Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tojásrántotta/főtt tojás/tük...

A tojásrántotta/főtt tojás/tükörtojás ugyanannyi kcal?

Figyelt kérdés
Nekem ugyanannyi lenne, mert tojás, tojás. De egy kcal-os oldal szerint nem ugyanannyi és nem értem miért.
2014. máj. 8. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyan már, miért nem érted? A főtt tojás vízben fő, semmi plusz zsiradék nincs benne. A rántotta/tükörtojás olajban sül, így eleve magasabb a kalóriatartalma.
2014. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 disconation28 válasza:
0%
a tojásnak a sárgájában van a kalórijának a 80%- ka Föve könnyebben emészthetö,tehát jobban hizlal ,elméletileg.Ne edd a sárgáját.
2014. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nem mert a tojásrántottát és a tükörtojást oljaban sütöd és az zsírosabb a főtt tojást pedig ugye vízbe főződ ezért az kevesebb
2014. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, azt mondjuk gondoltam, de igazából azt nem értem, hogy a tükörtojás és a rántotta miért nem ugyanannyi kcal ha ugyanúgy olajban sütjük.
2014. máj. 8. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
az egyikhez gondolom több zsír/olaj kell. vagy nem tudom.
2014. máj. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tojásrántottát felverve sütjük, még a tükörtojást egyben, ezért az kevésbé itatja át az olaj.
2014. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A rántotta és a tükörtojás ugyanannyi kcal, ha ugyanakkora tojásból, ugyanannyi zsírban sütöd és a tányérodra szeded az összes zsírt, ez egyértelmű :) De ahogy írták, a tükörtojás nem annyira szívja be az olajat, így alapból kevesebbet tartalmaz. De ha pl. zsír nélkül készíti az ember mindkettőt, akkor mindhárom tojásnak ugyanannyi a kalóriatartalma. A táblázatokból csak az alapanyagok kalóriaértékét használd, senki nem tudja, mennyi zsírban sütöd a rántottát, még Te se, ha nem méred... A tojás mérete miatt is lesz hiba, sok alapanyag egységnyi súlyára vonatkoztatott kalóriatartalma sem pont ugyanaz (főleg növényeknél, gondolom, érettségi fok, fajta, ezen sok múlik), de a zsírmennyiség különösen sokat számít. Én sosem használtam mások ételeinek kalóriaértékét, csak a saját, mért vagy becsült adataimat.
2014. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kalóriatáblázatok: eleve nem IQ betyárok szerkesztik.

Eleve értelmetlenek, mert fogalma sincs senkinek, hogy én mennyi zsírban sütök tojást.. tehát eleve nem pontos.


Aztán a tojás, a tökéletes táplálék kalóriatartalmát számolgatni aztán már beteges. A kenyérevéstől elhízott tinilányok nézegetik, hogy vajon megegyék-e a tojás sárgáját, félelmetes amik történnek. Főleg hogy a zsírfóbiát terjesztik ugye.. Azt már nem terjesztik, hogy ha mindenki tojást enne, akkor alig lenne beteg ember, elhízott is nuku :)

2014. máj. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Á, kíváncsiságból miért ne nézhetné meg az ember? :) Más kérdés, hogy nem megenni a sárgáját szerintem is borzasztóan nagy hiba, hacsak nincs valami igen komoly, elsősorban egészségügyi oka (ehhez nem értek. elég nagy baj lehet, ha valaki a tojást se bírja, de biztos van ilyen is).
2014. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!