Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem fogyókúrázni,...

Elkezdtem fogyókúrázni, milyen ételeket egyek, milyen ételeket ehetek? Esetleg valami jó receptet ötlet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 20:02
 1/4 anonim válasza:
Kerüld a cukros, sós, zsíros ételeket és inkább sok gyümölcsöt és zöldséget egyél..meg salátákat (lehet.: zöldség, gyümölcs) Diétás éeteleket mint pl. kása csak úgy magába kevés ízesítővel.
2014. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kevés monoszacharid (cukor, liszt..(glükóz, mannóz, galaktóz).

- De mivel a szacharid (szénhidrát) kell a szervezetnek, ezért muszáj enned, de ne monoszacharid formájában. Tehát kenyér, kifli és minden lisztből készült étel kilőve (kivéve a teljeskiőrlésű - wholemeal). Édességek kilőve. Inkább egyél bonyolult cukor-molekulából álló ételeket. Példát sajnos nem tudok. De ilyen a keményítő is.

Kerüld a zsíros ételeket. Azok egyből zsírként raktározódnak el, tehát ha lehet,kerüld a jó sültkolbászt fehérkenyérrel. (:D)

És minél több fehérjét vigyél magadba. Abból nem árt meg a sok. Nézz utána mi tartalmaz kevés cukrot, ellenben sok fehérjét. Ajánlom a "glikémiás index" fogalom utáni érdeklődést és annak utánanézését. Ha a fentleírt fogalmaknak jobban utánanézel (rengeteg oldal található, ami hasznos), biztos vagyok benne, találsz magadnak megfelelő recepteket is. :)

2014. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Tehát sok fehérjét eszek (túró, körözött, tojás stb)

Meg salátát is (uborka, paradicsom, paprika)

De például az ilyen joghurtokat mennyire ehetek? Azokban sok a cukor?

És barna kenyeret meg teljes kiőrlésű dolgokat sem ehetek??

2014. márc. 25. 16:02
 4/4 anonim válasza:

Joghurtokat.. vagyis a tejtermékeket eheted, ha nem ízesített. Szóval csak a fehér joghurtokat. Bár abból is van cukrozott, szóval azért nézd meg mi van ráírva.

Mellesleg egy joghurt... azért abban nincs sok cukor, de azért én azt ajánlom, hogy csokis epres banános stb. joghurtokat hanyagold.

Ja, és barna kenyeret ne, de a teljes kiőrlésű készítményeket nyugodtan eheted. De azt írtam is a fenti szövegben. :)

2014. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!