Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, emelett (és...

Fogyni szeretnék, emelett (és nem ezért! ) 3 hónapja Vegetáriánus vagyok! Mit fogyasszak?

Figyelt kérdés

Csak húst nem fogyasztok, emellett tejterméket, tojást.. igen.

Napi étrendem gyak mindig ugyanaz.

Reggeli: Magvas műzli tejjel

Ebéd: 1 Camambert sajt natúron, mellé 1-2 alma vagy saláta

Vacsora: Magvas műzli tejjel


Tudom a Camambert zsíros, de hús helyett nincs jobb ötletem.

Sport: Napi fél órát (4 km) futok


60-61 kg vagyok,170 cm magassághoz, ha elcsábulok egyből felmegyek 63-ra, viszont nem tudok fogyni. 57-58 kg. a cél, mert voltam ennél vékonyabb, akkor meg az nem tetszett... Leginkább az zavar, hogy a fenekem és combom narancsbőrös...izmosodnom kéne, de egy gramm izom sincs rajtam(((


Mit tanácsolnátok???


2014. jan. 24. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokféle ételt ehetsz, de talán ne magvas müzlit tejjel, bármit is jelent az pontosan.

A sajt zsírtartalma nem gond, inkább zsírt egyél, mint szénhidrátot, szerintem, viszont még így is kevésnek tűnik a fehérje, bár nem tudhatom, miből mennyit eszel.

Ha izmosodnod kell, akkor talán edzd az izmaid... Ezt teljesen komolyan, minden negatív él nélkül mondom. A futás nem igazán izomépítő mozgás. Én edzek, hol intenzív torna (amitől másnap elég hatásos izomlázam lesz), hol fegyencedzés, hol súlyzózás, plusz gyaloglok, mert az nekem kell s abból tudok sokat :) Lehet, hogy a power walking lábsúlyokkal ér is valamit, mindenesetre jólesik, amennyiben nem jutok ki rendesen túrázgatni vagy sétálni.

Keress valamit, ami tetszik és minden fontos izomcsoportodat edzi.


Hús "helyett" (az én agyamban mondjuk nincs ilyen, hús nem kell, tápanyagok kellenek, amiket vegyes ételekből viszek be, de ez nem fontos, csak a speckó hozzáállásom) ehetnél tojást is. Komplett fehérje meg minden, változatosan elkészíthető és finom, ha jóféle házi.

Ha izmosodni is akarsz (ami Neked, ha igen kezdő vagy benne, úgy értem, most kezdesz edzeni picike alapizmaidra, még mehet egy ideig fogyás mellett, de alapvetően kalóriatöbbletre épül s ellentétes a fogyással), akkor különösen fontos a fehérjebevitel, de az az igazság, hogy eleve az, fogyáskor pedig különösen.

Zöldségből is ehetnél többet.

2014. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a hús és a hal kiesik, akkor marad a sovány túró,cottage cheese,tojás és ha izmosodni szeretnél, akkor érdemes lenne beruháznod proteinporra. Emellett sok-sok zöldség és olajos magvak fogyasztása ajánlott. A gyümölcsöt inkább tízóraira edd, ne az ebédhez.


A magvas müzli gondolom cukrozott, így ezt nem kéne fogyasztanod sem reggel, sem este. A tej szintén nem egy egészséges dolog.

A camambert nem olyan rossz, olykor belefér, de jobb lenne a tojás és a túró/cottage cheese.


A futástól nem fogsz izmosodni (sőt az egyenletes tempójú futás igencsak megeszi a comb és fenék izmokat), ahhoz súlyzós/saját súllyal való edzés kell.

2014. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!