Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek bulímiás vagyok?

Szerintetek bulímiás vagyok?

Figyelt kérdés
Ősszel elkezdtem edzőterembe járni,hogy jobb alakom legyen.Először csak heti párszor,majd mindennapi rutinommá vált.Akkor még nem figyeltem különösebben az étkezésre.Egy idő után untam a kardio gépeket és elkezdtem rendszeresen futni.Ekkor már rámjött az is,hogy diétáznom is kéne,és fehérjeporozni az izmok miatt.Órákat töltöttem az edzőteremben minden nap,másnap futottam 10 kilométereket,pihenőnap nem sok volt.Aztán pár hete 4 km után nem kaptam levegőt és fájt a combom is,nem tudtam futni.Túledzettem.Azóta pihentetem,már 2 perc szobabiciklitől KO.Ezzel egyetemben a futáshiány miatt szigorítottam a diétámat,és most eljutottam odáig,hogy hol koplalok,hol falásrohamom van,azután pedig kihajtom magam ahogy lehet a teremben,hánytatni nem tudom egyszerűen magam hiába próbáltam,1 hete már hashajtót is szedek.Emellett eléggé hangulatember lettem,vagy depressziós nem is tudom..Mi van velem?Bocsi a regényért.16/L

2014. ápr. 18. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényegtelen minek hívjuk, ez evészavar. Az már egy lényeges lépés, hogy észrevetted ÉS beismered, hogy problémád van. Azt tanácsolnám, hogy ülj le valaki olyannal, akiben megbízol és mondd el neki is, amiket érzel, gondolsz, így legalább egyvalaki biztosan tud figyelni rád és talán még azelőtt elcsípitek a bajt, hogy még komolyabbra fordulna.

Nézz sok anorexiáról és bulimiáról szóló dokumentumfilmet, legalább is nálam ez segített. Kiábrándító volt látni, hogyan tesz tönkre egy egész emberi életet ez a betegség.

Az evészavar alapjának egyébként általánosságban valamilyen szülővel való konfliktust szoktak tartani, hiszen édesapádtól, édesanyádtól kapod az ételt, így ha elutasítod azt, kifejezed szembenállásodat. Tehát ezen a téren sem árthat kibogozni a szálakat.

Kívánom, hogy minél hamarabb egészséges és boldog légy! :)

2014. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus, mert ez csak rosszabb lesz.
2014. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Csak hashajtókat ne. Ha túlzásba viszed sosem fognak a záróizmaid rendesen működni! A hánytatás pedig tönkre teszi a nyelőcsövedet, a fogaidat, a szájüreget..
2014. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!