Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megijedtem, mert nem vagyok...

Megijedtem, mert nem vagyok elégedett magammal?

Figyelt kérdés

165 cm 22/L vagyok. Az elmúlt években tartottam az 55kg súlyomat, amivel nagyjából elégedett is voltam, de mindig bennem volt, hogy egy kis alakformálás rám férne. Az elmúlt 1,5 évben felszaladt 2 kg, ami nagyon zavar. A hasamon látszik meg főleg, amikor ülök. És az az érzésem, hogy a ruháim sem állnak már olyan jól, mint korábban. De lehet, hogy csak bebeszélem magamnak. Mostanában elkezdtem utánaolvasni az egészséges életmódnak, és így 22 éves koro mra jöttem rá, hogy csökkenteni kéne a ch és növelni a fehérjebevitelt. Pedig gyerekkoromban az volt a szokás, hogy reggeli két szelet lekváros kenyér, ebéd után fornettit nassoltam, és este a tv előtt is nassolt a család (keksz, csoki).

Április eleje óta futok heti 2X5km-t és este halat, zöldséget, tojást eszem, reggelire zabkását. Olyan reménytelennek tűnik változtatni a korábbi rossz szokásokon. Van ennek a kis változtatásnak valami haszna egyáltalán? Vagy már csak akkor lesz jó alakom, ha egész életemre lemondok a mignonról? Azt hiszem, édesség-függő vagyok...



2014. máj. 29. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt kell hogy mondjam kedves kérdező, hogy nem te vagy az egyetlen aki ilyen problémákkal küzd, sajnos az van hogy el kell dönteni hogy jó alakot, és egészséget szeretnél, vagy duci, és betegséggel teli életet?


Másik dolog, nem, nem kell lemondanod az édességekről, hanem meg kell találnod az aranyközéputat, ami azt jelenti hogy havi 1x beiktathatsz egy csalós napot, amikor azt eszel amit akarsz, viszont ehhez a hét többi napján be kell tartanod a "tiszta" étkezést,(tehát nem eszel semmilyen finomított, feldolgozott, tartósítószerezett, adalékanyagos ételeket) napi 5x étkezés, mert ugye az éhezés sem vezet sehova, és a heti 4-5 vmilyen mozgást, lehetőleg aerob jellegűt, én személy szerint ehhez a lassú kocogást ajánlom.

2014. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha életmódot akarsz váltani nem beszéllek le róla, persze ez nem jelenti azt hogy néha nem lehet bűnözni. De az egészséges étkezés és heti 1-2 edzés csodákra képes. Viszont szerintem 2 kg miatt ne idegesítsd magad, teljesen felesleges, a testsúlyod az egészséges tartományban mozog, semmi drasztikusba ne kezdj bele.
2014. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!