Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha imádom a...

Mit csináljak ha imádom a tejcsokit és alig birok ki egy hetet nélküle?

Figyelt kérdés

nagyon rosszul érzem magam ,h látom ,h az emberek tömik magukba a csokit ezerrel, én meg nem ehetek, mert júniusra le szeretnék adni 5-6 kg-ot..

és sajnos hogyha egyszer eszek hetente akkor az is meglátszódik rajtam.

nem igazság...rossz géneket örököltem...:'(

mit csináljak?



2014. febr. 28. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő...semmi más nem segít.

Gondolj bele ,hogy mi a fontosabb: pár perc boldogság, amíg a csokit eszed vagy az, hogy hónapokig/évekig jól érezd magad a bőrödben és a büszkeség, hogy sikerült elérned a célod?

2014. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem fog segíteni szegény kérdezőn, de az elsőre reagálnom kell. A csoki nem pár perc örömet okoz (boldogságnak nem nevezném), hanem a hiányában az ember hetekig, hónapokig azt érezheti (ha olyan), hogy ő nyomorult, csokit AKAR, de nyomorult fogyózóként nem ehet... Brrrr. Az édesszájú hedonista (mint én) rémálma ez.


Hm... Itt jönnek be a helyettesítő dolgok első körben. Mert lehet mondani, hogy ah ne egyél pár hétig vagy válts életmódot s elmúlik a vágy. Bizonyára azt teszi egyeseknél, nálam is elment, de visszatért. Én mint kőkemény hedonista, nem használom az akaraterőmet ilyesminek az elüldözésére, viszont igyekszem szolid lenni és amúgysem automatikusan csokit enni kósza édességvágyra. Bár én nem eszem tejcsokit. Étcsokit és főleg saját készítésű csokit eszem. Ritkán és keveset, de az egészen más világ, mint a semmi. Igaz, én lassan fogyok, nem 1-2 hónapig. Ha hetente és pici étcsokit eszel, nem hiszem, hogy meglátszik, de ha mégis, akkor tényleg azt kell mondjam, hagyd ki arra a kis időre s próbáld máshogyan kezelni a hiányt. Nekem megvannak a saját kis módszereim, de azok speciálisan nekem vannak, másokra ritkán alkalmazhatók.

Ja és én a feltörő vágyat ismerem, az, hogy mások csokival tömik magukat, az miért baj? Ő dolguk, ez pedig az én utam, a saját döntéseimmel. Lehet, hogy agyban kell helyrerakni a dolgokat, egy megfelelően elszánt fogyni akaró nem inog meg olyan könnyen.

2014. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.


Nos, magamból indultam ki és nekem csupán addig okoz örömöt a csoki, amíg eszem.

Egyébként én is nagyon édesszájú vagyok, ezért eszem csoki helyett csokis proteines zabkását vagy kakaós túrót, esetleg proteines kakaós palacsintát/muffint sütök.

2014. febr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Kibírod. Rosszabbat is kibírsz. Majd megszokod hogy ételt eszel nem szemetet.


Egyébként gondolj arra, hogy az élelmiszergyárak hogy rászoktattak téged a műkajára. Ebből a jó érzésből meríts erőt. Te egy beetetett függő vagy, vagy egy akarattal rendelkező ember?

2014. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mnindenkinek a válaszokat:)
2014. márc. 1. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem látszik meg rajtad. Ha ennyi meglátszana, akkor vagy nagyon rossz az alapból a táplálkozásod vagy az a "pici csoki", amit magadba tömsz az 2-3 tábla.


Tervezd úgy az étkezésedet, hogy beleférjen a csoki a heti diétádba. Egyél sok salit, és akkor csalhatsz néha egy kis csokival. Egyél mondjuk minden három napban egy sort. Nem egy táblát! Egy sort. És akkor te is megkapod a csokidat, de nem is látszik meg rajtad.

2014. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
38%
Lehet, hogy őrültségnek fog hangzani, de én úgy szoktam le káros szenvedélyemről, hogy direkt ki tettem magam elé, és nem nyúltam hozzá... Nekem ez a módszer vállt be , de kinek a pap, kink a papné... Sok sikert és kitartás :)
2014. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!