg az edzésre segít rá, vagy emésztőenzimet tartalmaz. Még a rostkapszulák a legjobbak talán mert telítenek (sok folyadékkal) de ha kívánod az ízeket, azon semmi nem segít, enni kell :) mert enni jó :)))

2014. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És még annyi: a most népszerű paleo módszert sem tartom hülyeségnek, bár indokolatlan megszorításokat is tartalmaz szerintem (hüvelyesek, rizs..) Nagyon sokat lehet fogyni vele, és megmaradnak az ízek: sonkában sült brokkoli, isteni! :) Egy paleo-light a mai ember életmódjában már nem kis változást okozhat szerintem, nem kell véresen komolyan venni a dolgot. Sok zöldség húsokkal, kenyér nélkül (sokan esznek főzelékhez meg rizses ételekhez is kenyeret!) Sőt: amit meg tudsz enni, szokásos köret (krumpli, rizs) nélkül, magában, vagy valami növénnyel. Egy időben sokat ettem virslit salátával, könnyű kaja, ha hiányoztak az ízek, tettem rá erős pistát, tormát, a húsokat nagyon lehet ízesíteni.
2014. jan. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség a paleo, de nem mindenkinek hat. Én csak nagyon ritkán lengtem ki belőle, de nem fogytam vele, amíg túl magasan volt a szénhidrátszintem... A szénhidrátcsökkentés meghozta az eredményt s lement a feleslegem fele. Azóta stagnálok. Még most is hatna pár dolog még nálam is: nem apró kalóriadeficit (esélytelen :D), sok mozgás (igyekszem... nem átütő sikerrel, de igyekszem. inkább intenzíven, röviden mozgok, plusz gyaloglok) s valószínűleg nem lenne rossz egy ketogén szakasz.

De sok embernek egyszerűbb megoldások is jók, illetve sokan képesek 2000 kalória altt enni. Én csak elvétve.


Sok idióta fogyókúra van, az emberek pedig különböznek. A legjobb, ha megtaláljuk a testhezálló, tartható módszert, nem várhatunk ölb hulló csodareceptre, legfeljebb logikus, ésszerű tanácsokra...

2014. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én elég kitartó vagyok, de a diétákkal mindig úgy voltam, hogy nehogy már még a finomságokról is lemondjak, főleg, ha rosszul mentek a dolgaim (mondjuk az esetek 90%-ában). Ehelyett lassan ráhangolódtam a testem szükségleteire, hogy valójában mi és mennyi esik jól; nem ettem meg semmit, ha (már) nem esett jól, csak mert akkora adagot kaptam/vettem. Aztán jött a következő lépés, hogy megtaláljam, milyen mozgásforma esik jól. Nekem a jóga. Mindig csúnyán nézek azokra, akik azt hiszik, hogy az azt jelenti, hogy lótusz ülésben "ommozunk". Nekem inkább az első hónapokban 2 nap jajgatást jelentett, annyira izomlázam volt kb. a fülem mögött is..:) Azóta is ezt szeretem és nincs rajtam felesleg. Ergo ha megtalálod azt a fajta egészséges életmódot, amitől jól érzed magad, nem kell semmilyen diétás könyvre vagy hasonló reklámfogásra költened. Az életmódváltás lassabb folyamat, de legalább elkerülöd a jojó-effektust. Olyan, mint a barnulásnál, hogy ha fokozatos, akkor tartósabb.
2014. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes mert a fogyókúrás módszerek baromságok.

Arra jók hogy a 3 hét múlva tartandó haveri esküvőre koplalással belefogyj az ünneplődbe aztán visszajön minden. Hosszú távon konkrétan a fogyókúra jelenti az elhízást és a tested kizsigerelését,tápanyag híján...


Életmódváltás,rendszeres sport és jó étkezés..ennyi az egész.

2014. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!