Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet fogyni? Mit...

Mennyit lehet fogyni? Mit egyek és mozogjak?

Figyelt kérdés

Július 20-ig mennyit lehetne fogyni? Nagy súlyból, úgy hogy most kezdenék neki, eddig nem nagyon mozogtam, persze azért mozgok, ne hidjétek azt, hogy meg sem mozdulok.(115) a fogyókúrát utána is folytatnám, csak engem az érdekel elsősorban, hogy eddig mennyit lehet.

Mozgásnak a biciklizést gondolnám a "fő mozgásnak".Futni nem nagyon szeretnék, inkább biciklizni, azt jobban bírom, meg azt szeretem is, meg olyan környéken lakom, hogy valaki mindig kint van az úton, és nem akarom, hogy bámuljanak, amúgy is utálom az itteni embereket. Naponta mennyit kéne bicikliznem? És mit mozogjak még? Milyen gyakorlatokat csináljak, mennyit és hányszor?

Mit egyek? És mennyit? Tudom, nincs édesség és egyéb ilyen dolog, de valami étrendet nem tud valaki mondani/linkelni? Hogy pl miből kell enni a legtöbbet? Meg gyakran nem eszek reggel, de délben viszont sokat eszek, meg este is.. Az úgy jó lenne, ha reggelre gyümölcsöt eszek (alma, körte vagy banán, de főként alma), vagy müzli , ebédre kevés leves vagy főzelék délután pedig szintén gyümölcs vagy joghurt? Egyébként kenyeret meg szalámit nagyon ritkán eszek. (Szalámit sosem...)

Meg azt hallottam, hogy a nagyobb súlyból sok jön le rövid idő alatt, ez igaz?!

Kort nem írok, legyen elég annyi hogy 14-20 között, 178 cm, lány.


2014. ápr. 22. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyás nem matematikai képlet, vannak benne több fogyások, kevesebbek, fogyás megállások, hízások, ugyanolyan fogyókúra mellett.

A normális fogyás max heti 1 kiló, de nem biztos, hogy így lesz.

2014. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szénhirdátmentes diétával 3 hónap alatt 16 kgot fogytam, ennek nagy részét az elején. Plusz napi egy max két ora mozgás, pl futás, vagy bármi otthon véghezvihető tornagyakorlat.

Akaraterö kérdése, és ezt is simán túl lehet szárnyalni.

F21, 172 cm.

2014. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak egy kis gyümölcsöt és délben levest vagy főzeléket eszel, az nem lesz jó. Valamikor enned is kéne, már rendesen, a testednek szüksége van tápanyagokra.

Sokféle étrend lehet célravezető, de nem is ismerünk... Én magamnak se tudnék étrendet mondani, csak a makrotápanyagok arányát és ételcsoportokat, amúgy azt eszem, amit a testem kíván és van :) Ez nem úgy megy, hogy megmondja valaki az Egyetlen Helyes Módszert.

Viszont a szénhidrát csökkentése sokaknak bejön és elnézve az emberek táplálkozását, rájuk is fér. Cukrot és kenyeret eleve nem akarsz enni, az jó.

Miből kell enni a legtöbbet? Nem vagyok benne biztos, hogy van erre válasz, de ha van, akkor a zöldségek környékén keresgélnék. Már mennyiségben, kalóriában belőlük bevinni a legtöbbet még nekem se menne, pedig eléggé zöldségimádó vagyok. Én a szénhidrátmérséklésemmel összhangban zsírból eszem sokat, de persze sokan máshogyan csinálják.

Talán egyszerűbb lenne megvizsgálni az eddigi étkezésed s a legnagyobb hibákat megszüntetni. Nem hiszem, hogy hirtelen egy feleslegesen kemény diéta lenne a legjobb...

A biciklizés sokkal jobb, mint a semmi, szerintem olyan mozgást végezz, amit élvezel, lehetőleg intenzív és én edzenék minden fontos izomcsoportomra.


Nagy súlyokhoz nem értek, én 80 kilóról indultam és lassan fogytam, igaz, ettem rendesen :) Nagy súlyból logikusan könnyebben fogy az ember, de heti egy kilónál többet ne várj, s az se tragédia, ha lassabban fogysz, csak fogyj és tarts ki. A kitartáshoz pedig tartható diéta kell, éhezés nélkül, a saját testedhez és lelkedhez passzolóan. Semmit sem érsz egy hatékony diétával, amit 2 nap után feladsz, mert kész gyötrelem.

2014. ápr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!