Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexia, SOS, mit tehetnék?

Anorexia, SOS, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Attól tartok (és a szüleim is aggódnak), hogy anorexiás vagyok... Tél elején elkezdtem diétázni, és azt hiszem, eldurvultak a dolgok. Nagyon sokat loplaltam az utóbbi időben (csak ebédet ettem még ma is+hétvégén délelőtt is ettem/reggeliztem). A szüleim ezt persze úgy tudják, hogy délelőtt a suliban veszek kaját, és csak délután meg este nem eszek. Sokan mondták, hogy hogy lefogytam, és már nekem is egészen tetszik az alakom (+pár naponta eljárok futni+itthon guggolok, felülésezek pár percet szinte minden nap). Tudom, hogy ez is a "betegség" jele, de nem szeretnék visszahízni, mert így most sokkal jobban tetszem magamnak. Nem szeretnék ezzel orvoshoz fordulni, mert nem szeretném nagy dobra verni. Mit tanácsoltok, mit csinálják? Milyen étrendet állítsak össze magamnak, hogy ne hízzak vissza, de ne is érezzem elmebetegnek magamat? És gondolom ezt fokozatosan kéne csinálnom, úgyhogy ehhez is szeretnék segítséget kérni.

Mivel most gondolom le van lassulva az anyagcserém, emiatt érzem sokkal ritkábban éhesnek magamat. (ettől is félek, hogy, ha most próbálok valami rendes étrendet kialakítani, nem akarom majd enni, merthogy eddig meg voltam nélküle, nem vagyok éhes, stb...)

Köszönöm annak aki elolvasta, és tud segíteni!

Kérem, beszólogatók kíméljenek, én sem akartam, hogy ez így alakuljon...

Nagyon örülnék olyan jellegű segítségnek is, amiben valaki ketudná írni, mikor, mit, és mennyit szabad enni, a súlygyarapodás elkerülése végett (mert, mint mondtam, hízni nem szeretnék, csak leállni a koplalással).

Előre is köszönöm a segítséget!!



2014. márc. 6. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz és kérd a segítségét! Ajánljon pszichológust!
2014. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mint már írtam, épp ezt szeretném elkerülni.
2014. márc. 7. 06:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak! Ezt nem fogod tudni elkerülni!
2014. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lépsz időben, mész el pszichológushoz, akkor sokkal rosszabb lesz, akkor igazán tudni fogja mindenki, aki csak egy pillanatra is meglát. Ha magadtól rendbe tudnál jönni, már megtörtént volna.
2014. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a válaszolóknak. Én sem mentem dokihoz, végül a mentő vitt be a zárt osztályra 29 kg-san, mikor már felülni sem tudtam. Ne várd meg, ebből egyedül NEM LEHET kilábalni, főleg, hogy azt írod, hogy hízni nem akarsz. Minden anorexiás azt szeretné, hogy szeretne meggyógyulni, de ugyanannyi kiló maradni. Sajnos ez lehetetlen! Sajnos a gyógyulás mindenképp hízással jár, attól függően, hogy mennyire vagy a súlyod alatt!

Szóval háziorvos, pszichológus, és dietetikus (őhozzá csak háziorvos adhat beutalót)!

2014. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nagyjából én is ugyanabban a helyzetben vagyok, mint Te. Sokat fogytam, már mondták is, hogy túlzásba vittem a dolgokat. De egyszerűen én se akarok visszahízni, nem akarok olyan lenni, mint egy éve.

www.kaloriabazis.hu Itt be tudod állítani, hogy hány cm magas vagy, súlyodat és kiszámolja, hogy hány kcal-t kell enned naponta ahhoz, hogy fogyj, hízz vagy tartsad a súlyodat. Talán egy kicsit segíthet.

Sok erőt kívánok Neked!

2014. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Pont most olvasok egy könyvet (múlt hónapban jelent meg): Dick Swaab, Az agyunk mi vagyunk. Van benne egy fejezet az anorexiáról, ami nagyon új fényben világítja meg ezt a betegséget. A lényege,h ez nem egy tudatos döntés, hanem bizonyos agyi elváltozások következménye sok esetben. Nagyon érdekes dolgokat ír. Az író egyébként egy holland agykutató. A fejezet mindössze 4 oldal, akár egy könyves boltban is gyorsan végig tudod olvasni :)

Ezért én úgy vélem (mivel szerintem meggyőzően érvel az író),h az orvosokat nem fogod tudni kikerülni.

2014. márc. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Hány kiló és centi?
2014. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!