Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek így mennyit tudok...

Szerintetek így mennyit tudok leadni,2 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Talán azzal kezdeném hogy 153 cm vagyok, 52 kg, lány. 5-8 kilogrammot szeretnék fogyni.

Odafigyelek az étkezésre (főként zöldség gyümölcs,joghurt, ilyesmik), esténként járok futni 35-45 percet, mikor hogy. Futás után végzek más különböző gyakorlatokat is. Mennyi idő kell, hogy valóban meglátszódjon az eredmény? Egyeltalán eleget mozgok, hogy beinduljon a fogyás?


2014. ápr. 7. 18:42
 1/2 anonim válasza:

Kevés az infó:

- Hányszor futsz egy héten, és milyen intenzitással? Milyen gyakorlatokat végzel utána, és mennyi ideig?

- Mit eszel a mozgás után?

- Pontosan mit, mennyit, és milyen gyakran eszel?

- Kizárólag az a célod, hogy fogyj, vagy az, hogy jobban nézz ki, jobban álljon rajtad a ruha/kisebb méret kelljen belőle?

- Akarod-e hogy a fogyás után szép maradjon a bőröd?


Mondom sorrendben a kérdésekhez kapcsolódó dolgokat:

A fogyáshoz közepes intenzitású, hosszú ideig tartó mozgás szükséges, a 40 perc nem biztos, hogy elég lesz, és az sem mindegy, hányszor csinálod. Heti 4-6-tal már jó vagy, ha a felét nem sétálod el.

A plusz gyakorlatok ne csak nyújtásból álljnak (bár az is legyen benne), izomerősítő gyakorlatok is legyenek benne (nyugi, nemlesznek hatalmas izmaid, ha két kilónál nem több súllyal edzel).


Eszel-e rendszeresen jó minőségű ételeket? Ez fontos kérdés, ha csak salátán tengődsz és koplalsz, a szervezeted takaréküzemmódra áll, és még annyira sem fogsz fogyni. Rendszeresen, napi 5ször kisadagokban egyél, ne háromszor nagyot, és felejtsd el a cukrot, lisztet, krumplit tartalmazó ételeket. Helyettük gyümölcs, zöldség, hús, magvak, rizs, de mindez a megfelelő arányban!


A zsír könnyebb mint az izom. Egy nő is lehet izmos anélkül, hogy férfiasnak látszana, nem kell body buildernek, meg nagy hátúnak kinéznie, és a max. 2 kilós súlyzótól nem is fog. Vszont akin van elég, kellemes mennyiségű izom, azon szépen áll a ruha, és hiába nyom ugyanannyit, vagy akár többet is, mégis elég neki a kisebb méretű ruha. Miért? Mert az izom nehezebb, mint a zsír. Én 59 kiló vagyok a 168 centimmel, kb. ugyanennyi voltam 4 évvel ezelőtt, mégis sokkal vékonyabbnak nézek ki, és a ruháimból is 1-gyel vagy 2-vel kisebb méret kell, a combkerületem sok-sok centivel lett kisebb, de ez a mérlegen nem látszik, mert a zsír egyszeráen könnyebb az izomnál. Szóval ezért fontos a kérdés,hogy fogyni akarsz, vagy jobban kinézni? A túlsúlyosaknak persze fogyni is kell, de te a testtömeg-indexed alapján a normális értékek közepébe tartozol, tehát túlsúlyos semmiképpen nem vagy.


A másik, amit érdemes lenne megfontolnod, hogy

(1) a gyors fogyással hogyan fog kinéznia bőröd két hónap múlva. Egyrészt mivel nem vagy túlsúlyos, a gors fogyás nálad amúgy sem valószínű. Az tud havi több kilót leadni, akinek van miből, és azok is az utolsó pár plusz kilóval szenvednek többet hosszabb ideig.

(2) A nagy étrendváltás és hirtelen életmódváltás hosszabb távon nem biztos, hogy tartható. 2 hónap múlva mondjuk pont ott vagy, ahol lenni szeretnél, és akkor mi lesz? Abbahagyod, és hátradőlsz? Akkor viszont újabb pár hónap múlva kezdheted az egészet előlről, csak a bőrödön ez egyre jobban megfog látszani. Ha hosszabb távú hatást akarsz, akkor az egészet fokozatosan csinálod, és akkor

(3) nem lesz a bőröd csíkos, mert lesz ideje a lassú, de tartós fogyáshoz hozzászokni.


Amúgy az ideális testsúlyod 44,5 és 56,2 között van, szóval 2 hónap alatt nagy fogyást én már ezért sem várnék. Fontold meg a fentebbieket:)

2014. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ja kihagytam a Mozgás után mit eszel?-kérdést: ez azért fontos, mert amit utána eszel az fokozott mértékben épül be, ezért isznak a kondisok fehérjét az edzés után. Szóval ha mielőtt ilyenkor betolod a szénhidrátot, jusson eszedbe, hogy ez most duplán rossz.
2014. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!